Kto si vie dnes kúpiť dom v meste za 400 000 eur?

21. jan 2023

Len taky namet na diskusiu. Pozeram nehnutelnosti, potrebujeme menit, nakolko sme sa rozrastli. Ale som uplne v soku z tych cien. Napriklad taka Trnava dom 400 000 eur. Ale ani v okoli to o nic lacnejsie nie je. Poznate niekoho kto si to vie kupit za taku cenu s takymi urokmi...

sasa1310
21. jan 2023

kto? hocikto. Nie všetci berú hypotéky, a nie všetci na začiatok idú kupovať domy s vyššími úrokmi. Ja v 40ke, čo už ako taký majetok mám nadobudnutý, by som nemala problém ísť a kúpiť dom za 400 000 eur. Predám byt v Ba a raz dva kúpim taký dom v Trnave.
A sa divím, že sa ešte niekto diví nad tou cenou. Kukni ceny v BA.

mimikarol
21. jan 2023

Extrémne sú tie ceny nehnuteľností 😥

ildiko36
21. jan 2023

Zalezi kde chcete bývať, niekde na dedine na strednom slovensku uz kupite dom aj za 40000euro,ja som sice pred 10r som kupila v centre mesta za 26000euro..

arasidka123
21. jan 2023

@sasa1310 hocikto...len keby ešte aj platy boli rovnaké ...potom by sa nikto možno nepozastavoval nad cenami ..

ildiko36
21. jan 2023
lyci
21. jan 2023

taki, co maju co predat. resp. taki, co lacno kupili byt, teraz ho mozu draho predat a draho kupit dom a nepotrebuju uz taku vysoku hypo brat

sasa1310
21. jan 2023

@arasidka123 áno hocikto. Okolo 300 000 eur stoja 3-4izbové byty v BA. Podotýkam staré. Tak mne nepríde cena 400 000 eur za dom pri Trnave taká, aby sa nad ňou niekto pozastavoval. Veď takéto ceny sú tu už cez 2 roky
Napr. 4izbový byt v BA novy
https://pristavna1.sk/zoznam-bytov?pocet-izieb=...

autor
21. jan 2023

@lyci ale my mame co predat, ale nestaci to. Ceny spred roka taketo divoke neboli teda a platy nerastu, tak nechapem kde sa toto nabralo

melanta
21. jan 2023

@arasidka123 prečo by mali byť platy rovnaké? Prečo by niekto s nízko kvalifikovanou prácou mal zarábať rovnako ako niekto, kto študuje a pracuje na sebe celé roky, ovláda niekoľko jazykov a tak ďalej. A prečo by človek z Bratislavy mal zarobiť rovnako ako niekto v Krtíši, keď vďaka nehnuteľnostiam sú životné náklady v BA niekoľko násobne vyššie? V žiadnej krajine neexistuje, že platy sú rovnaké.

autor
21. jan 2023

@ildiko36 ale kto pojde byvat do Rimavskej soboty? Obaja s muzom pracujeme v BA.

sasa1310
21. jan 2023

ale boli také ceny. Ešte teraz išli práveže dole o takých 5 % ceny nehnuteľností. Tak keď vám to nestačí, treba hľadať niečo pre vás.

zuzanka.zuzu
21. jan 2023

nechápeš kde sa toto nabralo? a ty si posledný rok žila na inej planéte či?

autor
21. jan 2023

@sasa1310 neboli veru take ceny, mylis sa...ja to totiz sledujem dlhsie. Viem velmi dobre ako sa tie ceny pohybuju... ale toto je podla mna uplny extrem co sa deje...

