Má živnostník možnosť vybaviť pôžičku alebo hypotéku ťažšie ako zamestnanec?

susedka1000
29. jún 2020

Čaute baby... Je pravda ze živnostník to ma o niečo ťažšie vybaviť pôžičku? Ci.. A aký je rozdiel medzi úver, hypotéka a pôžička? 🤣🙂

marca12
29. jún 2020

@susedka1000 u zivnostnika je rozhodujuce danove priznanie. Vacsinou si prijem kazdy tlaci co najnizsie a vtedy je problem pri hypoteke,vacsom uvere.

ivkazba
29. jún 2020

Aký príjem si priznáva v daňovom, taký úver môže dostať. Takže ak si priznáva nulový či minimálny príjem, tak potom aj dostane nulový alebo minimálny úver.

ivkazba
29. jún 2020

A tie rozdiely... hypotéka je úver zabezpečený nehnuteľnosťou. Úver pôžička je to isté, sú to slová rovnakého významu.

lucka_ke
29. jún 2020

áno má to ťažšie aj preto, že živnostník nemá ten príjem istý a stály, a aj to berie banka do úvahy

daniela1911
29. jún 2020

Ide o to, že zamestnancovi stačí mat zmluvu na neurčito a “sledovacie” obdobie v banke sú tri mesiace. Takže da sa na toto obdobie mzda aj navýšiť napríklad. U živnostníka je len DP, preto je vždy to obdobie rok - nie je tam priestor na rýchlu flexibilitu.

maxxim
29. jún 2020

@susedka1000 aak platí minimalne odvody tak hej. Je to posudzované prave podla odvodov. Vtedy sa ( rata) z tím ze ako je mozné ze bude schopny splacať keď akože málo zarába podla odvodov

hanka55
29. jún 2020

tiez zalezi v com podnikate..mame autoskolu,ktora bola cez pandemiu zatvorena hoci prijem za minulx rok bol dobry hypoteku sme nedostali

lenka2710
29. jún 2020

@susedka1000 môj muž je tiež SZČO a musel si spraviť daňové tak, aby nám vyšla hypo, lebo ja som bola vtedy akurát na rodičaku! Samozrejme potom sa zas platili aj vyššie odvody počas roka, ale my sme potrebovali len 30000€!
Podľa daňového by nám vtedy vyšlo cca 40000€

lenka2710
29. jún 2020

@susedka1000 a ešte k tomu, bála som sa, že ju ani nedostaneme! Všetci mi hovorili, že sesterky dostali hypo akú chceli, ale nikto sa nepozeral na to, že ich muži sú zamestnanci na zmluvu a môj je živnostník, ktorý má teraz príjem a o pol roka ho mat nemusí! Takže keby sme chceli hypo, ja neviem, 90000€ tak môžme len snívať 🙄 Kamoška brala pred 5 rokmi 120000€, ale muž mal super príjem na zmluvu a ona tiež a teraz vôbec netuším ako to je s hypo!

susedka1000
autor
29. jún 2020

Ďakujem pekne baby 🙂

simca06022011
29. jún 2020

Zalezi od prijmu vsetko a stavu uctov.. dostali sme ako parnery hypo 200t uplne bez problemov, cerpanie za dva tyzdne. Sice to nie je uplne certva skusenost, ale aj tak VSETKO zalezi od prijmu. DOkonca to ide velmi rychlo, mala som sice so sebou posledne 3 DP (lebo uz som vedela, ze mozu pisaat, cerpali sme investicny uver par mesiacov pred tym, cize este aj zadlzeni sme v podstate boli), ale bankarka otvorila program a videla tam vsetko, od toho kolko a ci platime odvody, ci mame dlhy, kolko mame kde uverov atd atd. Teraz by sme nedostali 100% lebo nove pravidla, ale predpokladam, ze postup by bol rovnaky. A nepozeraju len danovy zaklad, pozeraju trzby/majetok/vydavky. Lebo su tam velmi velke rozdiely.

s_a
29. jún 2020

My sme ledva dostali hypotéku, lebo muž pracuje na živnosť lebo podľa daňového zarábal v čistom takmer o 1000 e menej ako reálne :D ale zas kebyže si neuplatní náklady, aby mal pre banku vyšší príjem, tak by sme sa nedoplatlili na odvodoch

simonah73
29. jún 2020

ja som riesila minuly tyzden pozicku. chceli sme riesit nove auto, ale kedze sme nemali ako sukromna osoba nic predschvalene, tak vraj teraz je problem, kedze som zivnostnik, ze nedavaju pozicky. ale zase mali sme ponuku ako sro tak sme auto vzali na firmu. predminuly piatok som podpisovala ziadost a vo stvrtok sme mali peniaze uz na ucte.