Kúpa nehnuteľnosti v Rajke - hypotéka cez slovenskú banku

mims_03
6. feb 2023

Ahojte, prosím Vás nekupoval niekto v poslednej dobe nehnuteľnosť v Rajke a financoval ju hypotéku zo slovenskej banky? Chcela by som vedieť, ktorá banka dáva na tieto nehnuteľnosti hypotéku a aké boli podmienky, plus sa chcem spýtať, či viete ktorá banka aj financuje developerské projekty?

sasa1310
6. feb 2023

Žiadna banka nedáva hypotéku na nehnuteľnosť, ktorá stojí mimo Slovenska. Jedine, že založíš inú nehnuteľnosť na Slovensku

mims_03
autor
6. feb 2023

@sasa1310 no ja som sa bola pýtať v Tatrabanke a tam by mi dali, len bol problém, že sa jednalo o developerský projekt, ktorý nezastrešovali (či ako to nazvať)

lenjaona
6. feb 2023

@mims_03 sesternica sa tam presťahovala dávnejšie, krsna dala do zálohy svoj dom + oni svoj dost dobre predali takze len doložiť

sasa1310
6. feb 2023

@mims_03 no tak ja viem, že nedávajú. Max. dajú bezúčelovú hypotéku t. j. s oveľa vyšším úrokom a menším %. A áno developérsky projekt sa rieši len cez banky, ktoré ho zastrešujú

horalka1986
6. feb 2023

Hm, smola. My sme kupili nehnutelnosť pred necelými dvoma rokmi a nie je šanca. Hypotéku sme dávali na rodičovský dom na Slovensku. Máš ešte možnosť vziať si hypotéku z maďarská ale to sa absolútne neoplatí. Majú neskutočne vysoké úroky.

melanta
7. feb 2023

@mims_03 zle si to pochopila v Tatra banke. Financovať nehnuteľnosť v Rajke vedia, ale založiť je potrebné slovenskú nehnuteľnosť. Na nehnuteľnosť v inom štáte nemajú dosah, nevedia na ňu siahnuť.