Kryptomena

veronika240793
10. jan 2023

Dobrý večer. Chcela by som sa vás opýtať či máte s niečím takým skúsenosť. Volali mi dnes slovenské číslo no muž hovoril daakym prízvukom. Že som pred rokom dačo investovala a teraz tam mám okolo 9000€ keď to premení na €. Komunikovala som s ním mala som ísť na tú stránku + sa prihlásiť do internetového bankovníctva potom mi hovoril daake prihlasovacie číslo ... A na koniec chcel od mňa až sa online odfotim a potom odfotim aj občiansky ... To sa mi už zdalo ako podvod a položila som telefón .. volali sme viac ako pol hodinu .. tvrdil že bez toho mi peniaze nepošlú na účet ... Zdalo sa mi že daaky hacker... Máte niekto s tým skúsenosť ... Ďakujem za odpovede

viestta
10. jan 2023

@veronika240793 presne dnes toto bolo v spravach na Jojke. Zmen si pre istotu heslo do internetbankingu ale netusom ci uz nemas nejaky malver v pocitaci

rurutiax
10. jan 2023

Podvod. Nikdy nikam neudávajte svoje osobné a bankomatové údaje a ľudom po telefóne tým duplom.

bruneta880
10. jan 2023

@veronika240793 🙈 pol hodinu s niekým takým telefonuješ? Ja naozaj nechápem, si na dôchodku?
Investovala si reálne nejaké peniaze do kryptomeny?Toto je presne to čo funguje, počuješ 9000e a ...🤑😵‍💫😮‍💨
Dúfam že si nič nezadala ani sa nikde neprihlásila ani nič nesťahovala...

hellwant
10. jan 2023

Ako vam pisali - podvod. A hlavne vy sama by ste mali vediet, ci ste niekde investovali do krypta.

maranco
11. jan 2023

@veronika240793 môžu ťa nalákať na falošnú stránku ktorá bude vyzerať ako tvoj internet banking aby si sa tam prihlásila a tak získajú tvoje heslo do banky

https://www.youtube.com/watch?v=1WeoczQS3d0

čas 5:00

Alebo aby si si nainštalovala aplikáciu na vzdialené ovládanie PC a tak budú mať pod kontrolou tvoj PC aj kde sa všade prihlasuješ + čítať SMS kódy so spárovaného mobilu

Na fotky dokladov + selfie, sa dá zobrať tovar na splátky, pôžička, založiť účet v banke na tvoje meno, ktorý potom použijú na okrádanie ďalších ľudí a ty budeš "biely kôň".

Tu sú ďalšie podobné podvody

https://www.youtube.com/watch?v=bFksR2LURRA
michal711
11. jan 2023

@veronika240793 treba používať mozog !!!

marco88
12. jan 2023

V novembri mi volala nejaká žena, hovorila po česky s ruským prízvukom, že mám Bitcoiny v hodnote 7000$ a pomôže mi ich vybrať😂
Žiadne Bitcoiny nemám.
Poslal som ju do teplých krajín.
No vedela moje meno, priezvisko, mobil aj mail😳😡

alzbeta1301
12. jan 2023

@veronika240793 prihlasovania di sa cez odkaz na stránku?? Pokial Ano aktualne v praci riesime veľa zneužití. Stačí že rozkliknes odkaz a drzis podvodníka na telefone sú schopný s tebou cez odkaz nazbierať pristup do tvojeho zariadenia. Byt tebou komplet vsetko premazem klidne reset mobilu.

maranco
14. apr 2023

Iný druh podvodu,
váš bankový účet je v ohrození, ale ak z neho vyberiete všetky peniaze + zoberiete si pôžičku a vložíte všetky peniaze cez bitcoinový automat na účet podvodníkov, tak budú vaše peniaze v "bezpečí".
Ak by vás od toho odhováral policajt ovaľte ho kabelkou.
https://zive.aktuality.sk/clanok/DRM35OO/zena-v...