Ktorá banka ponúka detské vkladné knižky?

lekita
15. jan 2021

Ahoj žienky neviete prosím ktorá banka ešte ponúka možnost detských vkladných knižiek? V Slovenskej sporitelni ani v Poštovej banke sa už založit nedajú. Dakujem

renata1405
15. jan 2021

@lekita Žiadna ale mozes si zalozit sporiaci ucet pre deti.

nelca84
15. jan 2021

@lekita vacsina bank konci s vkladnymi knizkami celkovo. Je to zastarany produkt, ktory dnes uz nema miesto na trhu. Navyse absolutne nevyhodny, uroky ti nepokryju ani inflaciu. Porozmyslaj nad niecim inym. Napr. investicnym sporenim.

kubkovamama
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
20erika07
15. jan 2021

@nelca84 votriem sa sem pardon, a co teda so starymi knizkami? Moji maju obaja, tie ostavaju alebo ako, nevies prosim? Dakujem 🙏

hettinka
15. jan 2021

Vkladna knižka je zastaralý produkt. Treba založiť detsky účet. My mame skúsenosť s účtom pre dieťa v Primabanke s v mBank. Ten v mBank sa mi páči viac.

hettinka
15. jan 2021

@20erika07 podľa banky. VÚB nám už knižku zrušila sama a peniaze poslali na určený účet. V SLSP ešte staré sú, bola som ju zrušiť a vybrať zvyšok, ale poplatok tusim nekrestanskych 15€ bol za to.

20erika07
15. jan 2021

@hettinka aha no maju v slsp ,ucet tam ale nemame, sme inak vo Vub, teraz neviem co mam robit, ked som bola pred letom ze chcem ich zrusit tak ma velmi presviedcali ze naco, ze vkladna je istota ze sa mi peniaze nikde nestratia a teraz to uz sami rusia ... počkám ci sa ozvu, som zvedava

woman004
15. jan 2021

@lekita Stary produkt
Ja osobne cez poistovnu k poistke alebo robno investovat..
Skus mi napisat . 🙂 vysvetlim alebo si mozme cinknut

emmanovot
15. jan 2021

Ako sa už písalo vyššie, išla by som radšej do nejakeho konzervatívneho investovania, aby ti to aspoň pokrylo infláciu

nelca84
15. jan 2021

@20erika07 niektore banky uz kontaktuju klientov s tym, ze sa vkladne knizky rusia... ja by som peniaze z knizky dala na tzv. kombivklad, t. j. cast peniazkov na terminovany ucet a cast do investicnych fondov, je tam priemerny vynos 5%

20erika07
15. jan 2021

@nelca84 mam pre deti este dva investicne fondy, len na vkladnych knizkach uz maju dost vela penazi , my sme im ich tam neulozili kvoli nejakemu mizernemu uroku ale preto aby sme nemali tolko penazi doma pre istotu a zaroven sa nam pacilo ze v pripade potreby sa mohli vybrat nejake, co pri investicnych fondoch sa neoplati vybrat a terminovany vklad je tiez limitovany, ak mam dobru vedomost( nemam to az tak nastudovane)Takze nerada by som vsetky peniaze vložila do banky ,moj muz sa celkovo boji drzat v banke peniaze, ak by sa nahodou volaco stalo ze prideme o ne ( neviem co by sa take mohlo stať, ja az taky traged nie som) . Tak neviem ci obycajne sporiace ucty na nejaku cast penazi im zriadit. Do fondov investujeme pravidelne, na knizky sme im odkladali nie pravidelne, az ked sa doma uz vela penazi zhromazdilo, odnieslo sa.
Bojim sa doma drzat peniaze, ci uz kvoli kradezi alebo zivelnym pohromam,moj muz zas neveri bankam, tak neviem aky kompromis zvolit, porazi ma uz :-/
Uz som rozmyslala ze kupit nejaky sejf protipoziarny a vodotesny a zabudovat do steny nejak skryt ( v pripade vykradnutia bytu nech nie je viditelny) . Pripadam si ako pako uz s tym :-/

nelca84
15. jan 2021

@20erika07 tak my sme opacny pripad, kolkokrat nemame v hotovosti ani 5e 😂 Nie je mi celkom jasne, coho sa muz boji, peniaze na uctoch su chranene fondom ochrany vkladov do sumy 100 000e v jednej banke, pri vacsej sume si to treba rozhodit do viacerych bank. Pokial investujete, tak podstupujete ovela vacsie riziko ako to, ze by ste prisli o peniaze ulozene v banke...

