Kto predával byt a platil daň?

kilimi
21. jún 2022

Ahojte je tu niekto taky kto predával byt a platil dan? Mam otazku ohladom zdravotnej teda 14%, podava sa potom o rok do nákladov na danove priznanie a vrati sa ta čiastka zo zdravotnej cela alebo len nieco? Kto ma skusenost dakujem

vikusjk
21. jún 2022

@kilimi nemala som presne tento pripad, ale odpocet zaplateneho zdravotneho poistenia zo zakladu dane za dany rok som riesila u bratranca, ked vyhral auto. Volala som vtedy do BB na financne riaditelstvo a vyriesili sme to podanim dodatocneho danoveho priznania za ten rok. Priznanie sme podavali na jesen, ked zaplatil zdravotku a vratili mu tu cast dane.

juliatriscova
21. jún 2022

@kilimi budeš podávať dodatočné daňové priznanie

sasa1310
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
missdiva
21. jún 2022

@kilimi ja som to riesila nedavno ale teda robil mi to uctovnik takze si to dobre nepamatam. Tusim som podavala dodatocne danove priznanie a vratili len cast zo zdravotnej nie vsetko.

sasa1310
21. jún 2022

@missdiva môžem sa opýtať na tú zdravotku. V marci som zaplatila daň. Doteraz mi nič neprišlo zo zdravotky. Účtovníčka povedala, že mám čakať, že daňový úrad im dá podklady a zo zdravotky mi potom príde zvlášť na platenie. Len už je to nejako dlho. Tiež predaj bytu

juliatriscova
21. jún 2022

@sasa1310 ročne zúčtovanie zdravotného poistenia sa robí v septembri pri odklade až v októbri...takže si ešte počkáš..

missdiva
21. jún 2022

@sasa1310 vyzva na zaplatenie nedoplatku do zdravotnej (dovera) mi prisla v druhej polke oktobra az, takze este musis cakat.

sasa1310
21. jún 2022

@juliatriscova
@missdiva ďakujem baby, moc ste mi pomohli. Už som bola na nervy z toho, tak som kľudná. ĎAKUJEM