Mám nárok na maródku, ak ma prepustili v skúšobnej dobe?

lilijessica
28. aug 2015

Baby mam problem som v skusobnej dobe na pn zistili sme ze som tehotna az ked som pdpadla v praci a zacala chodit po vysetreniach.vcera mi prisla vypoved v skusobnej dobe.som stale na pn a teraz neviem ci mam natok na pn od socialnej poistovne kedze dom asi neni kryta ked som bola v skusobnej dobe alebo co mam robit?na pn mam zamestnanie a ked mi bude koncit co stpu pn ked uz tam nerobim?:'(dr ma do prace nechce pustit a vsak kto zamestna tehotnu?☹ co robit mam narok na tu pn ci nie?dakujem za odpoved

sweetangel20
28. aug 2015

Ako tehotná si v ochrannej dobe 8 mesiacov. takže máš nárok na PN. Ja som tiež tak bola

spoony
28. aug 2015

Ak socialna poisťovňa priznala na PN narok, tak ti PN bude pokračovať ďalej aj keď si už v práci skončila, tá výpoveď na už prebiehajúcu pn-ku nemá vplyv. Praveže sa nesnaž ju ukončiť, lebo ako tehu ťa nik nezamestna.
8- mesačná ochranna doba je na vznik naroku na materské (ak si bola predtým 270 dní nemocensky poistená) tak budeš mať narok na materskú aj keď už nebudeš zamestnaná. Pre PN je ochranna doba 7 dní - t.j., že po skončení prac. pomeru ak do 7dní ochorieš máš ešte nárok na PN.