Majú pracovníci banky výhodnejšie hypotéky?

29. sep 2023

Ahojte. Zaujimalo by ma, ci pracovnici v bankach maju vyhodnejsie ponuky na hypoteky v zmysle nizsich urokovych sadzieb, cerpania a pod. Dakujem za odpovede.

mamina7070
29. sep 2023

vub ano

janka54321
29. sep 2023

Ano

autor
29. sep 2023

Ach, ze som sa ja nezamestnala v banke ☹

emma022
29. sep 2023

Asi ako kde. Manžel robí v slsp, ale hypotéku máme vo vub. Dali nám tam lepší úrok

gemerka17
29. sep 2023

Áno, zalezi od banky, ale zas na druhú stranu plat v bankovom sektore je priemerný alebo podpriemerny na trhu práce.

viera27
29. sep 2023

SLSP tak priamo,ze zamestnanecka vyhoda - nie. Ale zase ako zamestnanec dostanes tzv. Zolika na pobocke. To maju pobocky moznost par kusov dat niekomu a tusim 0,5% to bolo? Alebo 0,3? Neviem uz presne. To maju inak viacere banky,ze trebars riaditel pobocky mohol dat nejaku zlavu.

viera27
29. sep 2023

@gemerka17 ani nie 🙂. Bankovnictvo a poistovnictvo je na prvych prieckach s najvyssimi priemernymi platmi. Vid aj statisticky urad.

66simonka66
29. sep 2023

@viera27 no neviem neviem, pred 8 rokmi keď som robila v prima banke bol môj nástupný plat v čistom 460e + kvartálne odmeny, v malom okresnom meste.

masinka
29. sep 2023

@viera27 priemerny plat tahaju nahor platy zopar manazerov, radovi zamestnanci zarabaju dost biedne . Moja mama robila pol zivota v banke, ja len 11 rokov , po materskej som radsej zmenila pole posobenia, lebo by sme z toho super bankoveho platu nevyzili.

masinka
29. sep 2023

A zamestnanci mali u nas moznost dostat bezurocnu pozicku na byvanie, akurat sa dodanoval rozdiel oproti komercnym urokom.

petamich
29. sep 2023

robila som v TB, VUB a Postovke a vsade sme mali zvyhodnene bankove produkty (vratane uverov na byvanie)

petamich
29. sep 2023

@66simonka66 pred 17 rokmi som nastupovala na call centrum banky a mala som taky nastupny plat v SK 🤷‍♀️ a ti s vysokou skolou dokonca mali vyssi, ja VS nemam, tak som mala nizsi

66simonka66
29. sep 2023

@petamich ja to myslím smrteľne vážne, taky plat som mala, nájdem zajtra pracovnú zmluvu ak chceš 😀 síce som bola tesne po SŠ s maturitou a nemala som prax.

petamich
29. sep 2023

@66simonka66 ja ti to samozrejme verim 🙂 len sa cudujem 😅

tykat
29. sep 2023

Vub ano potvrdzujem

tykat
29. sep 2023

@66simonka66 tak si vies predstavit ake platy maju na ustredi ak to takto dvihne priemer 😉

viera27
30. sep 2023

@66simonka66 prima neviem,sporka ma silne odbory a kolektivnu zmluvu a podla nej napr. najnizsia mozna mzda je tusim 1000 (alebo 900? Neviem,len tak mi to prebehlo uchom,nevenovala som tomu pozornost,len viem ze dali spodnu hranicu tento rok). A kazdy rok sa plosne dviha o percenta,ktore odbory dohodnu. To je fakt taky vcelku socialny stat 😀.

laylitta
1. okt 2023

Áno máme, ale úprimne ta výhoda nie je nič extra. Počas rokov kedy bolo 0.5% sme nemali žiadne výhody oproti klasickému klientovi. Momentálne je to takmer zanedbateľné, co dajú dolu na úroku
A keď som si to aj s počítala a šla inde kde mi dajú vyšší plat o smiešnu sumu to vyjde lepšie ako keď ti dajú ten smiešny znizsny úrok na hypo.

vlastnynazor
1. okt 2023

@viera27 a ako v kazdej firme je to skreslene manazmentom. Co kamaratky robili, aj na centralach, tak nic moc - samozrejme okrem manazerskych pozicii a it-pozicii.

viera27
1. okt 2023

@vlastnynazor nie,aj v mediane (bez najvyssich manazerskych a najnizsich platov,stredove pasmo) je tento sektor na vrchnych prievkach.

vratislav_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz