Kto sa vyzná do kryptomien?

6. dec 2023

Dobry den,

Prosim o radu.
Poznate komunitu alebo človeka, ktory sa vyzna do kryptomien?
Potrebujem v niecom poradit.

Ďakujem.

maranco
6. dec 2023

Daj si pozor kde "investuješ".
Seniorka prišla pre podvod o 23 100 eur. Podvodník ju presvedčil, aby „investovala do kryptomien“
https://spravy.rtvs.sk/2023/12/seniorka-prisla-...

sweet20
6. dec 2023

neodporucam krypto.. riziko musi byt diverzifikovane ked nechces o vsetko prist.. a preco prave krypto ta zaujima?

sweet20
6. dec 2023

ak potrebujes radu tak sa rovno pytaj.. abo napis do spravy co chces vediet

zic
6. dec 2023

...ale ked sa pytas na MK, tak radsej sa kryptu oblukom vyhni...

brloh
6. dec 2023

Ja sa vyznám, čo potrebuješ vedieť?

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brloh
6. dec 2023

@chodec15 presne, taketo otazky na modrom konikovi su signal na predaj. Este sa ma niekto doma opyta ako kupi ten "bitkom" a okamzite predavam 😆

autor
6. dec 2023

@brloh nova vlada zaviedla ze sa budu odvadzat dane z kryptomien, je mozne nejak to presunut z jednej stranky na druhu- napr. nejaku zahranicnu kde sa neplatia dane za kryptomeny.
Napr. ako keby ste rusili ucet v jednej banke a zakladali novy v inej banke.

jaroslav81
6. dec 2023

A teraz ich mas kde? Vzdy si ich nakoniec posles na SK ucet v banke a dan musis platit. Alternativa je vyberat to z Bitcoinmatu, tusim do 1000€ denne anonymne a danovy urad si moze piskat...

brloh
6. dec 2023

Nová vláda to nezaviedla ale zrušila navrhovanú nižšiu 7% daň a zrušenie zdravotných odvodov z predaja krypta ktoré chcela uzákoniť predošlá vláda. Ak ich ale nebudeš predávať tak daň z držania krypta neplatíš.

Pýtaš sa či sa dá krypto presunúť zo stránky na stránku. Predpokladám že netušíš ako kryptomeny fungujú. Máš ich zrejme na nejakej burze a najlepšie spravíš ak si ich presunieš k sebe. Je to na dlho preto ti odporúčam pozrieť si na to návod na youtube. Je ich kopec aj v slovenčine/češtine. Odporúčam Bitcoinový kanál. V skratke potrebuješ urobiť toto:

1. kúpiť si hardverovú peňaženku (odporúčam trezor)
2. vygeneruješ si v tej peňaženke privátne kľúče (niečo ako vytvorenie si účtu na blockchaine)
3. peňaženka ti ukáže tvoju novú adresu kam si krypto pošleš

Pozor však, každá kryptomená má svoju vlastnú adresu, nemôžeš posielať Bitcoin na Ethereum adresu alebo Bitcoin Cash na Bitconovú adresu.

autor
6. dec 2023

@brloh info ziskavas iba Bitcoinoveho kanalu?

brloh
6. dec 2023

Ten ti iba odporúčam pretože to má jasne vysvetlené. V tomto odvetví je veľa podvodníkov ktorí sa ti budú snažiť "poradiť" preto som spomenul konkrétny kanál aby si nenatrafil/a na niekoho kto sa ti bude snažiť "poradiť" a oberie ťa o to. Overuj si info.

autor
6. dec 2023

@brloh vdaka

1michal1111
8. dec 2023

Dobry den
Venujem sa kryptomenam uz 6 rokov aky mate problem.

autor
10. dec 2023

@1michal1111 pracujete s kryptomenami na plny uvazok alebo ako hobbies ?

1michal1111
10. dec 2023

@jaroslav81 bankomat anonymný je ak to vieš pokiaľ nie tak na teba časom prídu

1michal1111
10. dec 2023

Hobbies no mam veľa kníh precitaných a skúsenosti a ak viem tak poradím .No hlúposti nepíšem pokiaľ nie som si istý .A kryptomeny som vždy zdanil.

1michal1111
10. dec 2023

@brloh Správny stručný popis ako sa to robí. Binance burza je veľmi dobra.

1michal1111
10. dec 2023

Odporucam knihy od
Juraj Bednár,
Ján Skalicky
Dominik Stroukal
Jozef Tetek

ozivovacsoch
12. dec 2023

Ahoj, ja sa venujem meme psím kryptomenám, tie považujem za najlepšie, najlepšie nakúpiť tie ktoré čo sú najnižšie, čo sú vo vypredaji -99 - 99,99 %,,,je lepšie mať viacej Bitcoinov zo zisku z malých meme kryptomien, ako nakupovať Bitcoin na vrchole.
Aj naša krypto Jack Russell Network je dobrá voľba....čoskoro už pôjdeme na Coinmarketcap a CoinGecko a verím že urobíme pekné zhodnotenie pre všetkých Slovenských investorov. V prípade otázok môžete nám napísať na email slovakangels@gmail.com

maranco
12. dec 2023

@ozivovacsoch najvýhodnejšie je pre influencera vytvoriť vlastnú kryptomenu, presvedčiť nasledovateľov aby ju nakúpili a je v balíku

Ako ukazuje najnovší prípad tvorcu internetových videí Paula Denina, známeho pod prezývkou Ice Poseidon.
Denino ich totiž vo svojich videách dokázal presvedčiť, aby zainvestovali viac ako 400-tisíc eur do jeho vlastnej kryptomeny, ktorú pomenoval CxCoin. Všetky peniaze, ktorými bola hodnota CxCouinu krytá, napriek všetkým sľubom vybral, a tak jeho fanúšikom ostali len bezcenné záznamy v blockchaine.
https://brainee.hnonline.sk/notsorry/news/kultu...

Investíciám, ktoré ponúkajú influenceri ako Rytmus či Plačková, sa zďaleka vyhýbajte
https://www.aktuality.sk/clanok/883126/investic...

Rytmus propaguje neznámu firmu zo Šamorína, ktorá sa zaoberá veľmi rizikovými investíciami
https://www.aktuality.sk/clanok/797481/rytmus-p...

dankomrazek
Dnes o 14:16

@sweet20 viete mi na seba posunut lepši kontakt ?Ozval by som sa zaujimam sa o tuto temu kryptomien