Kúpa bytu a nedoplatok za energie po predšlom majiteľovi

montana28
20. júl 2021

Ahojte ako by ste riešili situáciu kúpili sme byt a nasťahovali sme sa 6.6 s tým ze sa urobil prepis energií a stavou všetkým meračov ktoré boli aktuálne všade na príslušné úrady sme to dokladivali ale pani na bytovom podniku nás zapísala ako platicov až ku 1.7.2021 nakoľko sme. Nemali ani list z katastra s tým ze tvrdia ze naše podľa zákona sú až od 1.7.2021 a ostatné musí hradiť majitel(podľa mňa mu to bude vyúčtovanie v preddavkoch a my budeme mat nedoplatok) ale odmieta zaplatiť platby za mesiac jún kde stále figuruje jeho meno a stále mu chodí pošta na našu adresu a to. Nevravím o tom ze tu m stále nahlásený trvalý pobyt ako byste riešili túto situáciu? Ďakujem. za rozumné rady

nika82
20. júl 2021

ak ste majitelia tak treba ist na MU a TP mu zruste

ukulela
20. júl 2021

trvaly pobyt mozte pokojne zrusit. akurat nechapem, preco ma platit za jun, ked ste tam uz byvali ....

deginko
20. júl 2021

To čo je za blbosť...prečo by mal on za Vás a Vašu spotrebu platiť keď ste tam bývali vy...

sasa1310
20. júl 2021

@montana28 preberací protokol. Tam máš kedy si byt prebrala s dátumom a zapísané všetky údaje o spotrebe. A od toho dňa platíš ty. Čiže od 6.6. To, že tam má trvalý pobyt je irelevantné. Samozrejme, že ho bude mať min. 60 dní, čo je lehota z katastra. Skôr mu nikde trvalý pobyt nedajú bez listu vlastníctva.

montana28
autor
20. júl 2021

@sasa1310 list vlastníctva už dávno majú

montana28
autor
20. júl 2021

@nika82 áno toto viem

sasa1310
20. júl 2021

@montana28 a ako vieš, že tam má stále trvalý pobyt?

zuzanka.zuzu
20. júl 2021

zial niektore spravcovske spolocnosti to tak maju ze prepisuju k 1.dnu mesiaca a uz je len na predavajucom a kupujucom ci to bude k 1.6. alebo 1.7.
@ukulela
@deginko

montana28
autor
20. júl 2021

@sasa1310 my sme opakovane kontaktovali bytový podnik a ze nie to za zaplatiť on lebo však sme dokladovali preberá i protokol takže obom. Nám. Príde vyúčtovanie (potom načo je dobrý preberá y protokol je to len proforma? Véd príde obom vyúčtovanie nám. Nedoplatok a im preplatok

montana28
autor
20. júl 2021

@sasa1310 volala som si na evidenciu obyvateľstva tým...

deginko
20. júl 2021

@zuzanka.zuzu no tak snáď,ako nová majiteľka,ktorá tam býva od začiatku mesiaca a je to jej spotreba nebude predsa žiadať starého majiteľa,aby platil ich výdavky aj,keď teda sú písané na nehi

sasa1310
20. júl 2021

@montana28 to je jedno kto to zaplatí teraz za ten jún. Dôležitý je preberací protokol. Oni podľa toho pošlú o rok vyúčtovanie. Ak by to on zaplatil, tak mu príde preplatok a vám nedoplatok. Lebo ste od 6. 6. Takže to máš fakt jedno, že kto to zaplatí. Oni sa riadia preberacím protokolom potom o rok to budete mať vo vyúčtovaní. Preto sa odovzdáva a preto sa spisujú všetky merače
niekedy chce správca zaplatiť aj mesiac navyše od pôvodného majiteľa, hlavne v čase vykurovacieho obdobia. Kupovali sme raz v marci a majiteľ musel zaplatiť, lebo ešte nemali predpisy so zimy a tam je predpoklad vyšších nákladov. A vracia sa to všetko spätne o rok vo vyúčtovaní

zuzanka.zuzu
20. júl 2021

@deginko ako pisem, zavisi na nich dvoch (a ako vidis, robi to 😀)

