Kreditka - Tatra banka

21. máj 2024

Ahojte, mate tu niekto kreditnú kartu? Mne navrhli kreditku 1000e nakoľko mám živnosť. Správne chápem proces tej kreditky? Že napríklad teraz tento mesiac z nej miniem 800e a 15 juna ked dôjde výplata tak to tam opäť vložím na tu kreditku.. Čiže je to ako keby idem do minusu a stále dookola takto? Ake su vyhody tejto kreditky? Nevidim v tom nič pozitívne nakoľko tam budem dávať svoje peniaze stále toľko koľko miniem čiže neviem či sa to oplatí.. Lebo ak miniem 800e a nedam tam tych 800e každý mesiac napríklad len 200e tak teraz tam budem mat 400e? A môžem míňať len tych 400e co tam mam?

maranco
21. máj 2024

Kreditka je pôžička od banky s určitým bezúročným obdobím a potom vysokými úrokmi.
Ak nestihneš načas splatiť, alebo minieš viac ako si môžeš dovoliť vrátiť, tak banka zarobí na úrokoch.

autor
21. máj 2024

@maranco tatra banka ma 18,8% p.a úrokovú sadzbu za rok, no a minimalne 5% z dlžnej sumy musis vrátiť (min. 15e) čiže keď napríklad nevratim 800e ale 15e tak čo sa stane?

ms_green
21. máj 2024

Áno rozumieš tomu dobre. Kreditná karta je vlastne pôžička na veľmi malú čiastku (u teba 1000 eur) s bezúročným obdobím, kde keď to zaplatíš naplatíš žiadne úroky. Potom sú úroky obrovské. Nefunguje to ale tak, že ty si tam niečo vkladáš. Ty máš limit ktorý môžeš každý mesiac minút a potom ho doplatíš. Je to úplne to isté ako keby si šla do mínusu. Môžeš ísť "do mínusu" 1000 eur. Je na tebe koľko z toho využiješ, toľko doplatíš.

Na čo je to dobre, no ja osobne mám kreditku čisto preto aby som mala v Tatre účet bez poplatku. Odporúčam si nastaviť automaticky sťahovanie celej dlžnej sumy aby si na to nemusela myslieť, že to máš uhradiť. Kreditná karta sa ti oplatí keď chodíš do zahraničia napr. auto ti vo veľa krajinách bez kreditnej karty nepožičajú. Máš tam rôzne benefity, ktoré môže vyuźívať napr. niektoré karty majú zdarma prístup do salónikov na letisku. V appke keď si tú kartu otvoríš máš tam takú záložku, že "benefity", tam si to vieš pozrieť. Napr. máš tam cashback na rôzne eshopy alebo zlavové kupóny.

ellca123
21. máj 2024

Áno, musíš si strážiť termín,kedy vrátiš peniaze
Ja mám úrok 45%,stihnem vždy dobiť a tak neplatím úrok...to nechceš platiť
Poplatok mam0,50eur mesačne za kartu
Nakupujem cez ňu na Aliexpresse,dobijem,nákupim miniem.....
Najlepšie je platiť kreditkou,nevyberat hotovosť,za to je poplatok

ms_green
21. máj 2024

Tak ti budú pripočítavať úroky podľa daného úroku kým to celé nesplatíš.

hiro
21. máj 2024

"Nevidim v tom nič pozitívne"
No, takze to chce asi vysvetlit:
1. minas peniaze banky, takze ak ti z tejto karty niekto neopravnene stiahne/ukradne nejaku sumu tak to uvidis ako sa budu obracat aby tie peniaze dostali naspat 🙂 za chvilocku to vyriesia - nie ako ked ti stiahnu tvoje z tvojho uctu
2. povedzme ze si na 0 a potrebujes 500€ do dalsieho mesiaca - mozes si zobrat pozicku co je zlozite alebo ist do minusu na beznom ucte - to ale prinasa vysoky urok - hned prvy den ako si v minuse. Ak ale pouzijes kreditku a tych 500 na dalsom mesiaci vlozis naspat tak neplatis ziadny urok a je hotovo. 3. ked nou platis tak mas kadejake zlavy (Shell, AliExpress, InSportLine, Datart atd)
+ somarinky co nevyuzijes ako: AIDA diagnostika symptómov, Lekár na telefóne, Druhý lekársky názor, Prednostné objednanie na MRI vyšetrenie, Kouči a terapeuti

