Ľudia ľuďom - prosím pomôžte!

peooooo
14. máj 2020

Ahojte, chcela by som tu zazdielať profil mojej kamarátky ktorá je sirota a je na všetko sama, ak by vás zaujala jej výzva pomôžte jej, či už finančne alebo aspoň aby sa to dostalo medzi ľudí. Ďakujem všetkym.

https://www.ludialudom.sk/vyzvy/7605?fbclid=IwA...

amelia000
14. máj 2020

@peooooo no v prvom rade sirota nieje kdeze otca este ma. Vyzivne mala riesit skor ked ich otec opustil. Skolu nech si da externe a do roboty.
A bude mat sirotske+vyzivne+robota/brigada + rodina moze prispiet a vyzije a aj prezije.

jajko22
14. máj 2020

Fuu tazky zivot, si dobra kamoska ze si to sem dala.

kikanik
14. máj 2020

@amelia000 a ty necitas, ze ona pracuje? Od 15tich rokov? Co je na tom zle, ze chce dostudovat normalne so svojimi spoluziakmi? Pre pana 18rocna je este dieta a takto sa musi pretlkat zivotom sama. Aku robotu si len najde 18r dievca bez vzdelania? Ked aj vzdelany clovek ma niekedy problem zaplatit najom a stravu, co su platy mizerne. A pracovat namiesto toho aby si uzivala detstvo, studovala, cestovala, spoznavala. Ked si predstavim, ze toto by zazivali moje deti, je mi do placu. Ze sa prosia cudzim ludom.

amelia000
14. máj 2020

@kikanik ona obcas brigaduje...cize asi soboty a nedele kedze chodi do skoly. No a ze od 15stich? Ja som makala na cierno od 14stich. V pohode ju zoberu na dokladanie tovaru a pracu s pokladnou. Ak by zamakala sama, nemusi sa prosit cudzim ludom.

pribinak
14. máj 2020

Ale veď ona aj keď má 18 rokov, otec je žijúci a ona pokračuje v štúdiu, môže žiadať aby jej platil výživné. Má nám nárok pretože stále študuje

katuskapd
16. máj 2020

Prispela som,tazky osud ma ☹

peooooo
autor
19. máj 2020

@amelia000 toto je celkom hnusné, hej nikto si nevyberá svoj osud ani život ale keby nemam take vydavky ake mam tak sa mi niečo ušetri aj na viac, ked ste to nečítala 🙂 dedo ma do teraz podporuje ale už nemam srdce na to ho o to prosiť kedže ma svoj vek a potrebuje pre seba peniaze, ked začnem pracovať a budem mat externe studium tak vlačenie po sudoch o vyživne, a sirtoske mi zrušia 🙂 mam už všetko zistene čo sa toho týka, keby vás vaš otec týra psychicky tak si myslim že nebudete mat v hlave riešiť sirotsky ale uplne niečo iné, takže nehovorte že je to moja chyba prosím vás. Keby som leniva a moj život zaleží od ostatných tak už nežijem lebo keby som nebrigadovala tak asi ani neprežijem, tak sa zbytočných komentárov zdržte prosím vás...

peooooo
autor
19. máj 2020

@katuskapd Ďakujem veľmi pekne <3

peooooo
autor
19. máj 2020

@kikanik Ďakujem že ste sa ma zastala, cením si to

peooooo
autor
19. máj 2020

@amelia000 nabuduce si skuste zistiť viac, ked clovek nenavštevuje dennu formu študia rušia mu, sirotsky, vyzivne a + plati si skolu 🙂

veronikaszabova
19. máj 2020

@peooooo takze je to o tebe a nie o ziadnej kamoske?
Preco si to tak v texte stylizovala? 🙈🤷‍♀️

amelia000
19. máj 2020

@peooooo nieje to hnusne, je to pravdive...cize uz nie kamoska uz si tu zdielas svoj pribeh?
A pi dalsie ak atudujes externe to nerusi to ze mas narok na sirotsky...nech sa paci kopirovane z poradne....

narok na poberanie sirotskeho dochodku budete mat i ako student externeho studia. Zakon o socialnom poisteni v pripade poberania sirotskeho dochodku ustanovuje iba to, ze poberatelom je po splneni dalsich podmienok n e z a o p a t r e n e dieta, t.j. vo Vasom pripade do 26 rokov veku, ktore sa s u s t a v n e pripravuje na povolenie studiom na vysokej skole do ziskania vysokoskolskeho vzdelania druheho stupna. Nie je stanovene kriterium ci ide o denne alebo externe studium ako je to napriklad v pripade pridavku na dieta.

A tym ze budes pracovat ti nikto sud nezrusi, to mas odkial.? Sirotske nebudem mat cas riesit ale zbierku ano?
A neviem o tom zeby sa na strednej daco nutne potrebovalo platit.

ivka676bu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amelia000
15. jún 2020

@ivka676bu a to je aka organizacia? Lebo podla cisla uctu nic nenaslo.

maialeo
15. jún 2020

Takže je to tvoj príbeh alebo príbeh tvojej kamošky??????

amelia000
15. jún 2020

@maialeo autorka prispevku si zrusila profil po mojej sprave.

veronikaszabova
15. jún 2020

@ivka676bu nahlasujem za podvodnu zbierku.
Kde je transparentny ucet? Kto zastresuje zbierku?

@rusalinka - nerealna zbierka

tony128
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luckalucinkalucka
17. dec 2021

@amelia000 nechapem preco jej píšete take veci ,keď nechcete niekomu pomôcť tak ho aspoň nedeptajte svojimi nezmyslami