Mal by chlap dávať žene peniaze?

27. nov 2022

Mal by davat chlap zene peniaze? Ja ked od toho mojho pytam tazko to ide od neho

andrejka1974
27. nov 2022

Ak ste manželia tak všetko je už spoločné aj peniaze aj rozhodovania žiadne moje tvoje ale nase

pribinak
27. nov 2022

Toto treba mat vydiskutovane pred manželstvom, narodením deti

Muž by nemal zene dávať peniaze, ani žena mužovi, mali by hospodáriť spolu
Navyše BSM nepustí

syslik81
27. nov 2022

zalezi ..ak spolu zijete ste rodina a ty si na materskej respektive sa staras aj o deti tak ano .. ak si len priatelka sebestacna co chodi do prace rovnako ako on tak nevidim dovos aby ti daval peniaze .. ak ste v manzelstve tak si to treba dohodnut kym pridu deti

barbora0308
27. nov 2022

A to mas manzela alebo otca, ked od neho pytas peniaze? Snad ste nejako dohodnuti, ako riesite financie, ked spolu zijete.

ildiko36
27. nov 2022

Ja kym som mala dobrú vyplatu a dala svoje bolo dobre, keď som nedostala rodicovske a som pitala na mlieko malemu už bolo vykričene že to uz vratim🤣Niektorý chlapy su chrapúni.uz je ex

ameema
27. nov 2022

Na to asi správna odpoveď neexistuje... Každý to vidí inak , každý má iný názor ale asi je dobré vedieť ako to partner vidí pred tým ako to začne byť vážne
Potom sa predíde zbytočným problémom

viestta
27. nov 2022

V akom vzťahu je ten chlap k zene?

deti95060810
27. nov 2022

to čo máš za drúka...môj mi automaticky posiela na účet...

estrella5
27. nov 2022

Nerozlišujem v otázke financii v páre medzi mužom a ženou... U mňa závisí od toho v akom vzťahu /partnerskom, manželskom,.../ tí dvaja sú... Aké majú spoločné výdavky (či spolu žiju, nežijú a kde - prenájom, spoločná hypo, majetok jedného z páru,...)... Kto pracuje a kto je prípadne doma s deťmi, študuje, hľadá si prácu atď... Kto zarobí viac... atď atď... Za mňa záleží od situácie (a samozrejme od toho ako to majú tí dvaja nastavené, vykomunikované) a nie od toho kto má čo medzi nohami 😉

hederamonstera
27. nov 2022

🍿

autor
27. nov 2022

@ildiko36 aj tento je taky

negymama
27. nov 2022

mne moj muz nedava ani cent! 😵
Sama si vezmem kolko potrebujem z nasich spolocnych penazi, s tym ze vacsie vydavky sa dohodneme.

morgane1975
27. nov 2022

Ak spolu žijete tak jednoznačne áno! Kks čo je toto za svet že ženy musia pýtať od chlapov peniaze? Skutočný chlap sa ma o ženu postarať.

liljana
27. nov 2022

@morgane1975 Vo vztahu sa maju o vsetko starat dvaja. Spolocne (idealne aspon podobne) o financie, deti, domacnost. Take vztahy vydrzia aj najdlhsie. Neda sa vypichnut ceresnicky na torte, ty zarabaj, ja nebudem pracovat, ale pomahaj s detmi a doma. Vela zien ma minimalne vzdelanie, minimalnu vyplatu, od manzelstva cakaju, ze nebudu pracovat a budu mat peniaze od neho. On pojde do zahranicia a budu iba minat, co zarobi. On si za to mysli, ze ked je doma, bude robit sluzku. A vacsinou sa vzdy jeden, casto obaja naraz prepocitaju.
Ak ma ona robit sluzku a on iba sponzora, tak po case odide ona, alebo on.

viestta
27. nov 2022

Na čo sa trepete do spoločnej domácnosti z chlapom keď nemáte vyriešené financovanie domácnosti? Od nájomného až po nákup práčky a stravu. Na čo si robíte deti s chlapmi, ktorí nie sú schopní pochopiť, že deti stoja peniaze? Pýtať si peniaze na nákup pre rodinu? Však chlap by mal vedieť, že keď chce jest, mat oprate tak na to treba peniaze. Mal by vedieť, že dieťa potrebuje plienky, hračky, topánky.

annamivo
27. nov 2022

Tieto veci treba mať vyjasnené najlepšie už predtým ako je svadba, začnete spolu žiť, mať deti... Ja už teraz s manželom sme riešili spoločne ešte pred svadbou väčšie položky. Odkedy som doma s deťmi tak mi dá peniaze ( celú výplatu) a ja už riešim všetky platby atď. Vie že to mám pod palcom a on sa nestará čo kedy treba zaplatiť. Občas sa opýta či je dosť na účte a to je všetko. Vie že neminam na somariny a kúpim si ( deťom, do domu) to čo treba, ale nerozhazdujem. Karty od účtu máme obaja.

