Koľko stojí všetko pre dieťa?

16. jún 2020

Dobrý deň, chcem sa opytat, koľko vás približne stala celá výbavička pre prvé dieťa? A čo všetko ta výbava obsahuje?
Mali ste našetrené peniaze dopredu na dieťa?

ladyvi
16. jún 2020

Ja som mala nasetrene peniaze na obdobie materskej a rodicovskej. Z materskej som este usporila dost penazi. Chcela som financnu slobodu. Ist si pocas kocikovania na kavu, kolacik, obed, kupit si knihu, veci pre dieta, kedy sa mi chcelo. Nemusiet kalkulovat. Ked som mala chut kupit si pohodlnejsiu obuv, tak som nemusela zvazovat,kupila som si z uspor. Matersku som si fakt uzila aj preto, ze som nemusela riesit financie.
A vybava nas stala dokopy nie vela. Podla mna max do 1200 eur (nova postielka, novy kociar, nova autosedacka,plus oblecenie- toto vsetko sa da poriesit lacnejsie bazarovo). Naklady sa zvysovali az s nutnostou kupovat kvalitne topanky😂

suzitok
16. jún 2020

Na toto ti nikto jednoznacnu odpoved nedá...zalezi od toho, co zvolis, ci chces bežne dostupné veci, alebo na objednavku, ci staci oblecenie z Tesca, alebo chces značku...
Napriklad kocik vies kúpiť novy za 150€ ale aj 2000€, postieľky bežné od 40-50€ , na objednávku/na mieru aj 500-600€...body z tesca 2-3€, značkové 7-8€....

andulka1988
16. jún 2020

Ja osobne som skoro nic nekupila za to co som ja dala bolo max 200 eur zvysok sme dostali

simca06022011
16. jún 2020

Stojí toľko, koľko si ochotná za veci dať. Postielku možeš mať od zadarmo až po nekonečno, rovnako tak všetko ostatne... A zakladne veci u nas boli postel, komoda na veci a prebalovanie, kocik, vanicka na kupanie, kozmetika, oblecenie... A nie na dieta som si nešetrila, šetrím si na dovolenku, nábytok.. ale dieta by som mala uživiť z bežnych prijmov a pociatocne naklady si clovek rozlozi a prisposobi svojim moznostiam.

denden77
16. jún 2020

prudko indivindi zalezitost ako pisu baby 😊.. vsetko zavisi len na tebe (na vas).. nas stala dost ale mame vsetko nove, zariadovali sme rovno celu izbu, vsetko najradsej kupujem sama a som rada pripravena 😁😁 zatial nam nikto nic nedal a ja sa na to nespolieham.. plus sa chcem potom venovat krpatej a nie zhanat kade tade.. ale to som ja 😊
co sa tyka setrenia.. setrim, aby som mohla dlhsie zostat doma na RD 🤷‍♀️🤣🤣

evaachesa
16. jún 2020

My sme vela veci zdedili, oblecenie, postielku, vanicku, lehatko, vajicko a kupovali sme len novy kocik 2-kombi, video pestunku, monitor dychu, stolicku.... co mi chybalo som dokupovala tu v bazariku, ozaj kupis krasne veci a za lacno v super stave kedze dieta to nema ako znicit (prve mesiace velmi rychlo rastie a len lezi a spi 🙂 ) kebyze nemam darovane oblecko, tak pokupim cez bazarik.

sonnenshein
16. jún 2020

Ako baby pisu, vies zohnat vsetko co potrebujes na prveho pol roka za cca 250 eur.
Na com velmi zalezi je ci budes dojcit, ak nie, je to hned plus 50-70e mesacne. Detto plienky, ak babu nebudu vyhovovat tie lacnejsie, moze to spravit slusny rozdiel.
Ak by si cakala jarne dievcatko, daj vediet, rada Ti aspon nieco zdarma posuniem 🙂

autor
16. jún 2020

Baby myslím veci bežné dostupne, samozrejme Tesco a podobne môže byť. preto som dala tému anonymne lebo nechcem aby sa tu do mňa navazali ,že idem šetriť na bábätku a chytali za slovíčka.
Bohužiaľ ani nám nemá kto posunúť veci, preto uvažujem, že napríklad prebaľovaci pult,video pestúnku, a podobne by som brala aj z bazaru nejakého čo poviete?

