Ktorá banka je najlepšia na hypotéku?

lenockalennka
2. máj 2021

Ahojte, chceme brať hypotéku a google mi vypluje všetky možné analýzy a porovnania bánk, ale z číselného hľadiska. Mňa skôr zaujíma funkčnosť bánk pri čerpaní hypotéky. Aké máte skúsenosti? Napr čítala som, že stlačia dole posudok napr ked zakladáte nehnuteľnosť. Čo tak SLSP, má niekto prosím skúsenosť? Ako sa čerpá tam? Cez foto alebo znalcov? Budeme zakladať dom, takže peniaze by nám mali prísť potom všetky naraz.
Ďakujem za každú skúsenosť!

kkovacovak
2. máj 2021

@lenockalennka platí že čím väčšia banka tak je to jednoduchšie. Tak nám to povedala aj finančná poradkyňa. Prima banka a podobné môžu mať síce lepší úrok ale vybavovanie, práca s klintom alebo takéto vedľajšie veci sú zložitejšie ako v bankách csob a alebo slsp. My mame csob a vybavenie bolo jednoduché a aj založenie nehnuteľnosti prebehlo úplne bez komplikácií

marci77
2. máj 2021

my ideme refinancovat z VUB do primy kvoli uroku, nam aj na mesacnej splatke to vela spravi .....a znalecky posudok chceli novy, lebo predtym sme mali iba na rozostavanu stavbu .....bolo im jedno, akeho znalca si vyberieme .....a znalci tiez maju asi 8metod, ako mozu ohodnotit vasu nehnutelnost

makova333
3. máj 2021

@lenockalennka SLSP by som obchadzala oblukom, teda aspon po mojej skusenosti. Ja som hypo vyplacala (teda rusila hypo) a to bol masaker, otras a nikdy viac.

ceresna2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenculienka
3. máj 2021

@lenockalennka my sme mali fin.poradcu, najlepšie nám vychádzala SLSP, neni sú tak do krvi prísni ako napr VÚB, TB, Prima
Dostali sme 90% 😊

jankaovecka
3. máj 2021

My refinancujeme z tatra banky + dalsia hypo do wub. Tam je naj urok. Do prima banky pojdeme az za rok, v nasom pripade sa inak neda.. nam fin. poradca povedal, ze tatra je banka pre bohatych.. keby nemame poradcu, tak v tatre by nam dali total nevyhodnu hypoteku..

janulikt84
5. máj 2021

@lenockalennka kazda banka ma ine kriteria ;) maju svoje plus aj minus a zalezi aj ci pracujete na tpp alebo podnikatel ;)

zuzkam2
26. máj 2021

@lenockalennka Dobrý deň, každá banka má iné podmienky čerpania hypotéky, iné výhody a aj iné nevýhody. Pracujeme so všetkými bankami. V prípade záujmu mi kľudne napíšte správu.

marci77
26. máj 2021

myslim, ze najlepsie podmienky pre hypoteku na trhu ma momentalne primabanka .....0,50% a nechcu ani ziadne pripoistenia
vedenie uctu je sice za 4,90 ....ale platbami kartou si sumu mozete znizit, plus maju tie sporiace ucty s 5% urokom, ale maximalne mesacne tam mozete poslat max. 90eur ....alebo ak mate zostatok na beznom ucte 10.000, tak vtedy je vedenie zadarmo

aj RPMN je 0,51% ....teraz maju na 45mesiacov
my refinancujem k nim z VUB, kde nam urok mensi ako 1,19% nechceli dat .....len dost dlho sme cakali, lebo chceli novy znalecky posudok, ktory sme si museli zaplatit sami (znalca sme si mohli vybrat hociakeho), potom sa to tahalo aj 2mesiace, kym sme vybavili vsetko, co chceli dolozit
.....ale lepsiu ponuku na hypoteku asi momentalne nenajdete

ceresna2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankaovecka
4. jún 2021

@ceresna2 znalecky si nedat robit od znalca z banky, treba externeho. Ti z banky maju “svoje” ceny...

ceresna2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankaovecka
5. jún 2021

@ceresna2 drzim palce nech sa podari! My uz mame tyzden kluce od domu, konecne. Trvalo to vsetko 3 -4 mesiace. Este nas caka zaniest zmluvy na kataster..