Koľko vás mesačne stoja potraviny pre 4/5-člennú rodinu?

venividivikinka
31. jan 2024

Ahojte, chcela by som si urobiť predstavu, vedeli by ste mi napísať:

1) koľko vás mesačne vyjdú potraviny pre štvorčlennu/päťčlennú rodinu, ak sa snažíte kombinovať aj nižšie ceny, ale chcete mať aj kvalitné potraviny pre tie deti, brať aspoň občas lokálne veci, vela variť zo zeleniny a ovocia a pod.

2) kde nakupujete veľké nákupy, kolko vas zvyčajne vyjde jeden veľký nákup a na koľko robíte veľké nákupy? (ktoré supermarkety a koľko dní vam vydrží veľký nákup)

3) koľko mesačne miniete na drogériu a spol pre takúto domácnost?

4) mate nejaky rozpočet na voľnočasové aktivity pre rosinu? Ak ano, koľko to je mesačne a na co to zvyčajne miniete?

Ďakujem krásne 🙂

petus998
31. jan 2024

@venividivikinka j len tak v skratke sme 5ti a na stravu a drogéria sa minie okolo1300e+-

lenka.25
31. jan 2024

1. a 2. Každú sobotu / nedeľu ideme na väčší nákup , kde nechám cca 150 € , cez týždeň týždeň ideme tak 3x do obchodu pre čerstvé pečivo , zeleninu , ovocie .
Nakupovať najčastejšie chodíme do Kauflandu a Rakúska
3. Na drogériu mesačne minieme cca 150 € - ale dcéra má alergie , tak kupujeme drahšiu bežnú kozmetiku .
4. na toto nemáme žiadny extra rozpočet , program na víkendy prispôsobujeme počasiu a deťom o čo majú záujem .
Cez týždeň platíme iba deťom krúžky, čo mám na 2 deti 170 €

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
31. jan 2024

Neviem, ako ti to pomoze bez lokality a definicie "mame aj vlastne zo zahrady"

horislava_balazova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimusha3
31. jan 2024

My sme šiesti (manžel, ja, syn 19 r, syn 18r,dcéra 16 r,dcéra 8r.)mesačne na potraviny miniem 500-600 eur, varím v priemerne 5x týždenne. Manžel mi stále hovorí, že mám šetriť.. Takže ak mi niekto poradí, budem rada.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alex49
31. jan 2024

4 dospelí, 1 veľký nákup za týždeň okolo 100€, plus drobné nákupy cez týždeň, plus dvaja sa stravujú na obed v robote, takže presnú sumu dokopy ti neviem povedať . Ale povedzme minimálne 600€.

euie
31. jan 2024

My sme dvaja dospelaci, dve mensie deti (6 a 3), manzel na HO takze denne varim. Spolu s drogeriou sa mesacne pohybujeme okolo 750.

mimusha3
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anonymous87
31. jan 2024

Sme 4ja. Na stravu a drogeriu minieme cca 1000€ mesacne (strava asi 800€, drogeria asi 200€)

dzulik_
31. jan 2024

Mäso kupujeme len raz mesačne, aj to len trochu kuracieho a hovädzieho. Bravčové máme domáce, taktiež zemiaky a bežnú zeleninu ako cesnak, cibuľa, petržlen, mrkva. Nechodím na veľké nákupy, nakupujem v malých miestnych potravinách, kde majú veľmi dobré ceny, ale tak 3x do týždňa podľa toho, čo potrebujem. Minieme cca 400€, v tom sú aj manželove obedy v práci. Drogérie veľa nepotrebujeme, to je priemerne 50€/mesiac, niektoré mesiace 30€. 2 dospelí, 2 deti do 6r.
Voľnočasové aktivity možno 100€, napr kino, korčuľovanie, detský kútik, dcérkin krúžok. Podľa sezóny, v zime veľa na lyžovačku, v lete zas výlety, ale tak priemerne 100€/mesiac

venividivikinka
autor
31. jan 2024

@horislava_balazova 50 eur týždenne na dvoch ludi? Hmmm... Čiže 3,60 na jeden deň na dospelého človeka na raňajky, obedy večere? A to nakupujes v nejakom malom krásnom obchodíku v Bratislave ešte, hej? Sorry, ale strašne je vidno, ze je to platený komentár 🙂 robila som tuto robotu a musíš mat občas aj chybu v komentári nejakú alebo písať bez diakritiky, nerobiť odseky a linky sa nedávajú z prvej supy a určite nie takto v celom zneni aj s http. No a ešte si treba určite aj vymyslieť tak, aby to bolo pri tých "masaker" cenach uveritelne.

janickacrazy
31. jan 2024

@venividivikinka My minieme cca 800 eur mesačne na stravu, sme 3 dospelí a 2 deti. Deti majú alergiu na mlieko, takže musíme kupovať niektoré potraviny dosť drahšie. Drogéria cca 50 eur mesačne, lebo tu aj často dostaneme na narodeniny, meniny, Vianoce od príbuzných. Veľký nákup cca 150 eur týždeň.

daniela1911
31. jan 2024

@venividivikinka prosím ťa, uveď na mieru, koľkože stojí táto mega masaker výhodná práca - písanie komentárov ?
Nejdem nikoho súdiť, len som zvedavá. Je tu mrte šikovných žien čo vedia poradiť so zákonmi a pod., tak dúfam, že aj takým kôň platí za komentáre.

sickynickyobsadene
1. feb 2024

A ja ze našich 600eur je extra veľa ...

lorin29
1. feb 2024

@venividivikinka sme 2 dospelý 1 dieťa 1 pes a dokopy 1000€ na stravu a drogeriu+granule

elizita
1. feb 2024

@venividivikinka ja ti viem povedať len koľko platím 2 deťom krúžky- staršia plávanie, tenis,flauta a tanečná 90€, mladšia tanečná a plavko 70€.. to už koľkokrát sa ide do kina či divadla je veľmi premenlivé . Niekedy aj 3 mesiace nikam nejdeme