Kúpa bytu s hypotékou

silviah24
20. júl 2024

Kupujem byt hypotekou. Zmluva od RK je nastavena nasledovne, po podpise zmluvy:
1. Do 5 dni od podpisu vyplatenie ciatky predavajucemu
2. Do 10 dni od podpisu vyplatenie zostatku hypoteky priamo na ucet banky
Nasledne mozu obe zmluvne strany podat navrh na vklad.

Mali ste ine nastavenie podmienok?

tundra
20. júl 2024

@silviah24 neviem odpovedat na otazku,ale viem,ze ked je plomba na katastry,tak to chvilku trva,kym to banka uvolni.Ohladne zmluvy z RK,by som oslovil pravnika,ci je vsetko ok.Drzim palce.

egonsk
20. júl 2024

@silviah24 divna zmluva ... najprv sa zapise nova tarcha od kupujuceho banky, potom ta banka uvolni peniaze kupujucemu, pricom ak sa vyplaca tym hypoteka ktoru mal predavajuci, musi ju mat vycislenu a banka posiela priamo peniaze na dany ucet jeho banky, aby mohla ona zrusit svoju tarchu a rozdiel na ucet kupujuceho...

zic
20. júl 2024

Urcite by som riesil platby cez vinkulaciu (u notara / banky)... vinkulacia sa uvolni bud:
1, pri vklade na kataster (nebezpecne pre kupujuceho, lebo kataster moze kedykolvek z roznych dovodov prerusit konanie... tazko donutis predavajuceho spolupracovat ak uz ma prachy
2, pri zapisani nehnutelnosti na katastri (novy majitel je napisany na LVcku - asi taky standard...
3, stretol som sa aj s pripadom, ze sa peniaze uvolnia, az stara banka posle ziadost o vymaz zlaozneho prava... dajme tomu asi najbezpecnejsie, i ked najdlhsie

tilonka
20. júl 2024

@silviah24 suhlasim@zic ze su lepsie sposoby

silviah24
autor
20. júl 2024

@egonsk hypoteka je len na strane predavajuceho. Vysku zostatku hypotéky ma predavajuci vycislenu. Ja si to predstavujem takto (ale neviem ci je to ok):
1. Po podpise zmluvy vyplatim ten zostatok hypotéky.
2. Banka stiahne z bytu zalozne pravo
3. Zriadim vinkulaciu v banke na zvysnu cast kupnej ceny
4.Podam navrh na vklad
5. Po zavkladovani banka uvolni zostatok kupnej ceny predávajúcemu.

egonsk
20. júl 2024

@silviah24 vyplatis mu hypoteku, banka mu zrusi tarchu, on neda vklad a ostane mu byt bez hypoteky a ty sa mozes sudit ... nemyslim, ze tento postup je rozumny.