Mám nárok na daňový bonus od prvého dňa v práci?

6. jún 2023

zdravim

od jula mam zacala robit, ale do jula som tento bola evidpvana na urade prace od zaciatku roka

mam narok na DB hned od prvebho dna v praci?
neni daka hranica, ktoru musim zarobit, aby som mala narok na DB? ( nejaka ze je, co musim za rok zarobit)

viete poradit ak by som od 1.7 cerpala DB, a nahodou kebyze nezarobim tolko penazi do konca roka ( je to len polovicny uvazok), ci musim potom statu vraciat?

dakujem

mima1608
6. jún 2023

Nárok naň je od prvého dňa. A na tých 140 eur treba mať tuším 900 eur v hrubom aspoň

autor
6. jún 2023

@mima1608 mam 500 netto

mima1608
6. jún 2023

Ráta sa to z hrubej mzdy, musíš ju mať na zmluve uvedenú zo zákona

autor
6. jún 2023

@mima1608 zmluva este len bude podpisana. takze mozem cerpat od 1 dna to je super vdaka

petamich
6. jún 2023

ak si davas mesacne uplatnit, tak ti mesacne v mzde daju taku vysku na aku budes mat narok je na to kalkulacka na webe a odvija sa to od hrubej mzdy, nikdy ti nedaju viac, proste tolko, na kolko mas narok

a nasledne v rocnom zuctovani este s ohladom na celkovy prijem mozu potom doplatit (to plati napr. ked ma niekto dlho PN/OCR a v mesiaci danom nemal dostatocny prijem zjednodusene)

vulka
6. jún 2023

Čistá mzda nieje podstatná. Daňový bonus sa počíta percentuálne (podľa počtu detí)z čiastkového základu dane.

bejbypd
6. jún 2023

To kde preboha robíš keď máš 500 netto ? Ved to nie je ani minimalna mzda.

autor
6. jún 2023

@bejbypd pisem ze polovicny uvazok

autor
6. jún 2023

@petamich dakujem

@bejbypd polovicny uvazok ( 4hod denne)