Kúpa a následný prenájom pozemku

3. jún 2024

Ahojte, naskytla sa nam prilezitost kupit pozemok pri Bratislave v okolitej dedine - nejdem specifikovat ale je to stavebny pozemok, vsetky IS pripojky uz rovno na pozemku, avsak stavat v blizkej buducnosti neplanujeme mozno az o 5 rokov minimalne.

Myslite si ze by bol zaujem ze by si ho niekto prenajal kratkodobo/dlhodobo na zahradksrske ucely napriklad? Pozemok by sme oplotili. Je to pozemok v zastavanej casti obce.

Napr 600m pozemok za 700€ mesacne? Ci to je vela?

Ide mi o to vlastnit pozemok bez nakladov na splatky, kym by sme nezacali stavat. Bol by na hypoteku samozrejme. Alebo mam na taketo nieco zabudnut?

tttbb
3. jún 2024

600m2 pozemok za 700E mesacne ako zahrada? :D Mozno za 100vku ak sa daky blazon najde viac nesranduj. Prenajat sa da vsetko teoreticky, ale viac ako stovku pochybujem ze za to dostanes.

autor
3. jún 2024

@tttbb vo vedlajsej dedine je inzerat na 300m za 400€ 🤣

zalka
3. jún 2024

A určite majú nájomcov, a tá zelenina čo dopestujú je zlatá ...

tramtada31
3. jún 2024

Kamaratka si prenajímala vo vinicnom záhradu za 100 eur, mala okolo 500m2. Neviem, za takúto sumu, či by bol ochotný do toho niekto ist. Máš tam elektrinu, vodu? Keby som mala záhradu, chcem tam aj chatku (aj na uskladnenie náradia, stolu, grilu, stoličiek, aj sociálne zariadenie.

viestta
3. jún 2024

Vsak skus pytat 700 mesacne, som zvedava kto ti zaplati za to, ze tam bude kosit travu a sadit par zelenin. Stromy tam vysadzat nebude, mozno nejake kriky. Ani nejaku budu tam nebude moct mat aby tam prepal a odlozil ryle. Aby si este neplatila niekomu, kto tam tu burinu bude kosit.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasa1310
3. jún 2024

a čo tam akože bude robiť za 700 eur mesačne?

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasa1310
3. jún 2024

@sheila121 žasnem nad autorkou

tttbb
3. jún 2024

@sheila121 mozno ze skutocnu "travu". vtedy by to bolo rentabilne asi :D

bublinka1426
3. jún 2024

mozno prenajom chatky a zahrady, a nie len plochy. za 1000 sa prenajimaju RD ....

katkaseiner
3. jún 2024

no este keby bol na pozemku aj dom, tak 700 je celkom dost...za holu zahradu mas veľké oči - ved tej zeleniny a rovno bio si kupi lacnejsie ako z tvojej zahrady. Prepac za kritiku ale to je neskutocny peniaz. Mam pocit ze sa snazis o to aby si zahrada sama na seba zarobila...

matullienka
3. jún 2024

700 eur za prenájom záhrady? Čo tam bude môcť pestovať? Maximálne zeleninu a drobné ovocie. A to ešte bude tŕpnuť či mu nájom nezrušíš vtedy keď bude mať zbierať úrodu lebo ty sa zrovna rozhodneš stavať 🤦🤦

zuzanka.zuzu
3. jún 2024

moja, ešte vy budete platiť niekoho kto príde pokosiť vám 😜

viestta
3. jún 2024

Predpokladam, ze ta zahrada nie je na Slavine, ale teraz som sa mamy pytala. V KE, vo vyslovene atraktivnej lokalite blizko mesta, 10 minut peso od MHD sused prenajima zahradu s chatou, elektrinou a vodou za 120€ ROCNE + spotrebovana voda a elektirna. Dalsi plati 50€ za jedno kosenie buriny

petamich
3. jún 2024

nie, urcite nebude zaujem o prenajom zahradky blizko BA, za 700€ mesacne 😀 pozri si inzertne portaly prenajmy idu od 50-150€ a tych 150€ uz je na povazenie a priamo v BA

anjelicek26
3. jún 2024

Dávno som sa tak nezabavila. Keby mam platiť 700e mesačne,tak si ten pozemok kúpim 🫣 Ak chceš prenajímať tak kľudne postaviť tam mobilný dom môžeš ponúknuť, ale tých 700e ročne a aj to je veľa...

luccija
3. jún 2024

Najprv som si myslela, že si sa o nulu pomýlila.Za skoro tolko prenajímajú v našom satelite dom.Troska zostup na zem a buď realistka.To, že niekto má tiež ružové okuliare a prenajíma záhradu za 400 neznamená, že ju aj prenajme

bosorkabb
3. jún 2024

Toľko nikto nedá. Priamo v BA sú záhrady mesačne za cca 100 eur, sused tak má. Je tam studňa, elektrina, malé miesto na uskladnenie náradia a taká chatka ( či ako to nazvať)
A je to oplotene.
Takže skús porozmýšľať prečo by niekto a ešte mimo BA dal 700 eur mesačne. Logicky nie, nikto to neurobí.

andaluzia12
3. jún 2024

Na odľahčenie, ako poľnohospodársky podnik si prenajímame 10 000m2 za cca 40€ ročne 😂😂

tanisha
3. jún 2024

Nie je tých 400 za rok ? Bývam tiež v dedine pri BA a viem ze tu tak max 600 za rok sú, čiže možno 60 mesacne, využívané ako záhrada. Dokonca som videla inzerát, kde ponúkali aj zadarmo na záhradu ako výmenu za to, že ju budú udržiavať a nebude v nej rast zelina

ekira1
3. jún 2024

Je to reálne, ak na pozemku je ropa, alebo zlatá ruda. To by niekto určite dal, aby mohol ťažiť. Ale inak trochu súdnosti by to chcelo..

bibina32
4. jún 2024

Ja som videla inzerát, že prenajímal niekto políčka na sadenie zeleniny. Mal to rozdelené a mohlo si tam sadiť 10 ľudí zeleninu. Ale bolo to oplotené, bola tam voda a tiež nejaká mala chatka na náradie. Cenu si už nepamätám.

skeblicka777
4. jún 2024

Ešte aj na rok by to bolo veľa 🤭

zafir01
4. jún 2024

@andaluzia12 to je super cena ... My dávame do prenájmu nás 1,5 hektára s prístupovou cestou a vodou ( potok ) popri pozemku za 22€ 🫣 . Ale v okolí je tu len jeden SHR .

zafir01
4. jún 2024

Tá suma je fajn ... Ale prechod interval z mesačného na ročný .
Ty ako majiteľ pozemku máš povinnosť pozemok udržiavať ,kosiť . To bude za teba robiť nájomca .teda už pri Tom máš ušetrený čas a financie

alickapusinka
4. jún 2024

Určite niekto dá za pozemok prenájom 700 eur ročne to si radšej kúpi svoju záhradu. Nič tam okrem IS nie je to znamena ja ak prídem na záhradu chcem tam nejakú chatku a nie 700 eur to kde si vzala takú sumu. Za rok možno určite ale na mesiac to sa niekto ozve pochybujem.

esmey
6. jún 2024

Či si to niekto prenajme je už asi jasné ale mimo tejto info ti dám inú. Ak máš možnosť kúpiť stavebný pozemok pri BA za rozumnú sumu tak neváhaj a kupuj

matkamirko
6. jún 2024

Kúpila by som radšej byt, a dala do prenájmu ten. Neskôr, keď by som potrebovala stavať, by som byt predala.