Ktorá banka je najlepšia?

jajaja
28. sep 2023

Zdravím,
Vedeli by ste mi poradiť dobrú funkčnú banku, ktorú si vybrať?
Mala som poštovú banku ale nebola som spokojná.
Rozmýšľam nad Tatra bankou alebo Sporiteľňou.
Mám 23 rokov a dosť cestujem, takže potrebujem uskutočňovať medzinárodné transakcie a platby.

Ďakujem za rady. 🙂

hanaxxx
28. sep 2023

@jajaja ja som spokojna s tatrabankou. Neviem ju ale porovnat so SLSP, tam som ucet nikdy nemala. Ale ked porovnavam s unicredit alebo csob, tak vyhrava tatra.

abdn16
28. sep 2023

na cestovanie si zaloz Revolut.
Pri uplne beznom pouzivani - banka ja pre mna najlepsia ta, ktora je uplne bez poplatkov....
ak planujes hypoteku, tak VUB rovno aj s uctom...

fotoportret
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aaaa1111
29. sep 2023

fio banka, je zdarma, vybery kartou visa vo vsetkych bankomatoch na svete zdarma. ale pri platbe v cudzej mene velmi nevyhodne kurzy. na platby v cudzich menach je dobre mat aj revolut, ako bolo spominane.
tatrabanka ma tiez kurzy v cudzej mene onicom, navyse sa plati za ucet, lebo pre normalneho cloveka je ta zlava nedosiahnutelna. vybery v cudzich bankomatoch spoplatnene.
sporitelna ma ako bonus okrem zleho kurzu pri cudzej mene este aj poplatok za spracovanie platby cudzou menou 2%, max. 3 eura. na platby v inej mene ako eur je sporitelna a vub najhorsia banka, vybery v cudzich bankomatoch su zdarma iba pri premiovom ucte space x

takze za mna urcite fio banka a na platby mimo eur revolut

simsalabim
29. sep 2023

Na cestovanie, hlavne na exotickejsie destinacie, je super Revolut. Lebo Tatra banka vie v cudzine kartu necakane zablokovat aj ked ju pouzivas ty a to aj ked ich pred tym upozornis, kam sa chystas. Na bezny ucet Tatra banka alebo bez poplatkov Fio ci Mbank.

dadis
29. sep 2023

Mam bezne ucty v mbank, vub a 365. Za mna vyhrava 365, je zdarma a mas aj pobockovu siet, ak nieco treba. V zahranici som problem platit zatial nemala, ale pravda, ze v nejakej extra exotike som nebola.Vub mam len kvoli hypoteke (mam vedenie uctu zdarma, inak si neviem predstavit za to platit 6eur mesacne, nevidim v tom ziadnu pridanu hodnotu)

colsami
29. sep 2023

Mam Tatru a mala som aj SLSP. Neporovnatelne, slsp ucet som si uz zrusila.

niekto2hy
29. sep 2023

Revolut,RF,CSOB a Curve.
@dadis 365 ma poplatok,za platbu v inej mene ako €.

nelca84
29. sep 2023

@jajaja mam slsp a som spokojna, v zahranici platim kreditkou, prip. vyberam mensiu hotovost v partnerskych bankomatoch vyhodnejsie

dadis
29. sep 2023

@niekto2hy Este som neplatila 🙃, najviac pouzivam mbank- zo zvyku a ta taky poplatok nema, 365 som si zalozila len kvoli rekonstrukcii, aby som mala prehlad nad nakladmi 🙂

sasa1310
29. sep 2023

my máme účty v rôznych bankách. Najlepšie pre nás je sporiteľna či už george alebo celkovo služby. Problém s platením v zahraničí sme nemali nikde, dokonca ani v Číne.

martina7578
29. sep 2023

365, FIO alebo mBank. V ostatných sa platia aj vysoké poplatky za vedenie účtu.

fotoportret
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kereja
11. okt 2023

Ja osobne mám 365 banku. Vedenie účtu zadarmo, karta je elektronická
Ak si založíte počas októbra účet v 365 banke, zadajte v apke heslo jana210372 a dostanete 15€ na účet (nezabudnite do jedného mesiaca zaplatiť kartou)

erikkovac
13. apr 2024

@jajaja no SLSP asi nebude pre teba banka … ja som bol v mađarsku a na poplatkoch mi to za 3 dni dalo okolo 26€ . Jeden výber z bankomatu a platby kartou v reštauráciách a obchodoch. Začínam hľadať druhu banku …. síce mám ucet zadarmo ale ak ideš mimo tak ti spočítajú všetko 😜😉

nelca84
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
niekto2hy
13. apr 2024

@erikkovac Su aj ine banky,ktore maju ucet zadarmo..😎

grengulak10
16. apr 2024

@dadis mbank je zadná banka, z ničoho nič zrušia účet a nevedú ani dôvod.. Jednoducho to maju v podmienkach ze môžu bezdôvodne zrusit

maranco
16. apr 2024

@grengulak10 každá banka môže zrušiť účet, má to v obchodných podmienkach a je tam výpovedná lehota. Ak zákazník podstatne poruší zmluvné podmienky potom môže vypovedať s okamžitou platnosťou bez výpovednej lehoty.

Je to zmluva ako každá iná, kde obe strany môžu vypovedať zmluvu. Rovnako ako mobilný operátor ti môže dať výpoveď.

grengulak10
18. apr 2024

@maranco ak poruší tak to beriem, e žiadne porušenie tam nebolo, a odrazu sms ze mesačná výpovedná lehota a účet rušia. To podľa mňa je ne dôveryhodná banka co toto bez vysvetlenia urobi

niekto2hy
18. apr 2024

@grengulak10 V M-bank som mal ucet asi 10rokov,aj bez pohybu...