Má správca konkurzu právo siahnuť na detský účet?

patrik454
8. feb 2024

Dobrý deň. Chcem sa spýtať, mam vyhlásený osobný bankrot resp. Vyhlásenie konkurzu. Majetok žiadny nemám. Moja otázka znie,má právo správca konkurzu siahnuť na detský účet v ktorom figuruje ako zákony zástupca? Sporime tam deťom nejaké peniaze v podstate od mala není tam nejaká veľká sama, ale predsa,nerád by sme prišli o tieto peniaze.

Za každú radu ďakujem.

subartic
8. feb 2024

Nemá právo ani správca a ani exekútor .

anjelicek26
8. feb 2024

Ak teda vedome teraz nejdes zo dna na den poslat vsetky peniaze, ktore niekde mas naraz na sporiaci ucet dietatu, co je skutocne umyselne obchadzanie platenie zavazkov... poznam pripad, kde si chlapik privat insolvencia a na paypal ucte vyse sto tisic, kym mu na to prisli...

patrik454
autor
8. feb 2024

@anjelicek26 nie, to sú peniaze deti s tým nič nerobíme. A ma teda právo aj k detskému účtu ?

patrik454
autor
8. feb 2024

@subartic taka suverénne odpoveď 🙂🤔🤔

vroni
8. feb 2024

@patrik454, ale správna. Samozrejme, že si "môžeš" nechať posielať výplatu na detsky účet alebo používať ten, v tom prípade však riskujes okrem exekúcie aj obvinenie z podvodu. Ak sú na detskom účte peniaze sporené posledný rok, dva, päť, nestane sa nic, nesmie na ne nikto siahnuť.

66simonka66
8. feb 2024

Na detský účet exekútor nesmie siahnuť, ale na výplatu u zamestnávateľa môže.

patrik454
autor
8. feb 2024

@66simonka66 exzekutor viem , skôr sa pýtam na správcu. Ale ďakujem aj tak za dotaz.

judrpravnik
8. feb 2024

Ak sa budeš akýmkoľvek spôsob snažiť vyhýbať uspokojeniu správcu, môžeš a pravdepodobne aj budeš obvinená z trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia ktoré sa môže skončiť tvojim odsúdením a k tvojim finančným a existenčným problémom sa pridá aj ďalší problém a to konkrétne nástup do výkonu trestu odňatia slobody. Odporúčam si dobre zvážiť čo robíš alebo to skonzultovať s človekom ktorý sa v problematike vyzná.

patrik454
autor
8. feb 2024

@judrpravnik nikto sa ničomu nevyhýba. Ja som dal jasnú otázku, či môže siahnuť na detský účet na ktorí sporime deťom penaze. Keby som chcel robiť veci ktoré opisujete, tak tie peniaze vyberiem už dávno... tak zvážte co píšete.

mk1111111111
8. feb 2024

@patrik454 a Ty zvaz, ako sa spravas. Radia Ti tu v dobrom. Minul si cudzie peniaze a nesplatil, bola by som zvedava, ako by si sa tvaril, ak by Tebe niekro dlzil, ci by si mu to len tak odpustil?

patrik454
autor
8. feb 2024

@mk1111111111 kedy sme sme si potykali? O tej slušnosti pomlčte. Viete okolností? Tak poprosím Vás nekomentovat...

mk1111111111
9. feb 2024

@patrik454 tu si vsetci tykaju.
A k tomu dalsiemu, nech su okolnosti akekolvek, dlzis niekomu a nechces vratit. Treba si vzdy pozicat len tolko, kolko mozes vratit a nevyhovarat sa na okolnosti, tie si prikraslis, ako chces. Minul si? Minul. Tak vrat. Detom setrit vies, ale vratit, nie. Neviem, kde mal rozum ten, co povolil tieto bankoty, asi tam, kde aj Ty.

vroni
9. feb 2024

@mk1111111111, prosím ťa, netrep. Do dlhov sa dostaneš jedna dve, stačí mať živnosť a ochorieť a si v dlhoch až po uši. Takže si odpustí moralisticke drísty. Nie každý si nepríčetne napožičiaval na dovolenky a zariadenie bytu a teraz nespláca. Že šetrili deťom skôr vypovedá o tom, že sa niečo pokašľalo ako o tom, že je úmyselný neplatic. Nepýtal sa, či môže používať detsky účet namiesto svojho, ale či niekto môže na detsky účet siahnuť.

mk1111111111
9. feb 2024

@vroni Ty zasa citaj, co pisem. Som zvedava, keby Tebe niekto dlzil a stat by ho zbavil dlhu, ci by si bola happy. A zvacsa ziadaju o odlzenie vyberaci poziciek, ci ludia, co viac minaju, ako zarobia, tych, co ochoreli je naozaj minimum. A ak ochoreli, nemuseli poistne platit a PN dostali. A zasa sme tam, kde sme boli. Tak zasa nedristaj Ty, ze vsetci zrazu ochoreli

vroni
9. feb 2024

@mk1111111111, no, vyznas sa ako hus v pive. Lebo taká PN ta fakt spasí, keď platíš vo firme nájomné, leasingy, danove preddavky... Jasne, že spústa ľudí ide do bankrotu z vypočítavosti a hlúposti. Ale je ich čoraz menej, banky dnes už tak veľkoryso nerozhadzuju peniaze ako pred pár rokmi. A profi okradaci si nájdu cestíčku vždy, so zákonom či bez. V EU sa vramci Corony rôznym spôsobom položilo skoro 35% živnostníkov. Takže asi to nebudú všetci blbci, co si nabrali pôžičky na väčší televízor.

mk1111111111
9. feb 2024

@vroni mila moja, ja Ti tak poviem, podnikame 100 rokov, tak ma nepoucuj. Neviem, preco obhajujes bankroty. Co sa tyka zivnostnikov a korony, tiez o tom vieme svoje, kolko ludi neplatilo, lebo sa dalo odlozit splacanie poistneho a najomneho, vsak potom, a potom zrazu dlh narastol do neskutocnych vysin a ked uz bolo treba platit, tak to uz naozaj neslo a tak dame bankrot. Ze Ti niekto nieco porozpraval, nemusi byt zhodne s realitou. Ja poznam x ludi, co su v bankrote a ver, ze to ani 1% nie je takych, akych Ty spominas.

vroni
9. feb 2024

@mk1111111111, nápodobne. Ťahám firmy v troch krajinách EU. Uchylne sa špecializujem (aj) na spracovávanie štatistických údajov. Bez mučenia sa priznávam, že slovenské nemám, len tri iné krajiny a tie čísla sú desivé. Pripúšťam, že môže byť Slovensko úplne iný svet, ale tu je v tých srackach tak 80% ľudí nevinne. A tých 20 to zneužíva až je z toho človeku zle. Čo narobí druhotná platobná neschopnost, to ani nechcem začať rozoberať. Ale podľa mňa ďalšiu vlnu konkurzov rovnako bezmocných (a možno aj viac) ako tých terajších 80%