Kúpa ojazdeného auta - postup

nikolet29
15. apr 2023

Ahojte, aký je postup ak idem od niekoho kupovať auto? Čo všetko treba vybaviť?

brembo
15. apr 2023

@nikolet29 keď už bolo auto registrované postup je jednoduchý. Urobte si kúpnu zmluvu-dobrú. Vyplnte podpíšte obaja. Následne majitel odpíše vozidko na vaše meno. Na zapísanie máte tuším 14 dní. Pri prepise na vaše meno budete potrebovať potvrdenie o zaplatení PZP technické preukazi, a to je tak všetko. Keď budete auto kupovať z iného kraja,odovzdáte staré ŠPZ a dostanete nové- musíte ich zaplatiť. Za prepísanie vozidla je tiež poplatok. Kúpnu zmluvu polícia nepotrebuje. Pre istotu majte u seba papiere z STK a EK. Ohľadom ŠPZ sa informujte,je tu zmena v zákone.

bucko555
15. apr 2023

ŠPZ odovzdať nemusíte tým pádom je prepis len za 33 eur, miesto 66 eur......my sme išli aj z bývalom majiteľom hneď k policajtom kde to prepísal na nás a bolo nič iné sme robiť nemuseli ....teda mať pred prepisom uzavretú PZP

00momo
15. apr 2023

Urcite si obzrite interier, laktovw opierky, volantt aky je opotrebovany, sedadlo vodica.

maranco
15. apr 2023

@nikolet29 keď urobíš prepis cez internet a ostávajú značky tak platíš 16,50€ namiesto 33€, ak chceš nové značky platíš 33€ namiesto 66€.
Pri prepise do formulára priložíš PDF uzatvorenej poistky PZP.
https://navody.digital/zivotne-situacie/prepis_...

jeanne14
15. apr 2023

@nikolet29 po novom stačí ak by ti dal starý majiteľ splnomocnenie a ty si ho už prihlasis na seba 😉
Pred 2 týždňami som predala auto, riešili sme to takto. Kúpnopredajná zmluva, dala som splnomocnenie, nový majiteľ si auto prihlásil u seba. Potom mi len zavolal že je prepisane, šla som si zrušiť poistku.

nikolet29
autor
20. apr 2023

@jeanne14 a nový majiteľ išiel kedy uzatvoriť PZP prosím?

jeanne14
21. apr 2023

@nikolet29 v ten deň keď mi volal. Najprv prepis, potom pzp. Teraz to je trosku inak, keďže až prepisom zaniká moja stara pzp. Aspoň tak mi to povedal, keď sme komunikovali, lebo ma to tiež zaujimalo. 😉