Má otec nárok na daňový bonus, keď je SZČO?

17. apr 2023

Ahojte
Možno mi poradíte.
Ma otec dieťaťa narok na daňový bonus ak je szčo a podáva si nulové daňové priznanie ?
Alebo si mám uplatniť ja ?
Ja som na rodičovskej dovolenke
Malý sa narodil v júli je to prvé dieťa tak neviem ako to chodí
Ďakujem

tosomja
17. apr 2023

Ty nemôžeš, keďže nemáš príjem.

lucka_ke
17. apr 2023

čo znamená nulové daňové priznanie? mal nejaký obrat ako SZČO?

autor
17. apr 2023

@lucka_ke pracuje v zahraničí na Slovensku živnosť a podáva si nulové daňove priznanie

melanta
17. apr 2023

Čo znamená nulové daňové? Nulové daňové akože nemá žiadny príjem? Alebo neplatí žiadnu daň? Podstatný je zisk (príjmy mínus výdavky a zaplatené odvody). Či aj zisk má nulový? Alebo podáva priznanie v inej krajine?

autor
17. apr 2023

@melanta zisk ma nulový a odvody si platí.

jonnie
17. apr 2023

Tak možno prídavky ma zo zahraničia a toto je pre vás poriesene. AK NEdosahuje určitú hranicu príjmu, nemá nárok. POdla toho co píšeš mu to nevydá. Ty si nemáš ako uplatniť- daňový bonus patrí zárobkovo činným. Takže žiaľ...

tahomi
17. apr 2023

Ty neplatis, on neplati, tak aky danovy bonus by ste chceli? Musite najskor statu nieco dat, aby aj on dal vam.

melanta
17. apr 2023

Ak má zisk nulový, nemá z čoho mať daňový bonus. Hoci myslím si, že si mimo. Myslím si, že nulovú má daň. Nie zisk.

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrea_82
17. apr 2023

po starom to bolo tak, že sme mohli ísť do mínusu - aj môj muž je SZČO, mal príjem, ale platiť daň mu nevychádzalo. Napriek tomu mu vyplatili z daňového úradu daňový bonus.
Ak sa nemýlim, tak teraz po novom sa už dá vyplatiť daňový bonus max. len do výšky zaplatenej dane.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bublinka1426
17. apr 2023

preco je SZCO KED MA NULOVY PRIJEM? potom na co ma zivnost a zbytocne plati odvody v SR??
ved ked ked pracuje v zahranici ma platit ODVODY TAM. ....

nechapem dako tomuto vymyslu 🙊

kikushaa
17. apr 2023

Po novom ak mu nevychadza platit dan, tak danovy bonus neuplati - nema z coho

draik
17. apr 2023

Podstatné je, či má nejaký (čiastkový) základ dane, nie to, že neplatí daň z príjmu.

drobcek17
17. apr 2023

@bublinka1426 mnohí chlapi robia v zahraničí a platia dane na Slovenku. A samozrejme, že mnohí sa svojich faktúr zbavia (prefakturuju na inú osobu) aby mali čo najnižšie dane. A potom sa sťažujú, že nedostanú daňový bonus. Tiež mam v okolí jednu takú známu.

bublinka1426
17. apr 2023

@drobcek17 aha tak. ďakujem za vysvetlenie