20erika07
15. jan 2021

@nelca84 on neveri este ani tomu ze su naozaj chranene tym fondom ochrany vkladov 🤦‍♀️ vies stary priklad z domu, naj do ponožky 🤦‍♀️ a zas doma najskor mozeme o ne prist. Mojaaa tak my si ako nejak nevyskakujeme, ani na dovolenke sme este nikdy neboli, do tych fondov to mam prikazy to proste odide jak vyplata dojde, a detom sa odkladalo od narodenia kazde euro co dostali, plus dostali nieco aj od manzela co predal byt a ja som im zrusila poistky tak kvaplo nieco este, maju spolu cez 12000e, pre niekoho to nie je vela, my sme v hladovej doline takze za nas je to uz pekny peniaz, no syn ma 13r a dcerka 7r, takze este co to posetrime , ale tych 100000e to urcite nebude 😅 takze chranene fondom budu vzdy len keby tomu manzel uveril 🙂 ale pojdem asi aj do obycajnych sporiacich uctov, necham im tie fondy a tie sporiace, dufam bude vsetko oki 🙏

livka_
15. jan 2021

Ja mam detsku vo vub, natlacit do zrusenia sa ma snazili telefonatom, (kto neodolal zrusil) za seba! odmietla som. Ti ktori stale vk maju, mozu pokracovat v odkladani. Dnes mi sms prislo upozornenie na novy cennik, nadalej sa tam knizky uvadzaju s tym, ze len sa tento produkt uz nepredava ale niektore ukony s nou spojene su spoplatnene a uvadzaju sa v cenniku. Ja mam na knizku ako benefit naviazane poistenie na dieta gratis, to je ten benefit preco ja nerusim.

nelca84
15. jan 2021

@20erika07 tak to mas s manzelom tazke, moj sa nastastie do penazi nestara, lebo vie, ze to nevie 😂 tak drzim palce vo vybere 👍

nelca84
15. jan 2021

@livka_ ano, syn mal tiez kedysi detsku knizku vo vub-ke, len pre informaciu, to urazove poistenie gratis je len velmi, velmi zakladne, syn mal zlomenu ruku a dostal 17e 😂

livka_
15. jan 2021

@nelca84 zakladne, nezakladne, to ze ma to stoji 0€, teda rovnako ako keby som nic nemala.. aj 17€ je peniaz

nelca84
15. jan 2021

@livka_ no nulu ta to urcite nestoji, len si zober inflaciu, ktora sa pohybuje medzi 1 az 2 percentami, tak tolko ta to stoji kazdy rok

livka_
15. jan 2021

@nelca84 viem, nic -)

nelca84
15. jan 2021

@livka_ uz nemam co dodat, lebo komu niet rady...

livka_
15. jan 2021

@nelca84 ale ja ta neprosim o ziadnu radu...

miavra
16. jan 2021

Vkladna knizka je v prvom rade cenny papier, cize zrusit vam ho banka nemoze, len sa vas roznymi sposobmi snazia presvedcit aby ste to spravili vy (telefonaty, zmena cennika a pod.)

babydesire
17. jan 2021

@20erika07
@nelca84 coho sa ty chlapy boja?!.moj tiez bsnkam neveri,,ucet v banke ma preto lebo ti ziadal zamestnavatel,,ucty plati sekami 🤦🤦🤦🙄🙄🙄 neveri bankam...ale postupne ho spracovavam..uz pristupil na hypo, na refinanc hypo a vyhodny a vcas, na sporiace ucty pre deti... 😅

jaannah
17. jan 2021

@emmanovot aj vieš poradiť s tým konzervatívnym investovaním?