Kúpa bytu - mesačné náklady

27rita27
13. apr 2023

Ahojte, planujem si kupit 2 izbovy v Trnave, alebo v Piestanoch a chcem sa opytat ake su mesacne naklady. Co vsetko sa plati, a kolko by ma to mesacne vyslo? Pri niektorych bytov sa pise 150 na mesiac, ale myslim si, ze mimo toho sa platia aj ine veci, napr. poistenie a ktovie co este. Prosim o radu. A este, kde by bolo lepsie byvat, ci v TT ci v Piestanoch. Dakujem pekne.

zmrzlinka2021
13. apr 2023

@27rita27
Za mňa asi skor Trnava.
Ale zavisi aj od tvojho pracovneho uplatnenia, aky charakter ma tvoja praca, prípadne asi to chces dat na prenajom?

Naklady su silne individualna vec a zalezia od x faktorov. My v BA mame 3 izbak a platime 140 eur

mojvlk
13. apr 2023

@27rita27 my platíme 2x ročne poistenie nehnuteľnosti (interval si môžeš zvoliť :mesačne , ročne), ďalej bytovemu družstvu - vodné, stočne, kúrenie, fond opráv, hypo na zateplenie, upratovanie. Elektrinu, hypotéku ...ak tam bude plyn tak aj to, potom máme poistenie nás to povinné nie je ale tak radsej
Keď zratam všetko dokopyaj RTVS, internet vojdeme do 500€ taký podnájom v som sotva nasla

katkaseiner
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
13. apr 2023

@27rita27 záleží od spravcu koľko máte fond opráv, čo bolo v dome robené..plus prirataj internet, káblovku, poistku..
Piešťany sú turistické a kúpeľne mesto ved záleží aku máte pracu budeš recepcna, afministrativna, predacacka?mne sa páči viac ako TT tá ma zase výhodu, že do Ba nie je ďaleko a môžeš tam pracovať.Pozri si ponuky práce na profesii a uvidíš platy a moznosti

katkaseiner
13. apr 2023

Neviem odporucit ci Trnava alebo Piestanoch, ale napr. my v 2izbovom byte platime bytovy podnik (voda, kurenie, spolocne priestory) okolo 150E na 2 osoby, navyse je potom uz len elektrina cca 20E mesacne a plyn cca 15E stvrtrocne. Poistenie zavisi kde si das urobit - my mame tusim Generali za cca 80E
Plus na to ti este ide nejaky internet, televizia..
zmazala som predosly post lebo som miesto Piestan netusim preco napisala Nove Mesto nVahom

jaroe
13. apr 2023

@27rita27 náklady uvedené v inzerátoch sú spravidla len platby správcovi resp. bytovému podniku (voda, teplo, smeti, fond opráv, upratovanie.... K tomu treba pripočítať elektrinu, prípadne aj plyn, pokiaľ sa využíva na varenie, no a samozrejme TV, internet a prípadné poistenie bytu a domácnosti a daň z bytu.

jaroe
13. apr 2023

@27rita27 ešte pred kúpou by som si overila aj výšku platieb do fondu opráv resp. info, či sa plánujú nejaké väčšie investície bytového domu. Napr. také zateplenie a spol. vie výrazne navýšiť mesačné platby, pokiaľ bolo vo fonde málo prostriedkov a musel sa čerpať úver.

27rita27
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sona272
14. apr 2023

Ja som z TT sme 3 osoby , nájom plus fond opráv 163€ , plyn 5€, elektrika 25€, Magio 31€ ale mám 3 izbak