hiro
21. máj 2024

@ellca123 45% rocne? To sa mi nezda... TB ma taketo podla druhy kreditky:
Úroková sadzba 18,80 % ročne 14,90 % ročne 10,90 % ročne

simca06022011
21. máj 2024

Ide v podstate o uverovy produkt, cize okrem toho ze mas v podsate "mini" uver stale k dispozicii, tak ak si budes ziadat napr. o hypo alebo iny uver, budu aj toto sledovat.
Inak napr. vyhody kreditky su, ze mas urcite obdobie bezurocne, co pri zivnosti moz ebyt + , ak napriklad potrebujes nieco kupit/zaplatit ale platby ti pridu neskor, vies za tu sumu dookola bezurocne kupovat tovar :D Cize kupis za 1000EUR a vratis. Za mesiac bez uroku. Aktualne je to tak, ze mozes vracat aj pocas mesiaca a hned sa kredit obnovuje, doteraz to bolo tak, ze sa to obnovilo az v tom cykle "dalsom".
POTOM ak nestihas splatit celu sumu, rata sa ti urok z DLZNEJ sumy, cize iba tej vycerpanej.
Ja napr. kreditku vyuzivam, uz stale. Aj ked len par rokov, predtym mi to prislo zbytocny dlh :DDD
ALE napr. mam firmu, ktoru sme celu startovali na jednej 1000EUR kreditke, cca 3-4mesiace sme ju len vyberali a plnili a peniaze tocili.. za par rokov sme mali viac ako 1mil.EUR trzby/rocne a na urokoch sme nezaplatili ani cent.
Nevyhodne je to pre ludi, co tie peniaze len minu a nemaju z coho doplacat. naozaj nema vyznam aby som minula 1000EUR z kreditky a potom tam nasypala celu vyplatu. A zase idem do minusu. V podstate by som tak stale bola "v dlhu".

ellca123
21. máj 2024

@hiro SLSP
Ale system kreditky je ten isty

kp7333
21. máj 2024

Kreditka je uverova karta, je vyhodna na platby v zahranici alebo ako zabezpeka v hoteli ci pri pozicani auza na dovolenke (nie vsade akceptuju debetnu kartu). Vies si v banke nastavit inkaso, ze ti kazdy mesiac stiahnu dlznu sumu z bezneho uctu, nemusis tym padom sledovat datumy a bat sa, ze ti nabehnu uroky. Ak s nou platis a cerpas vacsiu sumu mesacne, mas ju zvacsa bez poplatkov.

simca06022011
21. máj 2024

@ellca123 visa clasic ma 19,5% v SLSP

savoya
21. máj 2024

Ja s Tatra bankou koncim ,som velmi nespokojna s vysokymi poplatkami.Ze za vklad 6 eur.Predtym zadarmo!

simca06022011
21. máj 2024

@savoya kedy predtym? ved vklady v hotovosti maju davno drahe...ci?

vanilkovazmrzka
21. máj 2024

Chapes to spravne.

Vyhody z toho ma akurat tak banka ;)

liz_lemon
21. máj 2024

@hiro banka riesi rovnako rychlo reklamacie kreditiek ako aj debetiek, nechapem, kde sa berie tato fama, su tam rovnake lehoty

mk1111111111
21. máj 2024

@savoya ved, vloz cez bankomat, to mas zadarmo

Dnes uz su v kazdej banke vysoke poplatly za vklad, nie len v TB

luliu
21. máj 2024

@vanilkovazmrzka to nie je pravda, kreditná má veľa výhod. V zahraničí sa veľa krát bez kreditky nepohnes, autopožičovňa a pod.

maranco
21. máj 2024

@luliu v ktorej krajine ti nechceli požičať auto bez kreditnej karty?

vanilkovazmrzka
21. máj 2024

@luliu to uz davno nie je pravda

autor
21. máj 2024

@luliu to je pravda, v niektorých krajinach nedaju auto bez kreditky.. Moja kamaratka mala tiež problém ze bez kreditky sa nedalo

maranco
21. máj 2024

Ešte je rozdiel v poplatkoch, keď platíš u obchodníka kreditnou kartou, tak obchodník musí platiť väčšiu províziu za platbu.

ekira1
21. máj 2024

@savoya na pobočke sa platí, v bankomate máš zadarmo. Každá platená služba má alternatívu zadarmo..