Kúpa bytu na hypotéku

mimi97
2. sep 2018

Ahojte. Chcem sa Vás opýtať, tento mesiac ktovie kedy sa nám má vybaviť byt suma 45000eur. Kedy sa má vyplatiť prvá splátka hypoteky, dajme tomu, že v polke alebo ku koncu mesiaca sa nám to podarí?Od septembra by stiahli prvu splátku?Vôbec sa do toho nevyznám ešte nikdy som nic také nemala, ďakujem

milagros1989
2. sep 2018

@mimi97 ked si beries hypoteku datum splatky si nastavujes sama. A kazda banka ma svoje call centrum tak si skus zavolat tam. Myslim ze zalezi od toho k akemu datumu nacerpas tie peniaze a id toho zalezi ci ti to odide v ten mesiac alebo dalsi.

zltalienka
2. sep 2018

Povedia ti to pri podpise zmluvy 🙂 ale tuším prvá splátka ide až mesiac po podpise zmluvy 🙂

dijefcatko
2. sep 2018

My sme podpisovali úver vo februári a prvá splátka išla dokonca až v apríli 🙂

mischelin89
2. sep 2018

@mimi97 my sme 2x brali hypo a 1. Splatka sla o dva mesiace. Aj nam to vysvetlovali... Myslim ze od podpisu znluvy 30 dni a potom najblizsi den splatnosti? Ale nie som si ista. Ale september urcite nie.

alex666
2. sep 2018

@mimi97 Pro podpise zmluvy ti to povedia. Ja som prvy mesiac platila len uroky, to bolo iba par eur. Prva riadna splatka bola az na dalsi mesiac. Cize ak dostanete hypoteku ku koncu septembra, v oktobri asi zaplatite nejaku malu ciastku na urokoch a prva splatka bude az v novembri.

lilka5566
2. sep 2018

Ja som do dala blbý dátum splátky, 25.a podpisovala som zmluvu 21 takže za 3 dní prvá splátka ešte ani byt neprebraty 😆😆