Má babka nárok na nejaké €?

19. máj 2024

Ahojte,prosim Vas ak chodim do prace na polovicny uvazok,poberam rodicovsky,kedze dieta nema este 3r a babke je s vnucatom tie 4h,nema narok na niejaky prispevok?

pribinak
19. máj 2024

Však babka má asi dôchodok nie? Vlastne má, ty jej niečo za to daj

judit47
19. máj 2024

Ma narok aby si jej davala z tvojho rodicovskeho prispevku cast,ktora jej prinalezi na cas co opatruje😀

Ziadna statna davka,ktoru by mala navyse okrem tvojho rodicovksehi neexistuje.

anjelicek26
19. máj 2024

Áno zasluzi si od teba odmenu za strazenie,napriklad jej môžeš dávať tvoj rodicak.

zuzanockamt
19. máj 2024

Nie, už včera v inej téme, ktorú si založila, napísali. Ty jej dávaj z RP istú časť.

veronikaszabova
19. máj 2024

@zuzanockamt asi dufa v ine odpovede 🙂

tamitamitami
19. máj 2024

Nie nemá, ty jej daj z rodičovského aspoň 200€.

martinkatinka
19. máj 2024

Ma narok na plat, ktory jej das ty za opatrovanie.

drahomirrra
19. máj 2024

Poskytni jej tvoj RP za opatrovanie.

jankalukasova
19. máj 2024

A kolkí by ste chceli brať príspevok na to jedno dieťa? Veď Ty na neho máš rodičák. Najlepšie keby celá rodina mohla brať aj materské aj rodičovský, aj prídavky a dieťa mohlo byť v škôlke (zadarmo samozrejme).

bublinka1426
19. máj 2024

toto vazne? :D pocuj autorka, ved nech si babka zalozi zivnost a ty ju plat 🙂
akoze toto nemyslis vazne?

:DDDDDDDD

kludne by som , kedze mi to rozum a srdce kaze, jej dala daku financnu kompenzaciu ci dopriala jej daky peknyu darcek....dovolenku dakde..

ale mozno tento rozkradnuty sprenevereny stat vymysli dotacie aj pre taketo babky ;DDD

post scriptum: ( to si vaz - nie kazdy este babku ma, a nie kazda babka ma zaujem a silu strazit)

bublinka1426
19. máj 2024
autor
19. máj 2024

Vy tu nieste normalne zeny,,,,,ja sa necudujem,ze sa tu niektore boja nieco opytat

Nepoznate moju situaciu tak nesudte ,som na dieta sama a do prace som isla ,aby som mala za co vyzit do dalsieho rodicaka,babka sa sama ponukla,ze s vnucatom bude ,odomna nechce ziadne peniaze,preto som sa pytala ci nahodou nema narok na nejaky prispevok

zuzanockamt
19. máj 2024

@veronikaszabova Ja nerozumiem tomu, ako sú niektorí chamtiví.
Nie aby bola rada, že dostáva RP v plnej výške popri práci, ale ešte požaduje príspevok od štátu, že sa jej niekto stará o dieťa, kým pracuje (bola to jej voľba ísť do práce skôr, kým dieťa nastúpi do MŠ). Niektoré ženy to je čistá katastrofa.

bublinka1426
19. máj 2024

ma ked si zalozi zivnost a ty ju zamestnas a budes za to platit. a ked babka bude odvazdat vsetky odvody, tak bude mat este narok aj na platenu PN ci OCR

domka222
19. máj 2024

Babka má nárok na € len od teba,alebo na vatikánsku menu pán Boh zaplať

tykat
19. máj 2024

@autorka takto ti to napisem... keby stari rodicia mali narok na nejake € za to ze su s vnucatami tak strazia ako o zivot a babky sa o vnucata pobiju ktora kedy bude strazit. Mas pocit ze sa tu take nieco deje?

julia_romeo
19. máj 2024

ja by som celkovo zrusia vsetky rodicaky, pridavky a vsetky davky a prispevky na deti. Ak sa dvaja dospeli rozhodnu mat dieta, je to ich slobodne rozhodnutie s tym, ze sa o dieta maju vediet postarat a nie cicat prachy od statu...

lenkasarka
19. máj 2024

Udivuje ma za čo všetko čakajú ľudia od štátu Eura

dominikamacakova
19. máj 2024

Ona má dôchodok a ty máš rodičák. Čo viac chceš?

lenkakravcova
19. máj 2024

Na dieťa si sama, ale to dieťa nevzniklo samé. Nebola si pri tom len ty.
Pekne krásne si výbav alimenty.
Nechápem prečo si niektoré myslíte, že štát bude kryť niečo, čo má kryť otec dieťaťa. Ty sa máš starať o dieťa a muž ti má platiť výživné, keď nie ste spolu.

stellarstar
19. máj 2024

Mám tebe alebo babke posielať zo svojho účtu niečo?
A slovo niejaky neexistuje, len nejaký

sissy27
19. máj 2024

Odvcera sa nic nezmenilo - oficialne od statu na nic narok nema, ved uz ty poberas na to dieta rodicak aj pridavky aj danovy bonus, tak co este a pre koho by si chcela??
Babke mozes dat svoj rodicak, ved este mas plat.
A vyzivne od otca dietata si pories.

stellarstar
19. máj 2024

Píšeš ze nie sme normálne, ty si ?

misicka31
19. máj 2024

Babka nemá nárok na nič,dieťa je vo vašej starostlivosti,preto nárok máte vy...ak sa pýtate či môžete vy poberať RP a či môže aj babka niečo dostávať,tak ako môže,ale jedine od vás...v prípade,žeby ste dali dieťa do starostlivosti babky,tak by dostávala ona a vám by RP nechodil...čo by som ja osobne nerobila,veď keď sa zamestnate a babka postráži tak jej niečo prispejete vy z RP a je po probléme...inak babka nemá na nič nárok...

slavomira236
19. máj 2024

Bud rada ze beries aj aj
Ja ked somala majstarsou a chcela som sa vratit do prace rodicak mi stopli.ale oplatilo sa mi to viac..a este ani pridavky sme nebrali ked som bola na rodicaku lebo sme prekrocili prinem o 3koruny cely rok

lienka.7
19. máj 2024

@jankalukasova este ta doplním, ze este aj PN a OCR k tomu. 👌

lienka.7
19. máj 2024

Autorka, toto sa pýtaš vážne, alebo si robíš srandu? Robíš si srandu, ze?
Mas plat mas rodicak, co ti ma ešte tento stat platit? Kde ma dieta otca? Ten sa ma tiež starať. Ci si ďalšia, co ma dieta s týmto štátom?

januska12323
19. máj 2024

Veď už si sa pýtala, zákony sa za noc nezmenili.

bublinka1426
19. máj 2024

@sissy27 od vcera sa nic nezmenilo , odpadnem z tejto hlasky

miamilove
19. máj 2024

@julia_romeo a to , ze stat od teba cuca prachy ,to je v poriadku?? 😜😂😂 🙂 (tento moj komentar je nezavisly od otazky autorky, kedze ta otazka je nonsens)