Ktorá banka má termiák s úrokom nad 1% bez osobného účtu?

27. nov 2022

Dobry den,

mate skusenost?

Ktora banka ma terminak s urokom nad 1% bez osobneho uctu?

Ze pridem, nemam v nej osobny ucet (ani bežny ani užitočný) a napriek tomu si mozem u nich zalozit terminovany vklad s urokom nad 1%?

Dakujem

nelca84
27. nov 2022

No myslim, ze pri inflacii cca 15% je jedno, ci budes mat 1% na terminovanom alebo 0% na beznom. Skus porozmyslat nad inymi moznostami ochranenia svojich penazi.

deti95060810
27. nov 2022

pozri finančná hitparáda.sk

deti95060810
27. nov 2022

privat banka

michal711
27. nov 2022

Nemyslíš vážne 1% ? Sa neoplatí nebud smiešna

oli18
27. nov 2022

JaT má najvyššie úroky na terminovaných vkladoch.

autor
27. nov 2022

@deti95060810 mas s nou skusenost? S privat bankou? Netreba tam mat ucet…..? Mozem tam nabehnut, ze iba terminak chcem?

autor
27. nov 2022

@nelca84 akymi inymi?

deti95060810
27. nov 2022

áno môžeš nabehnúť... dajú ti účet a ty na neho pošleš e...

autor
27. nov 2022

@deti95060810 diky, takze dostanem c uctu na terminak a nejaky cas na poslanie penazi naň.
Dobre to chapem?
PS: nevies, do kolko dní (hodin) treba naň doručiť peniaze?

autor
27. nov 2022

@oli18 ano. Nepotrebuje mať tam človek osobny ucet?
A oni majú len pobocku v BA, KE a Vysoke Tatry?

autor
27. nov 2022

@deti95060810 pozeram, ze taketo uroky maju uvedene na stranke:

autor
27. nov 2022

@oli18 prima banka ma na 3 roky iba 1% a na 4 roky 1,2%, tak ozaj j and t banka vyzera najschopnejsie.. mas terminak u nich?
Co su tie bony?

nelca84
27. nov 2022

Investovanie, kupa nehnutelnosti... neviem o akej sume sa bavime

autor
27. nov 2022

@nelca84 jaaaj, to ja potrebujem mať najneskor do 5 rokov dostupné, preto nemozem investovat na velmi dlhe obdobie.

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
manzanillaa
27. nov 2022

1.5% ročne ma Prima banka pri viazanosti na 5rokov...

manzanillaa
27. nov 2022

A ak sa jedná o vyššiu sumu,oplatí sa aj účet otvoriť, tam je potom 2.5% ročne na 5rokov

patrik_chrappa
28. nov 2022

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že ak zarobíte na termínovanom vklade v čistom vôbec čo i len 1%, tak môžete skákať od radosti.

Vysvetlím prečo - J&T min. vklad 10 000€ alebo 3 000€ ak ste využívali bankové alebo investičné služby poskytované J&T BANKOU v celkovom objeme aspoň 10 000 EUR
Zároveň úrok 4% pri 5 ročnej viazanosti síce krásny avšak ak sa nato pozriete reálne koľko zarobíte tak si musíte odrátať priemernú infláciu 2%( nepočítam aktuálnu cca 14%) . Plus zisk sa daní, to máte ďalších - 20% zo zisku. (zvyčajne to banky robia automaticky)

po 5 rokoch mate z investovaných 10 000,- budete mať po zdanení 10 828,-

PrivatBanka pri 2,3% za rok sa ani neoplatí baviť, reálny úrok 0,3%. Plus by ste mali zisk zdaniť, to máte ďalších - 20% zo zisku.

Na investovanie vlastných peňazí je na trhu viacej lepších možnosti ktoré zarábajú vám a nie bankám a systému, napríklad súkromne investovanie ktoré sa da založiť aj na 3 - 5 - 10 rokov, oslobodene od dane ( +20% "bonus" na konci), ak by nastala nečakaná udalosť a potrebujete peniaze tak ich mate k dispozícii a neplatíte žiadnu "pokutu" alebo výstupný poplatok.

Ak sa chcete dozvedieť viac, kľudne mi napíšte súkromnú správu. Rád pomôžem.

michal711
28. nov 2022

Pozri si prvý realitný fond od IAD investmens

harsesis
28. nov 2022

Ako potrebujete niečo poradiť čo sa týka investovania tak mi kludne napíšte hýbem sa v tejto problematike už nejakú. Robím aj prednášky kde poukazujem na dnešný systém, čo nás čaka atď. Rád poradím.

lucinkaboz
6. dec 2022

@patrik_chrappa ...aký investičny fond prosím
vyplatí na konci lehoty 20percent?J&T banka, vyznieva veľmi podozrivo, podielovy a investičný fond , ako termínovaný....niektoré banky poskytujú úrok tak smiešny...0,6 percenta na rok pri hocijakej výške vkladu a k tomu obnova , resp.len v jeden deň si môže klient vybrať peniaze s potom opäť nabehne zmluvný rok, a to všetko napr za 150 e

patrik_chrappa
6. dec 2022

@lucinkaboz
Napríklad Investovanie do ETF fondov je oslobodene od dane podľa zákona a preto na konci obdobia, vyberáte sumu oslobodenú od dane a mate tzv. "bonus +20%" .

V opačnom prípade ak máte produkty bánk tak vám automaticky zoberú 20% z konečnej sumy a máte -20%, prípadne iné produkty kde by ste mali na konci sporenia sumu zdaniť podľa zákona.

Ak chcete vedieť ako sebe zarobiť viac peňazí a neplatiť zbytočnú daň, napíšte súkromnú správu rád vysvetlím.

harsesis
17. dec 2022

Bonus 20 % to je pekne napísané. Teraz osobne by som nikomu neodporúčal investovať . Keďže pravdepodobne ide svet do recesie , trhy padajú a aj budú padať v blizkej budúcnosti kvôli situácii ktorá to momentálne je . Ten kto hovori: však teraz sú výpredaje , teraz kupujem za lacno atd . Tak asi ma kryštálovú guľu lebo vidí to čo druhý nevidia. Treba si počkať kým sa bude sentiment otáčať a potom začať investovať . Aj keď prídem o možné zhodnotenie. Samozrejme nikdo nevie kde je dno a kedy sa trh bude otáčať no z môjho pohľadu ak ste nový investor tak je lepšie počkať pár mesiacov . Nič tým nepokazíte , práve naopak vyhnete sa ďalším výrazným poklesom (poklesom ako takým sa nevyhnete nikdy z dlhodobého hľadiska, no takato situácia ako je na trhu momentálne tu dlho nebol a koniec je v nedohľadne )