Kupovali sme dom cez realitnú kanceláriu a som nespokojná

5. sep 2021

Dobrý deň chcem sa spýtať, kupovali sme dom cez realitnu kanceláriu.
Realitnej kancelárii sme platili províziu 5 tisíc eur s tým ze vsetky veci predávajúcemu aj vystahuju.
V kúpnej zmluve sme mali napísané že najneskôr do 13.8. Zavkladuje zmluvy na kataster, spravil to makler až po 3 týždňoch od tohoto dátumu, bez toho aby nám zavolal ze zabudol a podal to neskôr. ( čím si myslím ze porušil zmluvu) ďalej, viac krát sme ho kontaktovali skrz toho vývozu nakoľko ešte polovica veci není bývalého majiteľa odvezena a potrebujeme aj do prístavby uskladniť materiál, stále sa vyhovára. Už 2 mesiace mame prevzaty dom a stále odchádzame veci, nejakú čas veci sme vyviezli aj my, lenže ta RK ma za to zaplatené.
Po sťažnosti na centrále, ma vyhrazne makler kontaktoval.
Dokonca ani predávajúci není spokojný s tým ze ešte dom nieje predpísaný...
A tiež keď volal tak hučanie makler ze nema nastarosti iba nás...

draik
5. sep 2021

A otázka?
Inak postupujete podľa zmluvy, ktorú ste podpísali.

autor
5. sep 2021

@draik no ved porušil zmluvu keď nezavkladoval zmluvy na kataster do dátumu na zmluve. Tak isto dostal zaplatené za to ze presťahuje všetky hnuteľné veci ktoré sme nechceli a mame ich tam dodnes.
Tak ako 5000 euro za toto je naozaj veľa, keď si neplní svoje povinnosti

draik
5. sep 2021

Stále chýba otázka.
Okrem toho som uviedol, že sa riadite tým, čo máte uvedené v zmluve, vrátane prípadných sankcií, zmluvnej pokuty.

autor
5. sep 2021

@draik aha ospravedlňujem sa, otázka je ako postupovať ďalej, ci mam nárok na vrátenie nejakej časti provízie ?
V sprostredkovatelskej zmluve su pisane nejaké sankcie ale neviem ci platia aj pre RK 🙂
Mali šancu to 2 mesiace vysťahovať, stále sa vyhovarali a dodnes to stále doma mám všetko, po tom výhražnom telefonate ich už na mojom pozemku ani nechcem, nakoľko sa ich bojím, lebo už viem čoho ten človek je schopný...

draik
5. sep 2021

Nuž, nikto nemá vešteckú guľu, aby vedel, čo ste podpísali. Ak sa v nej nevyznáte, schopnejší právnik Vám nepochybne analýzu spraví, keď už ste si zmluvu zrejme nenechali preveriť pred jej podpisom.

lucka_ke
6. sep 2021

a keby to bolo opačne? dali by vaše veci do zberného dvora a bolo by vybavené, ani by vás nepustili na pozemok
dajte im poslednú písomnú výzvu a potom zlikvidujte a pošlite im účet

autor
6. sep 2021

@lucka_ke zle ste to pochopili, to sú veci do zberného dvora majiteľ ich nechce. Prečo šancu? 2 mesiace mali šancí dosť prosila som sa im niekoľko krát stále ze niesu doma pritom jedem okolo auto doma, volám ze manžel není doma, ma tam auto hovorím jaj vlastne je doma ... a za toto aku šancu mam komu dávať ešte keď sa mi vyhráža?

autor
6. sep 2021

@lucka_ke tu vôbec nejde o ten účet za likvidáciu oni dostali od nás 5000 euro a nič preto nespravili. Tak ja chcem to reklamovať 🙂