Kto vypláca náhradu príjmu počas PN, keď som tehotná?

timejka97
11. júl 2024

Ahojte, keď som od polovice júna na PN a zároveň poberam aj tehotensky príspevok, bude sociálna poisťovňa preplatiť dávku za PN od prvého dňa trvania PN? Dneska som dostala výplatu, a zamestnávateľ nevyplatil náhradu mzdy za prvých 10 dní, eṣ̌te som nedostala výplatnú pásku, tak možno poradíte...

tanyan
11. júl 2024

Ako vieš, že nevyplatil tých prvých 10 dní zamestnávateľ, keď ešte nemáš výplatnú pásku?

timejka97
autor
11. júl 2024

@tanyan lebo dostala som málo, vzhladom na to, ze som odpracovala 2 týzdne v júni....

klarissa25
11. júl 2024

Prvých 10 dni plati zamestnávateľ. Budeš mať vo výplatnej páske...však jasne ze si dostala menej výplatu...keď si bola polovicu mesiaca na pn. Dostala si výplatu za polovicu mesiaca a 10 dni pn. Z toho prve dni je len 25 percent...

martinkatinka
11. júl 2024

Pockaj na pasku, tebe sa to zda malo, ale bohuzial, PN je nahrada a dost mala.

mondolina
11. júl 2024

prvých 10 dní je len tuším 25%

kingu28
11. júl 2024

@timejka97 Zamestnávateľ platí na 1-3 deň 25%, 4-10 deň 55%.

ns994
11. júl 2024

Ako pisali vyssie. Je uplne pochopitelne, ze ti prislo menej. Odrobila si len polku mesiaca. Prvých 10 dní plati zamestnávateľ a az potom socialna poisťovňa. Cize ti zamestnavatel zaplatit len zato co si odrobila, plus tych 10 dni, kedy ti platil pnku. To ale nie je klasická mzda. Prve dni su platené najmenej. Od 11 dna pnky plati socialka. Ale ani to nie je tvoja plna mzda ale 55% denneho vymeriavacieho zakladu. Cize aj potom dostanes menej. Pozri si výplatnú pasku.