montana28
autor
20. júl 2021

@sasa1310 áno tak tomu chápem aj ja ale keď zaplatíme za jún co súhlasím že tam sme bývali viac menej my tak budeme. Platiť 2x teraz ale na meno bývalého majiteľa a potom keď nám. Príde vyúčtovanie na naše meno ako evidovaný nedoplatok na naše nemo a majiteľovi vrátia preplatok ktorý sme defakto zaplatili my neviem ci je to zrozumiteľne

sasa1310
20. júl 2021

@montana28 nebudeš platiť na bývalého majiteľa. Veď máš iný variabilný symbol

montana28
autor
20. júl 2021

@deginko áno súhlasím ale keďže je preberáci protokol zaplatíme. Teraz my na jeho meno.... A potom v ročnom vyúčtovaní na naše meno za daný mesiac ako nedoplatok a jemu vrátia preplatok za jún a nie nám

zuzanka.zuzu
20. júl 2021

@montana28 inak keby boli vedeli komu byt predaju a ze budete robit takyto cirkus s bytovym podnikom a ohlasovnou pobytu, tak by vam mozno cenu bytu zdvihli o 1000e a ten jeden najom teda uhradili 😉 bolo by ti to tak milsie?

sasa1310
20. júl 2021

@montana28 nevrátia mu nič predsa za jún, kedže to budeš platiť ty. Stále nechápeš, že ty máš iný variabilný a si zapísaná od 6. 6. Jemu príde nedoplatok od 1. do 6. 6. ked zaplatíš ty. Tebe preplatok za tých 5 dní

montana28
autor
20. júl 2021

@sasa1310 áno mam alejemj chodí. Na danú adresu poukážkou ktorú treba vyplatiť a my. Platíme cez internet a poukážky si vzal. A vyhodil takže ani platobné údaje nemám

sasa1310
20. júl 2021

@montana28 to je bezpredmetné, že jemu chodí. A však ty si si mala pýtať platobné údaje od 6. 6. predsa od správcu

zuzanka.zuzu
20. júl 2021

@montana28 a ake jeho platobne udaje chces??? vsak ty budes mat svoje... ci mozem ti poslat moje aby si aj mne nieco uhradila? 😀

montana28
autor
20. júl 2021

@sasa1310 chápem

sasa1310
20. júl 2021

@montana28 to si vyrieš hned zajtra.

deginko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristind
20. júl 2021

Ja nechápem ako sa toto mohlo vôbec stať. Byt som predávala a k predaju som dokladovala potvrdenie z bytového, že nemám dlh. Kupovaný byt sme s mužom prepisovali a na bytovom starému majiteľovi vyčíslili nedoplatok, ktorý musel zaplatiť a až tak zapísali nás ako majiteľov... Preplatok zo starého bytu do dňa, kým som bola zapísaná na bytovom mi prišiel normálne na účet. A zas v novom máme vyúčtovanie od dátumu, kedy sme robili prepis na bytovom. Veď podľa dátumov to oni dajú do vyúčtovania a ak máte nedoplatok, ktorý nastal až po prepise, tak hej budete ho musieť uhradiť. Dovtedy uhrádza pôvodný majiteľ a ten nedoplatok príde jemu

montana28
autor
20. júl 2021

@sasa1310 pýtala som nedostali sme takže rátam. Ze to bude v koncorocnom vyúčtovaní

montana28
autor
20. júl 2021

@zuzanka.zuzu to je diskutabilné keďže nám. Uvoľnili byt o 8 týždňov neskôr ako bolo pôvodne dohodnuté

zuzanka.zuzu
20. júl 2021

@kristind ona rozobera skor moralnu stranku alebo ako by som to nazvala, ty co pises o dokladovani spravcu pred predajom je nieco uplne ine, takze tak sa to mohlo stat 😉

zuzanka.zuzu
20. júl 2021

@montana28 mali ste v zmluve najneskorsi datum odovzdania a sankcie?

martina1201
20. júl 2021

@montana28 kupovali sme byt začiatkom júla, keďže sme nemali ešte výpis z katastra tak predchádzajúci majiteľ zaplatil nájomné na júl a my sme mu tie peniaze dali v hotovosti. Samozrejme po zdokladovani že zaplatil za ten mesiac.