slovakboy
27. nov 2022

Ja to nesledujem. Keď sa ma manželka nepopýta nedám jej peniaze a keď popýta dám bez komentára. Keď idem nakupovať potraviny sám, platím ja, keď spolu, platím ja keď ide ona sama platí ona. Keď si ide kúpiť niečo na seba so mnou, platím ja, keď si to ide kupovať sama, platí ona. Energie platim ja. Svoje koníčky si platím sám. Benzin platím ja. Ty brďo, veď ja chudáčik som zneužívaný. 😀 Ale keď som choručký, stará sa o mňa vzorne. Tak som na pokoju.

vevapeto
27. nov 2022

Ty si doma s dieťaťom? Alebo sa ti nechce robiť? Lebo aj v tom je rozdiel a nikde som nezachytila túto info.

majlo1234
27. nov 2022

@slovakboy a nechces druhu zenu? Znie ti pre mna ako dobry deal, hadam nebyvas chory casto😃

jaond19
27. nov 2022

Tak ich z neho netahaj, pokial chce v spolocnej domacnosti jest, mat ciste veci a s cim robit hygienu, napis mu zoznam co treba kupit. Lebo samé sa to u vas doma nevyčaruje. Ak teda mas len rodicak/matersku a vsetko davas na dieta...nepises viac o vasich fin.pomeroch

kitycat
28. nov 2022

Ak minas na hovadiny je dobre sa aj poradit, ci to rozpocet znesie 😌

autor
28. nov 2022

@vevapeto ja pracujem

vevapeto
28. nov 2022

A kde je potom problém ? Veď sa dohodnite 1/2 na 1/2 výdavky a hotovo. Keď nechce dať nechaj ho hladného

lb1984
28. nov 2022

Od väčšiny to ťažko ide. Ale áno mal by. Keď s tým má problém-pozistuj si koľko stojí žena ktorá by ti vypomahala v domácnosti (upratovanie, žehlenie, varenie - podľa toho čo robíš v intervale koľko to robis) a tiež opatrovateľka deti ktorá by vám ich strážila kým neprídete z prace domov. Ak je ochotný to platiť zmeň ty prácu, vezmi nadčasy a zarob si tiež peniaze pre seba. Ak má byť rovnocennost v peniazoch t.j. moje a tvoje tak nech máš možnosť si zarobiť aj ty. Ináč nech ti tie peniaze dáva a bez reptania.

0silvia0
28. nov 2022

píšeš jednoduchými nerozvitými vetami a chceš diskutovať, o čom vlastne? U nás nikto nikomu nič nedáva, sme manželia a máme spoločné financie, kto potrebuje, platí zo spoločného účtu, na ktorý nám obom chodí výplata. Pomohla ti táto info?

viestta
28. nov 2022

@slovakboy 🙂

domca1408
28. nov 2022

nikdy by som sa manžela v spoločnej domácnosti nepýtala či si môžem zobrať na niečo peniaze alebo čakala kedy mi on dá. samozrejme treba míňať s rozumom. keby máme spolu mesačne 1800 eur a ja dám každý mesiac len na oblečenie 500 eur a kde je ešte kozmetika a atd...tak chápem, že asi by sa zastaral a dačo mi povedal. ale zas mám tolko rozumu, že by som to nespravila. ale ako keby mi chcel vydelovať a zakazovať kaderníčku alebo nové boty raz za pol roka tak to prrrr....

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabika0825
28. nov 2022

Podľa toho ako to máte doma nastavené. Ja som vždy v každom vzťahu pracovala a mala financie svoje. Ale mala som partnera s ktorým sme dlho bývali spoločne čiže sme si ako keby rozdelili čo kto bude kupovať a keď som napríklad išla na nechty alebo na vlasy atd, tak mi občas prihodil 20€ keď má chcel potešiť. Alebo keď sme išli do obchodu nakúpiť a ja som si kúpila svoje malovatka alebo nejakú kozmetiku a chcela som si zaplatiť ja tak mi to zobral poväčšine on. Takze skôr takto ako keby som si od neho mala pýtať to by mi bolo asi blbe. Ak som chcela kúpiť nejaké zavesy do bytu alebo nový koberec a vedel že idem kupovať tak mi dal peniaze na to. Ale inak nie, nevedela by som si predstaviť pýtať.

darina746
28. nov 2022

Cele taketo pytanie mi pride divne. V manzelstve by to malo byt spolocne, teda aspon u nas to tak je a nikdy mi manzel nedal pocitit, ze prinasam menej penazi alebo tak nejak. Ked je nieco treba sa kupi a je jedno kto to zaplati, raz som to ja raz on