Ľudia sa sťažujú na ceny

10. feb 2023

Ahojte,vlastním bufet ,ide o to že neviem si zvyknúť na to ,že mi frflú na ceny 🙈 ja to nechápem ,veď nie je povinné si to kúpiť , napríklad na fľaši mineralky mám nejakých 20centov navyše ,oproti Kauflandu ..ľudia nevedia , ale vôbec nevedia pochopiť,že ja nie som potraviny ..že tie ceny sú o pár centov vyššie .ale napríklad koláče mám aj o euro lacnejšie oproti cukrárni ..ako väčšina je zlatá , milá ,všetko,ale ti niektorí su taký 🙈, potom ma to mrzí, keď mi tam vynadaju ,že či som normálna čo za to pýtam 🤷
Ako by ste reagovali ? Ja chodím sa tiež najesť s rodinou ,či do reštaurácií,MC Donald alebo proste na výlete do bufetu a nikdy v živote ,som neriešila s čašníkom alebo niekým z personálu ,že či sú normálny za to toľko pýtať 🤷
Mám to len pár týždňov , možno zato ma to zakaždým zamrzí .dokonca som nezvyšovala ani po inflácii, a nákup má vyjde viac ako pred tým ..ale nevysvetlis im , niektorým , že keď nákupná cena je 1,50eur ,ty mu to nemôžeš predať za 1 euro ..🙈🙈🙈
Koniec výlevu🙈🤷

divokykonik
10. feb 2023

Na Slovensku je frflanie národný šport 😀. Radi frfleme kedykoľvek, kdekoľvek na čokoľvek. To si postupne zvykneš, neboj.

bloger
10. feb 2023

To je klasika, že sa teraz každý sťažuje na vysoké ceny. Verím ti, že tiež máš určité náklady. Nie je to jednoduché. Nemala by si si to brať osobne.

reanda
10. feb 2023

zvys ceny este viac.. potom si k tebe taki ani nedovolia vojst 😀

paulinam99
10. feb 2023

Väčšina zarábajúcich ľudí na Slovensku sú zamestnanci a nie zamestnávatelia, či podnikatelia, preto nemajú mnohí ani potuchy, čo všetko musí podnikateľ zohľadniť pri cenotvorbe (t.j. aké všetky možné náklady má pri podnikaní). Nevedia ani pochopiť, že nákupná cena bude s najvyššou pravdepodobnosťou pri Kauflande iná (menšia) ako pri menšom odberateľovi (cukráreň, bufet a pod.).

Ľuďom to proste nevysvetlíš, vždy Ťa budú mať za zlodeja podnikateľa, najmä ak si napríklad dovolíš kúpiť lepšie auto ako oni. 😉

bublinka1426
10. feb 2023

ludia su jebnuti
ale na cigarety a alkohol im vzdy ostane

ropucha6
10. feb 2023

Chces vytvarat zisk, nie robit charitu. Proste filtruj, niektori ludia frflu na vsetko.

kim2028
10. feb 2023

Bohužiaľ ľudia berú každé zvýšenie cien dosť zle. Teraz sa zvyšuje vo veľkom. Viem, že ty za to nemôžeš. Jednoducho je to takáto doba. Chápem, že niektoré vecí sú lacnejšie a niektoré drahšie. Ide však o to, či je človek ochotný to kúpiť. Niekto si kúpi aj drahšiu vec, pokiaľ cena je približne OK. Napr. chodím od tohto týždňa na stacionár do nemocnice a tam majú automaty na rôzne keksy, bagety, vody atď. Za niektoré vecí dávať za keksy 0,8-1 euro sa mi videlo dosť veľa. Napr. kúpil som bagetu, čo sa mi nezdala predražená za 1,6 eura, hoci z hľadiska tej ceny vyššia kategória spomedzi vecí, čo tam boli. Až som sa potešil, lebo podobné druhy bagiet v neďalekom nemocničnom bufete predávali tam za 2,20 eura už pred 6 rokmi. V obchodoch som ich videl po 1,6 pred pár rokmi. Netuším, že akú majú teraz na ne maržu… Na tie bavorské bagety budem chodiť, hoci neviem, či tá ich cena je stabilne nízka alebo čo...

estrella5
10. feb 2023

Čím skôr sa naučíš mávnuť rukou nad frflaním ľudí na všetko, tým lepšie pre teba... Počúvať zákazníkov je síce potrebné, ale pri konštruktívnej kritike, nie pri frflaní na všetko zvlášť ak si nevedia spojiť 2+2, napr. pri cenotvorbe veľkých reťazcov vz. malého začínajúceho podnikateľa..... Viem o čom píšem, neopodstatnené príp až doslova klamlivé negatívne recenzie bola vec, ktorá ma na podnikaní snáď prekvapila najviac...

tiezjedna
10. feb 2023

Tak hlavne, že idú do bufetu... 😉 Vypúšťaj, to nezmeníš

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
basska_b
10. feb 2023

Normalne im povedz, ze kupujes to za tolko a tolko a ze ta marza 50 centov za nejaku mineralku ti musi pokryt energie, mzdy, najom, benzin a ine naklady... ak to chcu lacnejsie, nech idu do Lidla si to kupit, pripadne si kolac sami upecu.

