Majiteľ mi nechce vrátiť depozit

patrik67
14. apr 2024

Zdravim, v zmluve sme mali rok dohody o prenajme ale majitel sa rozhodol po 5 mesiach ma vyhodit z bytu ,,pre vlastne dovody’’ a teraz rozmysla ci mi vrati depozit ze este musi pozriet v akom stave je byt a ci nebudu nedoplatky na vode a plyne, prosim o radu ako to mam riesit?

aliziana
14. apr 2024

@patrik67 no depozit je práve na tie veci, čo spomínaš hore. My nevieme, ako si sa k bytu správal, poškodil tam niečo, narobil si nedoplatky...

10zabka
14. apr 2024

@patrik67 skús napísať do skupiny Právne poradenstvo
https://www.modrykonik.sk/group/1900/

zuzanaete
14. apr 2024

Uz si odovzdal byt? Depozit sa vracia po odovzdani bytu a zuctovani nakladov.

patrik67
autor
14. apr 2024

@zuzanaete este neodovzdal, za 5 dni.

zuzanaete
14. apr 2024

@patrik67 Tak este ti nema vratit depozit. Snad mate v zmluve presne stanovene vyuctovavanie energii a pravidla na depozit. Treba sa tym riadit.

patrik67
autor
14. apr 2024

@zuzanaete majitel ukoncil zmluvu mal som ju na rok v 5 mesiaci ju ukoncil.

luccija
14. apr 2024

@patrik67 niečo si tam vyviedol, alebo neplatil načas?aj preňho platí výpovedná lehota, keď si nič zle nespravil.A áno, depozit sa vracia, až po skontrolovani atď...

cukorfalat
15. apr 2024

@patrik67 a dal ti vypoved? Alebo to ukoncil len tak z jedneho dna na druhy? Mali ste riadne uzavretu zmluvu? Pretoze ked da vypoved, to musi aj odovodnit. Len tak z nicoho nic ta nemoze vyhodit, to neexistuje. Aj keby ten byt chcel predat, aj tak ta nemoze vyhodit

stanulienkat
15. apr 2024

Ved si uz pisal. Naco 2x?

mia781312
15. apr 2024

To sa vracia keď odovzdávas byt po vyúčtovaní po všetkom a samozrejme v akom je byt stave môže ti vrátiť aj nemusí
5 rokov som prenajimala, mne odovzdali byt tak ze boli steny strašne špinavé mal smolu,alw už mi bolo jedno byt sa predával v tom case

simca06022011
15. apr 2024

hlavne pri odovzdavani bytu si vsetko nakameruj, nafot, pripadne nedostatky nech ti ukaze atd, rovnako si cvakni stav vodomera a podobne veci pre istotu. Lebo odovzdas byt na dobre slovo, a potom ti postahuje aj nemozne z depozitu.
Rovnako treba postupivat vzdy ked sa prebera novy byt