autor
16. jún 2020

@sonnenshein ďakujem ešte sami nevieme čo to bude ale si zlatá 🙂

sonnenshein
16. jún 2020

Nepotrebujes prebalovaci pult. Za 10e (v bazare 5e) si kup podlozku co sa da na postielku. Ja sice prebalovaci pult mam, ale pouzivam len tu podlozku 🙂

kopytko03
16. jún 2020

Ak máš obmedzený rozpočet a nemôžeš si dovoliť rozhadzovať peniaze hore dolu, tak napríklad prebaľovací pult ani video pestúnku nepotrebuješ - nemala som ani jedno pri dvoch deťoch a vôbec mi to nechýbalo 🙂

autor
16. jún 2020

@sonnenshein to je dobry nápad v tomto mi velmi nemá kto radiť. A prosím ťa nevieš mi poradiť aký kočík je dobrý?

denden77
16. jún 2020

v Tescu su krasne detske veci za v pohode ceny.. a keby si aj vsetko kupila cez bazar, uplne v pohode.. ono 98% veci bude fakt na chvilu, takze sa tym vobec netrap 😉

ukulela
16. jún 2020

financnu rezervutreba mat. aurcite treba mysliet dopredu a zariadit sa podla toho, ci budes mat len rodicovsky prispevok, alebo mas narok na matersku. ja som mala rezervu a to i pomohlo, ako pisala @ladyvi -nemala som problem si kupit veci na seba, nemusela som zvazovat, ci kupim drahsiu sunku, alebo peknu bluzku, alebo darcek surodencom ....
a kolko stoji vybavicka - zalezi od narokov maminky. prvemu - kocik jazdeny od susedy za 100, postielka zanovna / ako nova, pevna kvalitna od kolegyne za 30, nosic (ergo, kvalitny, bezna cena 150) pozicany od kamosky, satka darovana, odsavacka pozicana .... ak by som to mala vsetko kupovat, tak ano, porodne miniem hned,
oblecenie - tam som investovala do dvoch ulitiek / zavinovaciek(1 cca 40), lebo som take chcela. alebezne oblecko - vyhovovalo mi f&f z tesca a aj lupilu. jednu"vystavnejsiu" supravu som kupila v predeti.sk z velkosti 56, 62 a 68 a ostatne mi stacilo lasnejsie. vacsia investicia zvykne byt fusak, ja som mala zdedeny a neskor pozicany od kamosky a prechodny mi paradny usila svokra (deka, vatelin a vonkajsiastrana krasny flis s detskym motivom) ... naozaj zalezi na tvojich preferenciach, ci budes kupovat detske ciapocky za 5-10€kus, alebo za 10€ kupis meter upletu a usijes z neho ciapky na cely rok ....
bazar - jasne, to vyuzi (niekto nechce nosene, ale operies a hotovo) -ja idem teraz vyradovat a predavat tiez 🙂 ja som tu z bazaro brala napr pruznu satku za 20 € (a vynosili ju moje dve deti, kolegynine dve,sestrine 1 a kamoskine 1 - aka dobra investicia 🙂🙂🙂 .. skoda, ze nemas odkohopozicat, ja si takto s kamoskami a segrami posuvam veci dokola. nosic za kavu a cokoladu a tak 🙂
a tiez - nekupuj veci dopredu. ja som napr pri prvom prebalovala na pulte lebo sme nemali priestor - ale druheho na posteli, uz prestahovani .... takze ak mas velku manzelku postel, tak prebalis babo tam. ja som mala pultik na postielke. taky ten velky so skrinkou by som nekupovala ... odsavacku som si pozicala, ked som vedela, ze ju potrebujem. flasky tiez - kupit max 1 a ak nebude mlieko flasky sa dokupia ...
kresielko napriklad - ano, vyuzijes, ale zaobides sa aj bez neho
velmi som chcela hacku, ale potom som si povedala - 80-100€ mam nosic, satku, kresielko, nemusim mat vsetko ....
vela veci usijes -aj hniezdo aj vlozku do kocika ....

