Kto z nás má pravdu?

12. nov 2022

Pred 2 mesiacmi som si pozicala od otca svojej dcery 600 e,lebo som surne potrebovala vacsiu sumu penazi,pozical mi s tym ze mu to budem splacat po 100 e,som momentalne vsak v tazkej zivotnej situacii a nevladzem mu to vratit tak som sa s nim chcela dohodnut nech to bere ako vyzivne a tych par mesiacov mi neposiela,on vsak nechce tuto dohodu prijat a vraj mi zacne platit az ked mu ja toto splatim,ma logiku co hovori???

maca1984
12. nov 2022

Logika-nelogika, dohodli ste sa ako mu to budeš splácať a nedodržala si to.

babababka
12. nov 2022

On určuje podmienky.Máš niečo aj písomne?A čo tvoji rodičia,súrodenci pomôžu?

autor
12. nov 2022

@babababka nie nemam pisomne nic a nie nemam nikoho kto by mi pomohol

loginexistuje
12. nov 2022

vyzivne ti musi platit bez ohladu na dlh je urcene na vyzivu dietata

autor
12. nov 2022

@maca1984 takze ja mu to mam splacat,?? On mi zatisl.nebude davat vyzivne,az ked mu to splatim

pribinak
12. nov 2022

Pravdu má on, tvojim návrhom by si len a len narobil problémy

autor
12. nov 2022

@pribinak aj to je v poriadku,ze kym mu to nesplatim mi neda vyzivne?

sense
12. nov 2022

Onbti vdzivne dat musi, ak neda mozes ho udat za neplatenie. A chyba je ze nemste pisomnu dohodu

dadis
12. nov 2022

Vyzivne ti musi platit, ak by neplatil, mal by problemy. Hned ako nabehne vyzivne, obratom mu posli platbu spat s uvedenou poznamkou -splatka pozicky

autor
12. nov 2022

@dadis ano prave to idem pisat,ze to takto poriesim

svokrinjazykmonika
12. nov 2022

No ťažko rozhodnúť, dohodli ste sa na niečom tak mu to máš platiť ako sa patrí a bodka. Na druhej strane tvoj návrh je taký kompromis ktorý by to tiež vyriešil. Bohužiaľ keď ti nechce v tomto víjsť v ústrety tak ti neostáva nič len platiť ako ste sa dohodli. Skúsila si ale nevyšlo to. Ale neviem na čo sa to pýtaš na MK. Keby sme ti dali všetky za pravdu tak by si mu ukázala komentáre že aha! Ja mám dobré riešenie len ty si tvrdohlavý tak urob ako ti kážu aj na internete?

autor
12. nov 2022

@svokrinjazykmonika a ked mu to nemam.z coho platit?

dadis
12. nov 2022

@autorka ked nemam z coho splacat, tak si nepoziciavam, je taka zasada..pred 2 mesiacmi si nevedela, ze budes tak zle na tom, ze nebudes mat z coho 100eur vratit? Pracujes?

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
12. nov 2022

@dadis nie nevedela

syslik81
12. nov 2022

kolko ti dlhuje na vyzivnom? ak si na tom tak zle daj ho k sudu ... poziadaj o zvysenie ak je treba .. ak ti dlhuje viac ako 600 tak by som mu to nevratila..pockala na rozhodnutie sudu a zariadila sa podla toho a jemu to aj tak napisala.. ze to davas k sudu

dadis
12. nov 2022

@zoro9836 ved napis preco 🙂

pribinak
12. nov 2022

Nie. Ale požičiavať si peniaze od exa je zlý nápad

autor
12. nov 2022

@pribinak viem

ivangeline
12. nov 2022

Vsak ti da vyzivne a ty mu 100vku z toho,kde je problem? xD

hellwant
12. nov 2022

@syslik81 ona jemu dlži 600, nie on jej

syslik81
12. nov 2022

@hellwant onjej dlzi na vyzivnom

syslik81
12. nov 2022

ak som to zle pochopila a on ti na vyzivnom nedlzi .tak potom nech ti zaplati vyzivne a ty mu ho posli nazad -s cim splatis cast dlhu a tak to bude az kym ho nevyplatis .. ak je vyzivne malo obrat sa na sud o zvysenie .. on nieje povinny ti poziciavat a starat sa o teba .. na dieta plati tebe pomohol a ty by si to mala vratit ..

mk136
12. nov 2022

Tu nie je co riesit. Podla slovenskych zakonov ma otec platit vyzivne. Ak ho nezaplati 3x po sebe mozes ho udat na policii. Aj keby si si pozicala od neho 10 000 tak to s vyzivnym nema nic spolocne. Mozte akurat spisat dohodu ze splatka sa bude zapocitavat ako vyzivne. Takze vyzivne musi platit a pokial nemate nejaku inu dohodu, moze ta dat akurat na sud za nesplacanie pozicky.

ljzozv
12. nov 2022

Ale ani ty nejdeš správne... Lebo výživné je určené na dieťa a nie na tvoje dlhy. Alebo?

mikadooo
12. nov 2022

Má. Nejak si sa s ním dohodla, tak by si to mala dodržať, nie? A nie, že keď príde na platenie, tak začneš vymýšľať nové alternatívy...

maminkadeticiek
12. nov 2022

On ma pravdu.Dal ti peniaze za nejakych podmienok a ty menis pravidla a dohodu.

janette2021
12. nov 2022

Koľko ti má platiť výživné na mesiac? To je jeho povinnosť. Tvoja povinnosť je splácať po stovke ako si sa dohodla.
Povedala by som mu: Každý mesiac, hneď ako mi príde výživné od teba, pošlem ti z neho 100 späť.
Akonáhle nepošle, dať to na súd.
Výživné je jeho povinnosť. Nezávisí od dohôd, čo máte medzi sebou.

hellwant
12. nov 2022

@syslik81 Ona si pozicala 600 a nema ako splacat, tak jej povedal, ze jej nebude vyzivne platit, kym mu ich nevrati. To ale nemôže- mal by problemy, keby to nahlasila. Ak jej uz jedno vyzivne nedal, nahlasit ho. Lebo ako radili baby, prijala by vyzivne a mohla mu to poslat ako splatku.