zobaka
10. feb 2023

neboj sa to nielen u teba, ale aj v Kauflande, tak nerada chodim do potravin, stale sme v šoku ako islo vsetko hore, uz fakt kupujem, len co musim, aby sme nepomreli, lebo tuto umelu inflaciu, ktora nastala sa mi absolutne nechce podporovat

terezka1947
10. feb 2023

Nemyslím,že frflú všetci.
A tí,čo frflú,tak to sú všeobecne nespokojní ľudia,s tým neurobíš nič.

fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vafinka
10. feb 2023

Autorka,presne ako kocky píšu ,na chľast a cigaretle to áno tam sa peniaze nájdu,ale na potraviny vždy vždy a na všetko budú ľudia pi...t,neber si to k srdcu,dnes som bola v tescu,za bežný nákup domov 87€ tresklo ako nič,a čo máme byť hladný?

adrianap83
10. feb 2023

Všetko, čo ti píšu je pravda. Vôbec to nerieš, vždy sa nájdu takí, ktorí budú frfľať, vždy si niečo nájdu. Robíš s ľuďmi, musíš sa proste obrniť. V každej práci s ľuďmi si užívame frfľošov. Nesmieš sa trápiť, robíš ako najlepšie vieš! Bude lepšie 🙂

7miriam77
11. feb 2023

Tiez mam obchodik, no iný sortiment....zvyknes si 🙂. Ber to tak, že ti ludia nefrflu len v tvojom bufete, oni frflu všade. Proste su take typy ľudí, ja sa vzdy len usmejem, ...nie su povinni kupit si tovar, ked nechcu. Vela krat sa mi stalo, ze odisli a o hodinu sa vratili. Boli asi obehat inde a zistili, že tie ceny nemam az take zle 🙂🍀🙂

kristiii
11. feb 2023

Aj známy má obchodík a tiež sa rozčuľuje, že ľudia asi čakajú, že im bude predávať lacnejšie ako sám tovar nakúpi. Neber si to k srdcu. Ja som sa tiež včera v drogérii nezdržala blbej pripomienky, keď som zbadala Sifo za 5,99. A to som ho ani nepotrebovala, len mi to vrazilo do očí 😅🙈

portret7
11. feb 2023

Milo sa usmej, obsluz, jednym uchom dnu, druhym von…kto nechce, nech nekupuje. Hlavne treba zostat mily, nevypenit, nech sa zakaznici vratia, drzim palce😀

jana_eyre_2
11. feb 2023

Píšeš že väčšina je zlatá, len niektorí frflú.. je fakt záhadou prečo človek má 1000 dobrých skúseností ale on sa zameria na 10zlych.. nikdy vzivote nevyhovies všetkým.. aj keby si bola filantrop a rozdávala minerálky a burgery zadarmo tak sa nájde niekto kto čosi ofrfle a bude nespokojný.. napríklad že minerálka má málo bubliniek a burger veľa kečupu..

Vieš prečo máš vyššie ceny, nie je to preto že zarabas milióny na minerálke, ale preto, že chces aby tvoje podnikanie prežilo.. nezdieras ľudí a nenutis ich nakupovať.. tak bud k sebe sucitna a nerieš to čo hovorí pár ľudí.. nech si hovoria, moja odpoved by bola podaná s úsmevom a milo - že môžu ísť do Kauflandu keď sa im to tu zdá drahé..

My sme minule boli na vietnamských bagetach, vodu mám zväčša vlastnú.. ale zabudla som ju v aute, kúpila som k bagete (a že nie sú lacné, jedna stojí 5€ ale sú fakt že výborne) minerálku maličkú ktorá stála skoro 2€.. no nezrutila som sa z toho.. proste to bola cena za to, ze sa mi nechcelo trepať späť do auta..

vlastnynazor
11. feb 2023

Zavisi od situacie. V 1 robote sme to mali tak, ze stravne sme mali nabite na ich karte a minut sme to mohli iba v jedalni a bufete. Jedlo bolo strasne, ceny sice priemer, ale za take iste ceny sa dalo kupit chutne menu v okolitych restikach. Takze ak sa clovek chcel stravovat bez zaludocnych problemov, radsej si bud varil alebo chodil sa najest von. Tym padom aj mne ostaval kredit, kt.bud prepadol alebo sme ho mohli podla vrchnosti pouzit v extremne drahom bufete. Takze za stravne som vtedy kupovala predrazene kraviny v bufete, kt.som posuvala v rodine. Nastastie sa to neskor poriesilo, vedenie dalo tie karty, kt.sa dali pouzivat aj inde a myslim, ze teraz je uz zo zakona vsade vyber.
Ale ak mas bufet na ulici/v obchodnom centre, tak jednym uchom dnu-druhym von, ved ked zakaznik nechce, moze si ist kupit do normalneho obchodu.

dadis
11. feb 2023

Aj ja som si vcera tiez pofrflala v tescu na ceny 😀, temperky, co mi dala dcera do kosika za 8 eur bez par centov a syn si nalozil Tatarsku omacku za 4,99. Akoze pofrfles, kupis, ides dalej 😂😂