autor
16. jún 2020

@denden77 v noci som začala nad tým rozmýšľať a asi som vystresovala samu seba . Potom si zasa hovorím, koľko ľudí je naozaj bez peňazí a dajú to a ja sa tu strachujem

pseudomonas87
16. jún 2020

My sme kočík kupovali cez bazár, postieľku nám darovala kolegyňa, veľa vecí sme dostali od babiek, dedka, na čom ale nešetri je autosedacka a monitor dychu 🙂

denden77
16. jún 2020

doverne poznam.. toto mi stale hovori moj chlap 🤣🤣🤣 ale ma pravdu.. a ty tiez.. bude dobre, neboj 😉😊🍀

autor
16. jún 2020

@pseudomonas87 a aký monitor dychu je podľa teba dobrý?

suzitok
16. jún 2020

Ja som "stará", uz mam aj dospele dieťa, pred 20rokmi kopa veci neexistovala, neboo taky vyber ako dnes....teraz mam 4rocneho a aj ked výber bol, vela veci som povazovlaa za hlúposť, niektore som dokonca aj mala a nikdy nevyuzila, napriklad smetiak na plienky, mala som odsavacku na mlieko, hoci som dojcila 15mesiacov, nepouzila som ju ani raz... tiež som nevyužila zavinovačky,mala som v nich malého mozno 2-3krat, ked ho prisli pozrieť po narodeni...
Kočík sme kupovali nový, postieľku, vaničku, prebalovaciu podlozku na postieľku, komoda na saty, oblecenie, plienky , bavlnené plienky....zakladna výbava ma nevyšla viac ako 500-600€, neviem presne, kedze som začala kupovat cca od 20tt tehotenstva, nijako sme to v rozpocte nepocítili....v vase porodu som mala všetko a niekolko mesiacov som nemusela kupovat nic, len plienky..

hennyinnsbruck
16. jún 2020

Anonym ako bolo písane je to individuálne..

Ci kúpiš použité a ak nie či chceš drahšie veci, či stačia lacnejšie, či chceš každú " blbosť" co na trhu existuje ...
Moje dieťa prežilo s vecami s primarku, zopár z hm ka, kočík nový za 400e, nemala som prebalovaci pult, ohrievač fľaše, ani nijaké kreslá a všeličo možné. Pre istotu použitý nosič som kúpila, využila som asi 5x....
Teraz keď pomalšie rastie kupujem hm kove veci väčšinou.

Takze je to naozaj o tom co všetko chcete kúpiť.

Kočík - napíš do poradne, poradia super. Napíš požiadavky + cenový strop.

sonnenshein
16. jún 2020

Kocikov je strasne vela, takze zalezi napriklad po akom terene s nim budes chodit. Ja som pri starsich detoch mala Casualplay s4, a tak som bola spokojna, ze som si taky isty zohnala aj teraz, cez bazar. Stal v komplet vybave 90 eur 🙂 Dalej mam maxi cosi autosedacku a quinny zapp, na ktoru sa da pripojit, super na behanie napriklad po lekaroch, a podobne - autosedacka s dietatkom v nej uz moze byt dost tazka na nosenie, a prekladat spiace dieta zo sedacky do kocika je zase nic moc. To ma stalo asi 40 eur (ano, dala som si za dalsich 40 usit navlek na tu autosedacku, ale to nie je potrebne) Sedacku Ti mozem zhruba o pol roka darovat. 🙂

autor
16. jún 2020

@sonnenshein na ten casual som teraz čítala recenziu že je dobrý do každého terénu. A má dobrý úložný priestor.

ukulela
16. jún 2020

pozri, ak sa ozaj bpjis penazi - dostane porodne (cca 800) a to velmi pomoze. za to mas kryte tie najvacsie naklady. tak malemu babu treba naozaj oblecko, ale bacha - par kusov na velkost a zbytocne nie vela - potom kocik a minimum kozmetiky. na zimu fusak, a hotovo.
monitor - ries, len ked ti odporuci lekar. pripadne si zisti - poziciavaju aj nemocnice, aleb poistovne. nekupuj za 100, moje deti obe bez monitora. kamoska kupila a po 2 falosnych poplachochvypla ja by som monitor riesila len pri diagnoze/odporuceni lekara.
kocik - zalezi, ake mas moznsti, trojkombinacie byvaju niektore dost velke, tazsie sa skladaju do auta. pri starsom som mala taku trojku camarelo a teda paradna velka vanicka, do obchodu som chodila suom s vajickom a tak, ale sportova cast bola trocha neprakticka ... potom som kupila sportove valco snap. a mladsiemu som k tomu valcu kupila vanicku, ale uz bola mensia. aky mas datum porodu? zohladni hlavne velkost vanicky,ak rodis v zime, staci ti mensia vanicke, babo sa tam s fusakom zmesti, alebo ak uz bude babo v zime v sportaku, tak tiez nemusis riesit velkost vanicky ... ale ak bude v zime pol rocne tak plus fusak a musi byt vacsia vanicka .... tiez kde byvate, kde budes kocikovat - chodniky, polne cesty? potrebujes odpruzenie? a tak ...

