Koľko stojí prerábka 3-izbového bytu?

13. aug 2022

Ahojte, chystame sa prerobit stary byt, 3i, cca 75m2. Od podlah, dveri, nova kupelna, kuchyna, stierky, stropy. Bude 30k dost ?

anjelicek26
13. aug 2022

Neviem, ci ti niekto takto odpovie... strasne zalezi, ci ma muz sikovne ruky, alebo vsetko date robit profikom...tam mozes mat cenu dvojnasobnu... tiez zalezi, aku vybavu a kvalitu si v tej kupelni napriklad predstavujes, ci chces bosch a miele, alebo elektrolux v kuchyni... aky mate standard? Aj tak - bude stacit tolko, kolko budete mat...nemusi byt vsetko hotove hned... da sa prerabat aj postupne.

autor
13. aug 2022

@anjelicek26 no chceli by sme sa do pol roka nastahovat 🙂 ale vobec nevieme odhadnut kolko by popytala stavebna firma, kolko by stala praca, material potom zariadenie 🙂

stanulienkat
13. aug 2022

Malo by stacit.

martinka13
13. aug 2022

30 bude stačiť na bežný štandard. Jadro, obklady, sanita, elektrina, rozvody, okná, plávajúca podlaha, Dvere. Žiadny nadštandard. Kvalitná kuchyňa so spotrebičmi sa do toho nezmesti.

miskomisko1
13. aug 2022

Ahoj tak záleží od tvojej náročnosti čo chceš a koľko za to zaplatíš zariadiť sa dá aj za 10000€ aj za 100000€ ale poviem ti môj príklad ja som kúpil byt 77m² a prerabka ma stála 70€ obklad do kúpeľne po zárubne a kuchyne od podlahy po horné skrinky sadrokartón cca 200€ aj s konštrukciou, elektrika 270€ bez zasuviek a vypinačov ,voda cca 30€ ,oblozkova zarubna a dvere 130€ a dvere 50€ + kľučka 9€ dokopy zatiaľ cca 760€ ale všetko svojpomocne takže zariadiť sa dá aj za pár korún aj za veľa € to záleží od náročnosti. Ešte ma čaká podlaha ale tam sa pod 1000€ nevyhnem.😃😃😃

miskomisko1
13. aug 2022

Odpoveď čo čo bude stáť je jednoduchá keď kúpiš obklad za 15€m² toľko bude aj robota za m² keď kúpiš veci na elektriku za 700€ toľko bude aj robota ccato vždy vychádza raz toľko

andrejka1974
13. aug 2022

Určite 30 ti bude stačiť môj muž robí všetko úplne sám dal aj dlažbu kúpeľňu všade dával sadrokartón sám si vymaľovať a to robíme už dlhšie postupne ,aj finančne máme čas len počas víkendov ale dá sa

ildiko36
13. aug 2022

Odporucila by som robotníkov ktore pracujú aj privátne od takych firiem, urcite by ste vyšli lacnejsie.

