Kto mi poradí so sociálnym štipendiom na vysokej škole

slavecka
25. sep 2020

Momentálne som už zamestnaná, ale môj zarobok je okolo 570€.Som rozvedená s dvomi deťmi syn má 11 a dcéra začala študovať na vysokej škole v BA. Minulý rok som mala inú prácu a zarobila som viac. A podľa papierov na štipendium tam treba dokladovať prijem za minulý rok. Nevie mi v tom niekto poradiť? Ďakujem

terezia323
25. sep 2020

@slavecka áno dokladuje sa minuly rok.

terezia323
25. sep 2020

@terezia323 potrebuješ tam strašne veľa papierov. Daňové priznanie z minulého roku. Papier zo socialky, že ste nepoberali žiadnu sociálnu dávku. Potom ak platí otec výživné na dcéru aj to sa tam započítava.

slavecka
autor
25. sep 2020

@terezia323 Ja len že ci sa mi to teraz oplati aká je tam hranica príjmu nato aby pridelili dcére to štipendium

rachel36a
25. sep 2020

@slavecka to si pozri kriteria na stranke VS...ale mne ked chodil syn na VS, zarobila som 370€, vyzivne 120€ a socialne stipendium mu uz nevyslo...je to cca 4 roky...UK BA...

terezia323
25. sep 2020

@slavecka https://studentskefinancie.sk/stipendium/kalkul...
Toto je super pomôcka, nahádž si sem údaje a príde ti na email približná výška štipendia.

fokuska
26. sep 2020

@slavecka Pozri si stanku VS a vyhladaj info k socialnym stipendiam - tam bude vsetko napisane: kto ma kedy narok, ake su podmienky, co treba dokladovat.

tyrkysova_kobyla
26. sep 2020

@slavecka najlepsie sa poradit priamo s referentkou na skole, ktora sa tym zaobera, kazdy pripad sa posudzuje velmi individualne a treba rozne papiere. Ja som mala stipko pocas celej VS, ale stale sa tam nieco menilo