Kúpa auta - financie

15. feb 2021

S priatelom mame dohromady 3deti. On dve z byvaleho vztahu a ja jedno. Kazdy mame svoje väcsie SUV moje je novsie jeho je podstatne starsie. Premyslame ze by sme kupili Mercedes Van kedze spolu chodime na dovolenky a tym ze jeho auto je starsie a dve velke nam nie su potrebne, tak premyslame ako to vyriesit aby to bolo pre oboch spravodlive. Ja musim moje auto bid vratit leasingovej spolocnosti alebo odkupit toto leto ( peniaze mam odlozene) dovod leasingu bol kupa nehnutelnosti pred 4rokmi a potreba auta kvoli praci.
No teraz ohladne noveho auta sa nevieme dohodnut. Ja osobne nove a ani väcsie nepotrebujem. Ak moje ale odkupim bude nam to chybat na nove. Priatel by aj potreboval, kedze casom budu investicie na opravach ale zasa nema taky kapit na investiciu. Premyslali sme teda nad leasingom. Ale ako to spravit aby to bolo spravodlive. Ak svoje dam prec jeho si nechame a kupime dalsie. Tak som ja ta co ma zasa leasing na krku a investuje peniaze, ale kto potom bude platit leasing? A ako by to bolo neskor ak by sa nieco stalo ( v dnesnej dobe a po skusenostiach radsej premyslam dopredu) ak predame obe auta teraz a investujeme peniaze z predaja jeho auta plus moje odlozene aj tak som ja ta co investuje vicej a stale nam bude chybat druhe auto. Ak by sme kupili za hotovost druhe mensie tak kto kupi ake a ako. Ma niekto neaky navrh? Akoby sa to dalo vyriesit?

mata1001
15. feb 2021

Ty si odkup svoje, tak ako si planovala a priatel nech preda stare a splaca svoje nove auto...tak v pripade rozchodu bude mat kazdy svoje...

autor
15. feb 2021

@mata1001 ano teoreticky mas pravdu. Prakticky z jeho pohladu ( nepovedal to a ani nato nemyslel skusenost moja z predosleho vztahu resp manzelstva) vsetky vylety a dovolenky sa robia jeho autom kedze ako 5 tam mame vicej miesta. Mne osobne by sa to nepacilo a ani sa mi to nepacilo ze sa vyuzivalo len jedno auto a potom co?

mata1001
15. feb 2021

Ale to tak nefunguje vo vztahu, ze moje a tvoje...ale ked to tak berie , tak ked idete na vylet, ty napr. natankuj, alebo zaplat v restike obed, niekam vstupne..

sense
15. feb 2021

Tak si naklady na pohonne hmoty rozdelte ked pojdete jeho autom...pripadne zaplat pohonne hmoty na vylety ty a on da v podstate svoj podiel opotrebovanie auta...
Nikdy by som nesla do kupy spolocneho auta s priatelom...ty si odkup svoje a on nech si kupi na leasing svoje.. zvlast ak potrebujete obaja auto

heleninamama
15. feb 2021

Nikdy v živote by som nekupovala auto napoly s cudzím človekom. Najmä, ako ho Ty nepotrebuješ a on naň sám nemá.

79viktoria79
16. feb 2021

preco chodite jeho autom na vylety? ked pises,ze mas nove SUV ? ved chodte tvojim,ak to teda nate,ze moje a tvoje....a ked nato nema, načo ide kupovať auto? nech ma zatiaľ to svoje,hlavne teraz,v tejto dobe este chvíľu nevydrží?

autor
16. feb 2021

@79viktoria79 kedze jeho auto je väcsie nez moje a sme 5 tak sa dame do jeho auta lepsie a pohodlnejsie na cestu napriklad 1000km dovolenka alebo vylet. To neni ze moje a tvoje ale asi je logicke ze ked spolu dvaja ziju a spoja dve domacnosti tak su urcite veci dvojmo. Ale o tom nebol prispevok