Kto platí za ženu zdravotné poistenie počas rodičovskej?

jjanica
23. mar 2012

Ahojte,

materskú dávku som poberala do 31.12.2011 a teraz dostávam Rodičovský príspevok.
Prišlo mi zo zdravotnej poistovne Dôvera výzva na zdokladovanie platitela poistného od 1.1.2012 do 31.1.2012

Zaujíma ma, kto má v tomto období za mna platiť zdravotné poistenie ?
DAKUJEM

trnka77
23. mar 2012

platí za teba štát,ale tvojou povinnosťou je oznámiť to zdravotnej poisťovni...každú zmenu v tvojom "statuse" oznamuješ ty sama 🙂

jjanica
autor
23. mar 2012

@trnka77 A nevieš náhodou aký doklad mám poistovni predložiť ? Bola som iba na sociálnej poistovni a vybaviť rodičovsky 🙂

trnka77
23. mar 2012

@jjanica skús tam zavolať...ja som to oznámila telefonicky a nič odo mňa nechceli 😉 povedala som presný dátum kedy prechádzam z MD na RD a to bolo všetko

skeblicka77
23. mar 2012

@jjanica chod na UP, odkial ti vyplacaju Rodicovsky a tam im povedz co a pre koho potrebujes a oni to daju...mm to vybavoval pre man minuly rok, ja som nebola doma...

skeblicka77
23. mar 2012

@trnka77 urcite im nebude stacit telefonat, oni chcu vsetko a vzdy na papiery, mam stym skusenosti...

xenia555
23. mar 2012

@jjanica A rodny list dietata si tam dakedy odniesla?

trnka77
23. mar 2012

@skeblicka77 v pohode,možno mám už "slabú" pamäť...pri týchto inštitúciach je najlepšie mať všetko na papieri...prezrela som si papiere,dávala som potvrdenie od ÚPSVaR od kedy som na RP

jjanica
autor
23. mar 2012

@xenia555 Jasné rodný list majú.

Myslela som, že to automaticky pochopia, že som na rodičovskom. Zavolám tam a ked tak skočím na UP.
Díky baby 🙂