Kreditná karta - splátky

10. jún 2024

Ahojte, prvý krát mam kreditnú kartu. Teraz som platila splátku, ja som si myslela a tak som to aj pochopila ze ak miniem z tej kreditky peniaze potom tu splátku dávam na tu kreditku čiže dopĺňam tam stale peniaze. Ci ako to funguje?

maranco
10. jún 2024

Kreditná karta je pôžička, musíš splatiť minimálnu čiastku dlhu a zo zvyšku nesplatenej čiastky ti idú úroky. Ak splatíš celý dlh naraz do určitého termínu, tak neplatíš úrok.

melanta
10. jún 2024

Áno presne tak. Chápeš to správne. Požičiaš si peniaze z kreditky, ak ich vrátiš do určitého termínu, neplatíš žiadny úrok. Ak ich nevrátiš všetky, tak platíš úrok počas doby, kým ich nevrátiš. Čiže ideálne nastaviť si 100% inkaso, aby sa ti vždy splatila celá suma a bola tak stále bez úroku.

tenerifka
10. jún 2024

Kreditna karta je vlastne platobna karta, ktora moze a nemusi byt na kredit, t.j.kupujes veci, na konci mesiaca mas s ñou trebars zaplatenych 1500 eur, a ak to splatis hned, normalne ti to strhne naraz z uctu. Ak to vsak das na kredit, stahuje ti to postupne v zavislosti od toho, ako si nastavis splatky, ale platis z toho aj velke uroky, preto sa to ludom, co normalne ziju a maju nieco nasetrene, neoplati, najlepsie je zaplatit hned vsetko naraz

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zic
10. jún 2024

nevztahuje sa to (vacsinou - aspon co ja viem) na vyber cashu z bankomatu... to je urocene okamzite... detto mozno na prevody z kreditky... ale to asi zalezi od banky / kreditky

rozculena
10. jún 2024

a načo ti je kreditka,keď ju stále doplňaš? čiže máš tie peniaze,nemusíš si ich požičiavať z kreditky.
Ja som mala tesco kreditku,ale mala som ju len kvôli tomu,že sa mi 2násobne zbierali body,peniaze ako také som z nej nepotrebovala.....
Akú výhodu má tvoja kreditka? tam sú hovadské úroky....

mk1111111111
10. jún 2024

@rozculena ale, ked ju splatis vcas, nie su tam uroky. Kreditka je dobra na to, ze, ak Ti stiahnu mie Tvojim pricinenim nieco z uctu, alebo Ta niekto oklame, banka vie ziskat peniaze spat. Este byvaju aj kredity za platby takou kartou