autor
21. jan 2023

@zuzanka.zuzu vies co zila som na Plute, ten uz nie je sice planeta, ale je tam dobre...teraz sme medzicasom dosli naspat do tohto zapadakova...🙄

sasa1310
21. jan 2023

nemýlim sa. Ty sa mýliš, keď sa vlastne tomu aj divíš. Ceny teraz stagnovali cez druhú polovicu roka 2022

ildiko36
21. jan 2023

Ja pracujem v nemecku a bývam v Tornali, je jedno kde byvaš v dnešnej dobe, hlavne nech mate strechu nad hlavou, a praca sa da najsť hodci kde, kto chce najde.Ja viem že tam chcete bývať no bohu žial ceny u vas su neskutočne

melanta
21. jan 2023

Sú ľudia, ktorí si na to zarobia. A v pohode vedia platiť 400 tisícovú hypotéku. Niektorí si dokonca kúpia nový dom v Bratislave v hotovosti. Každý ide do takého bytu či domu, ako mu jeho rozpočet dovolí. Proste ak hľadáte niečo nové, neostáva nič iné, ako hľadať v rámci vášho rozpočtu. Či myslíš že vďaka tejto diskusii pôjdu ceny dolu?

melanta
21. jan 2023

No veruže @sasa1310 sa nemýli. Mýliš sa ty. My by sme rok aj niečo v novostavbe rodinného domu v Bratislave a takéto vysoké ceny tu boli už pred viac ako 2 rokmi.

autor
21. jan 2023

@ildiko36 hej, su. Lebo aj ludia v tej BA niektori nemaju terno platy. Ale maju standard. Praca sa da zohnat kdekolvek, ale clovek je uz na nieco zvyknuty.

lyci
21. jan 2023

@lyci my ani keby predame dom aj byt, tak si to nemozme dovolit. platy priemer. byt je v BA, ale maly, dom je 50km od BA, 20km od TT a ma nizku hodnotu v nasej lokalite, aj ked je velky

autor
21. jan 2023

@lyci napodobne. Tiez mame 2 nehnutelnosti prakticky jednu uplne uz splatenu a stale sa neda posunut...

ildiko36
21. jan 2023

Ja radsej budem byvat na takej lokalite aj ked to neni velke mesto , čo sama s 3detmi môžem dovoliť.Ale mame pokoj a kľud a viem si detom zabezpečiť aj vzdelanie.A mame dom so zahradou, už by som nikdy v panelaku nebyvala

autor
21. jan 2023

@lyci pred rokom sa dalo v pohode kupit este v lete, len nebola ponuka. Teraz praveze ponuky su, ale isli rapidne hore...napriklad taka trnava plus 150 000 az 200 000 eur a platy stagnovali...

casillas28
21. jan 2023

Vobec sa nedivim..my s manzelom uz cca rok pozerame nehnutelnosti a ceny su stale taketo extremne vysoke...ale tak mne nastastie plat zvysuju pravidelne lebo na sebe neustale makam a to iste manzel robi pracu a po veceroch robi.zakazky pre podnikatelov inde..takze sme si kupili pozemok bez hypo a teraz ideme riesit stavbu aj hypo...vy mate len dve moznosti, bud najst nieco vo vasom rozpocte alebo zmenit robotu a zarabat viac..ina moznost nie je

sasa1310
21. jan 2023

za posledný polrok podľa teba išli domy v Trnave hore o 150 - 200 000 eur hore? Ty to máš nejako divne popletené teda.

autor
21. jan 2023

@ildiko36 hej, ale pre nas to nie je realne nakolko sme naviazani na Bratislavu...ale este pockame ako sa vyvinie situacia a mozno odideme do zahranicia aj my.

ildiko36
21. jan 2023

Tak si zoberte hypoteku na 30r, aj ja mam..ja som kupila dom ked som sa rozisla s mužom, nemala som našetrene ani na to keby som zomrela z čoho by ma pochovali, a dom som kupila cez realitku..bol to rizkantny krok ale som povedala buď všetko alebo nič..a zvladla som to

autor
21. jan 2023

@casillas28 my tak isto, ja mam sice pozemok bez ťarchy ale je to skor investičná vec čo neplánujem predať preto nam to viazne.

ildiko36
21. jan 2023

Tak to by bolo lepsie rozhodnutie, keby ste isli smerom nemecko by som vám mohla pomoct

zuzanockamt
21. jan 2023

Aj keby sme predali všetky tri nehnuteľnosti, autá, motorky, tak nám bude ešte polovica chýbať.