Mám nárok na čiastočný invalidný dôchodok?

6. okt 2023

Ahojte,
snáď mi tu bude niekto vedieť poradiť. Liečim sa na stredne ťažkú depresiu (pokus o samovrazdu) panicke ataky a uzkostnu poruchu. Rovnako na ženské veci, endometrioza - 4.stupen podľa doktorky + silné migrény. Aktuálne som na rodičovskej, ale aj to ledva zvládam.neviem si predstaviť kto ma zamestná keď každý mesiac pri MS a ovulacii nebudem môcť robiť ,keďže bolesti aj s liekmi sú strašne. Je niekto s podobnými diagnozami kto ma nárok aspoň na čiastočný ID?
Ďakujem za odpoveď

lucia851
6. okt 2023

Ahoj ja beriem polovičný invalidný na stredné tazke depresie a uzkosti aj na chrbticu takže si skús podať žiadosť

lesanka845
6. okt 2023

A rozmýšľala,si aj nad tým,že z čiastočného dôchodku nevyzijes a budeš musieť aj tak pracovať.

snehulak77
6. okt 2023

@lesanka845 dôvod ID je častokrát ten, že poskytuje možnosť zamestnať sa na znížený úväzok. Menšia záťaž, menej peňazí, ktoré vykompenzuje práve ID a ľudia, ktorí sú niečím znevýhodnení nestradaju

kaktusik007
6. okt 2023

@snehulak77 nie. ako ciastocny invalid ti rovno napisem, ze zohnat pracu na kratsi uvazok je skor zazrak. A tazko sa hlada praca, pretoze to ze som invalid ludom vadi - myslia si ze nebudem pracovat a budem bedakat ako zle mi je.... lebo to zial robi asi 90% invalidov 🤷🏼‍♀️

iv007
6. okt 2023

Cim skor si podaj ziadost, daj dokopy vsetky lekarske spravy a cakaj na komisiu.Maju extremne vela ziadosti a uprednostneni su onko pacienti.

kacena4
6. okt 2023

urcite si skus podat a dokladuj to aktualnymi spravami. a ak mas silne migreny liecis sa aj na ne? mne pomohla biologicka liecba

nikolca
7. okt 2023

Na depresiu dostaneš ale veĺmi malo ale panicke ataky a silna migrrna nie su dôvod na id to bu bol na id každy druhy

autor
7. okt 2023

@lesanka845 ano a keďže som bola roky na dobre platených pozíciách radsej sa uskromnim ako ďalej trpieť

autor
7. okt 2023

@kacena4 liečim 15 rokov...mam migrény s aurou kedy niekedy ani nevidím a 3 dní som odpísana.

autor
7. okt 2023

@lucia851 prosím mala si aj nejakú hospitalizáciu na psychiatrii?

lucia851
7. okt 2023

Áno bola som viackrát už hospitalizovana

kacena4
7. okt 2023

tak ziadaj dr o biologicku liecbu ak si vhodna schvali ti ju poistovna mne sa velmi ulavilo

nikolca
7. okt 2023

@kacena4 ahoj čo to je prosim ťá ta biologicka liečba?ja mavam silne bolesti hlavy mysliš že by mi to pomohlo?

kacena4
7. okt 2023

@nikolca silne bolesti hlavy a migrena su 2 rôzne veci. ak mas migrenu a liecis sa na nu denne liekmi potom sa da bioliecba