Kto spláca dlhy, ktoré brat nadobudol pred manželstvom a počas manželstva?

ludmila4000
Dnes o 14:02

Kto mi vie prosím poradiť v dannej veci.
Brat ako slobodný si zobral pôžičku ktorú nesplaca.Ozenil sa s manželkou si brali pôžičky je dlžníkom do sociálnej a zdravotnej poisťovne. Po rokoch sa rozviedol ma maloletého syna dlhý nesplaca naďalej.V prípade jeho úmrtia kto spláca dlhý ktore nadobudol pred manželstvom a počas manželstva?sú to jeho rodiča alebo surodenci?dieťa je maloleté.ďakujem za odpoveď

doriiis
Dnes o 14:09

Jeho dedičom je jeho syn.A nie súrodenci a rodicia

gribka1
Dnes o 14:09

Dedič, čiže syn.

pribinak
Dnes o 14:11

Dedič, teda syn, ale ak bude dlhov viac ako dedičstva, tak dedičstvo (aktíva) moze odmietnuť a tým odmieta aj dlhy (pasíva)

lonely66
Dnes o 14:29

len aby ten syn bol reálne jeho 😀
ale vážne - autorka... je mi ľúto, že to máte v rodine takto. dlhy sa dedia, to je pravda, ako je to pri maloletých deťoch, nemám poňatia. dlhy vzaté počas manželstva patria obom manželom. zvyšok, pred a po manželstve sú bratove dlhy.

januska12323
Dnes o 14:29

Jediný dedič je momentálne syn, jeho zástupca môže dedičstvo odmietnuť ak sú dlhy väčšie ako dedičstvo.

vikusjk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuz987123
Dnes o 14:38

@vikusjk píše že je rozvedený...

tiezjedna
Dnes o 14:45

syn, ale ten môže dedičstvo odmietnuť. Resp. jeho poručník, keďže je maloletý.

ludmila4000
autor
Dnes o 15:06

Brat nemá žiadne dedičstvo po rodičoch. Ak by náhodou syn nebol jeho (no človek nikdy nevie,to moze byt aj pravda.)potom ako to je?

doriiis
Dnes o 15:07

@ludmila4000 ....je brať v RL dieťaťa?

ludmila4000
autor
Dnes o 15:09

@tiezjedn
@tiezjedna pardon zle som zaradila moju spravu sama som si odpísala prepáčte. Dedičstvo po rodičoch nemá.Ak by syn predsa nebol jeho ako to je potom s dlhami?kto ich vyrovná?

tiezjedna
Dnes o 15:10

@ludmila4000 ak je zapísaný v RL syna, tak nikto nebude otcovstvo spochybňovať.

ludmila4000
autor
Dnes o 15:12

@doriiis
@tiezjedna práve to neviem on veľmi o tom nerozpráva

tiezjedna
Dnes o 15:13

@ludmila4000 a ty sa bojíš, že dlhy padnú na teba? Ak by si bola zo zákona dedič ty, urobíš to isté ako potomok - dedičstvo v plnom rozsahu odmietneš.

ludmila4000
autor
Dnes o 15:16

@tiezjedna ďakujem Vám za rady. Nerada by som dlhý dedila to by asi nikoho netesilo.

simca06022011
Dnes o 15:17

ktokolvek kto bude zavolany na dedicske konanie = moze dedictvo komplet odmietnut. Cize neboj, ak nebudes chciet, platit to nebudes. Keby to tak nebolo, tak vela z nas by zilo v strese :DDD

tiezjedna
Dnes o 15:27

@ludmila4000 to naozaj nemusíš. Ale nemyslím si, že sa ťa to bude vôbec týkať. Ak má chlapec zapísaného brata v RL ako otca, tak dedič je on. Nič viac sa neskúma, ak to nikto nenapadne.

vikusjk
Dnes o 16:31

@zuz987123 ano, neskor som si vsimla