sonnenshein
16. jún 2020

Ano, pre mna je skvely - a vojde sa tam aj 3r. dieta. Na bazare ich par mas: https://www.modrykonik.sk/market/kociky/05f8qk/...
Vanicku a autosedacku nekupuj, kludne poziciam 😉
Co sa monitoru dychu tyka, na Antolskej si pozicias na pol roka za 26eur, a si bez starosti.
Videopestunku mame, je to pohodlne, ale prezili by sme uplne v pohode aj bez toho..

nickpick
16. jún 2020

ak by si mala zaujem predavam monitor dychu (cisto novy a nepouzity) a takisto detske kresielko (pouzite), kludne mi napis spravu, poslem ti fotky, napisem detaily...

betulinka1
16. jún 2020

Mna vysla prva vybava do 300€. Postielku, kocik som dostala od znamych. Balik oblecenia som dokupila cez bazar. Vanicka ma stala asi 10€. Monitor dychu som kupovala, ten ma stal najviac, nieco cez 100€. Co sa tyka oblecenia, tak som som kupovala cez bazar asi do 2 rokov. Potom skor nove, lebo som sa parkrat sklamala a predsa len chodiace deti viac znicia. Pri vypredajoch v Tescu som po 2€ nakupila tricka, teplaky a tak. Sledovala som ceny. Nie ze by som musela ale proste mne sa zda zbytocne vyhadzovat peniaze na veci, ktore dieta vyuzije 3 mesiace a potom treba kupit aj tak vacsie.

pseudomonas87
16. jún 2020

Ja odporúčam Nanny Jablotron, jedine na čo treba dávať pozor je ze hrúbka matraca nesmie byť viac ako myslím 14 cm

ladyvi
16. jún 2020

No teraz citam, ze budete mat asi pomenej financii. Neboj sa, vystacite. Ale nejake uspory si skus spravit,napriklad ked budes zvazovat vyber porodnika, alebo rotavirusovu vakcinu babatku. Aby si nemusela rozmyslat,ze na to nemas. Neminaj zbytocne.na blbosticky lebo su roztomile a neprikladaj vahu nejakemu kociku, ze musi byt novy. Oslov kamosky,ci neposunu oblecenie. Kto chce, posunie rad. Velmi vela veci vies pozhanat zadarmo. Vela aj dostanes. Babatko toho tak vela naozaj nepotrebuje. Monitor poziciava aj nadacia krizovatka za 6 eur na mesiac. Nekupuj zbytocne dalsiu haraburdu a pozicaj si. Nepredzasobuj sa sterilizatormi, flasami, roznymi cumlikmi. Utopene peniaze, kupis az vtedy, ked ich budes potrebovat.
Okrem oblecenia potrebujes kociar, autosedacku, monitor, postielku s matracom, vanicku, digi teplomer a bavlnene plienky. Z kozmetiky potrebujes 1 mydielko detske a na prve tyzdne vlhcene utierky. Az sa s babom naucis lepsie manipulovat, uz ani vlhcene nebudes potrebovat - umyjes pod vodou. A pokus sa nevzdat kojenie po tyzdni, trosku zabojuj aspon v zaciatkoch, tam tiez usporis. (Samozrejme,ked to nepojde - nevadi). Matersku si uzijes aj bez penazi, dolezitejsie ako mat kazdy den na kavu ci kolac v cukrarni je podla mna mat nejaku fajn partacku na kocikovanie. Kavu si spravite do termosky😂😉

deti95060810
16. jún 2020

nemala som nič, všetko kúpili rodičia... chodila som do školy....😉

simca06022011
16. jún 2020

@sonnenshein tiez som mala casualplay, perfektny... trochu bol tazsi, ale kedze ja som ho velmi do auta a z auta nedavala tak v pohode. A velky... tolko nakupu mi aj s dietatom ponosil :D za mojich cias isli teda o dost drhsie :D