Ktorá banka ponúka najvýhodnejší účet?

najka432
15. sep 2024

Dobrý deň, ktorá banka podľa Vás aktuálne ponúka najvýhodnejší bežný účet? Neplánujem žiadnu hypotéku, len bežný účet, kde mi bude chodiť výplata, sem-tam vyberiem alebo vložím hotovosť, nič extra. Ďakujem

doriiis
15. sep 2024

Teraz som prešla z Raiffeisen do Fio banky.Cakam,kým mi prídu karty a presúvam tam všetky prijmy

zalka
15. sep 2024

@najka432 fio mam roky nič neplatim som spokojná, ak vo fio nahlásis tak ti všetko spravia TJ príkazy z pôvodnej banky... O nič sa nemusíš starat

michal711
15. sep 2024

@zalka to urobia v každej banke

zalka
15. sep 2024

@michal711 áno ja viem...

maranco
15. sep 2024

@najka432 vo FIO máš bez poplatkov a bez sledovania podmienok tieto služby
účet, karta, vklady/výbery cez bankomat/pobočku a majú okamžité platby
Sporenie FIO konto kde si vieš odložiť momentálne nepotrebné peniaze a hocikedy z neho vybrať má 3% úrok

doriiis
15. sep 2024

@maranco ....ahoj.Prosim ťa.Nechce sa mi po tom pátrať.Aky je rozdiel medzi Fio sporiacim účtom a Fio kontom?

zalka
15. sep 2024

@doriiis do 10000e žiaden, nad 10000 je výhodnejší sporiaci účet

doriiis
15. sep 2024

@zalka ....na tom sporiacom účte je aké %?

duunlo
15. sep 2024

@doriiis rozdiel je ten, ze zo sporiaceho mozes mat len 2 odchadzajuce platby mesacne, kdezto na Fio konte toto obmedzenie nie je ale zase len do 10 000€ ti ho urocia 3% p.a.

https://www.fio.sk/bankove-sluzby/sporenie/spor...

zalka
15. sep 2024

@doriiis rovnakých 3%...niekedy konto malo aj kartu no už to zrušili

doriiis
15. sep 2024

@duunlo ...takže úročia iba do 10 000.Rozumiem.No tak si nechám konto.Kedze presúvam peniaze často.Dakujem za ochotu.

zalka
15. sep 2024

@doriiis môžeš mať aj konto aj sporiaci účet...

doriiis
15. sep 2024

@zalka ....to mi nevadí,ja to mám ako poducet ( takú kasičku).Miesto ponožky pod matracom😂

doriiis
15. sep 2024

@zalka ...áno,to viem.Mozno keď bude vyššia suma nasporena,tak to buchnem na sporiaci účet,kde to bude dlhodobo.Akurat dnes mi prišli karty tak som to spojazdnila všetko.Dakujem

zalka
15. sep 2024

@doriiis no kým nenasporis viac ako 10t 😋 ale fio je fajn už ho mám dlhé roky... Teraz objavujem revolut... Zatiaľ sa mi aj ten paci skrz zahraničie...

liz_lemon
15. sep 2024

@maranco to tvoje Fio je teda absolutny prepadak, zalozila som si tam ucet, ale teda je to velka bieda, su 100 rokov pozadu oproti inym bankam, ta ich aplikacia, je otrasna

maranco
15. sep 2024

@liz_lemon ja som viacmenej spokojný 12 rokov, mám radšej jednoduché a funkčné aplikácie ako niečo vyčačkané a s reklamami
nástenku si vieš upraviť podľa seba a dať si tam tie funkcie ktoré potrebuješ ty a ostatné skryť
napíš pár konkrétnych vecí ktoré ti vadia alebo sú 100 rokov pozadu

100 rokov pozadu by som bral pre aplikáciu ktorá nemá push notifikácie, ktorá nedokáže nastavovať podrobnejšie limity na karte, geografické blokovanie, nemá okamžité platby

adonish
17. sep 2024

@najka432 tiez mam FIO a som spokojná 😊 odisla som zo SLSP po 20tich rokoch (aj som pre nich pracovala). Dlho dlho som hladala banku, ktora by splnila moje poziadavky a dobre som si zvolila.

jockey
18. sep 2024

@liz_lemon v čom je appka Fio 100 rokov pozadu? Mám účet v štyroch bankách a Fio appka mi príde najjednoduchšia a najintuitívnejšia.
Navyše Fio má ako jediná banka na Slovensku hyposporiace konto. T.z. že úrok platíte len z rozdielu pasív a aktív (t z. výhodnejšie ako mimoriadne splátky).

jockey
18. sep 2024

K téme.
Ako sa nedá poradiť najvýhodnejšie auto, pretože má každý trochu iné potreby a priority, tak sa nedá poradiť ani najvýhodnejší účet.
Menšie banky ako Fio a mBank ponúkajú účty zadarmo bez podmienok, našťastie, v dnešnej dobe ponúkajú účty zadarmo aj väčšie banky,, avšak treba si tam dať pozor na splnenie podmienok (ktoré zväčša nie sú nič hrozné, len treba na to každý mesiac myslieť).

e1h
20. sep 2024

Niekedy aj veľké banky dávajú vedenie účtu zadarmo, ale treba splniť ich podmienky. Ak to nie je problém, tak je dobré ísť do takejto banky.
Ak takáto možnosť nie je, potom FIO alebo mBank, prípadne Revolut. FIO má oproti mBank aktuálne výhodu v tom, že podporuje rýchle platby.