ildiko36
13. aug 2022

Neviem skade si ale v mensych mestach sa daju najsť fakt dobry pracovnici

elementissa
13. aug 2022

My mame takú rozlohu, ale 4i, ideme iba meniť podlahy a maľovať a vymenili sme v obývačke nábytok a 8k preč. Ale do 30k by ste sa mali zmestiť, samozrejme, závisí aj od dverí, podlahových krytín... Či kúpiš podlahy za 13-14€/m2 alebo kúpiš podlahy za 40€/m2. Keď idete dávať dlažby, tak či kupuješ dlažby za 17-20€/m2 alebo 70€/m2. Kuchyňa tiež závisí. Akú máš veľkosť kuchyne, čo tam chceš mať, akú kolekciu nábytku. My sme robili kuchyňu pred 5 rokmi, nadizajnovali nám ju na mieru v Sconte, je super, máme tam všetky spotrebiče (chladnička, práčka, umývačka, trúba, indukčná doska a mikrovlnka, viac nepotrebujeme), všetko je po 5 rokoch stále funkčné a dobré, žiadne závady, žiadne kazy a dokopy nás stála kuchyňa aj so spotrebičmi 3700€. Beriem, to bolo pred 5 rokmi, teraz tak dvojnásobok. Tak počítaj 7k na kuchyňu. Ale do 30k sa zmestíte, ak si nebudete vyberať tie najluxusnejšie značky. Potom aj závisí, aké dvere... Lebo interiérové sa pohybujú okolo 500€ jedny. To spraví tiež dosť, závisí, koľko dverí budete mať. Vchodové dvere , dobré bezpečnostné, napríklad ALDO ťa môžu stáť 2-3k (neviem aké sú teraz ceny, nás stáli pred 5 rokmi 1800 myslím). Ja som si zariadzovala byt pred 5 rokmi, teraz som niektoré veci vymenila, lebo v živote si teba spraviť aj radosť a veľmi ma baví interiérový dizajn a celý ten proces zariadzovania a vyberania zariadenia. Možno ty si chceš zariadiť byt a mať tam to zariadenie najbližších 40r a vymeniť ho až pred dôchodkom a tak pôjdeš radšej do super drahých značiek, čo ti tých 40r vydržia. Ak si ale ako ja a momentálne zariadenie chceš mať na 5-7-10r a potom vymeniť za iné kusy, tak kúpiš aj oveľa lacnejšie. My sme nakúpili zariadenie v bežných obchodoch (Hornbach, Moebelix, Sconto, JYSK...) a teraz keď sme vymenili, tak sme tie pôvodné predali, boli v dobrom stave, ale už sa nám okukali. Takže fakt závisí od tvojho nastavenia, či chceš mať dizajnérske značky, alebo Sconto a Moebelix stačia

autor
14. aug 2022

@elementissa dakujem vam za rady, tak je to nase prve byvanie, planujeme rodinku, chceli by sme si to zariadit uz na roky, nie aby sme museli po 5. R opat prerabat 🙂

autor
14. aug 2022

@miskomisko1 dakujem 🙂

elementissa
14. aug 2022

Tak ak si tak nastavená, že zariadenie na veľa veľa rokov (inak aj ja som si to myslela, že to budeme mať nadlho, ale človek sa mení a mení sa jeho vkus a hlavne pri prvom bývaní si človek niečo kúpi, lebo sa mu to páči a po pár rokoch príde na to, že je to zbytočne veľké, naopak príliš malé, priestorové nároky sa môžu zmeniť, vkus tiež..) tak to ti možno 30k nebude stačiť. My meníme podlahy a dlažby napríklad preto, lebo nám tu ostali po predošlej prerábke pred tým, než sme kúpili byt a nepáči sa nám farba. Nehodí sa nám do zvyšku bytu. Ale vtedy boli tie podlahy úplne nové, tak nám bolo ľúto ich vytrhat hneď. Aj dvere sme tak chceli vymeniť, ale fuu... 500€ za jedny dvere je celkom dosť, takže to zasa inokedy. A bežné nábytky (gauč, stoličky, stolík, nejaké kreslo, posteľ a pod.) to uvidíš po 5-7 rokoch, či sa ti ešte páčia, či nechceš revitalizovať vzhľad toho bytu. Ja som pred piatimi rokmi chcela kúpiť veľký byt, aby sme sa už nemuseli sťahovať. Teraz sa chceme presťahovať do zahraničia. Zariadzovala som byt tak, aby bol na dlho, po 5 rokoch sa mi už obkukal a som rada, že som si ho mohla redekorovat. Balkón sme mali 5 rokov iba na vesanie prádla, teraz si z neho spravíme oddychovú zónu.. a poznám málo mladých ľudí, ktorí si zariadili byt pred 10-15 r a ešte stále tam majú rovnaké zariadenie. Sú aj takí, ale mizivé percento. Väčšina ľudí sa už buď za tých 15r 2x presťahovala alebo keď ostali byť v tom istom byte, tak už ho 2x na nepoznanie zmenili, lebo ten istý priestor po toľko rokov (teraz je aj doba, že ľudia sú viac doma, HO sú stále bežnejšie) sa im už zunoval. Dlážky a obklady ti vydržia 15-20r aj tie bežné z Hornbachu. Otázkou je, či o pár rokov potom nebudeš ľutovať, že načo si toľko peňazí nahádzala do dizajnérskeho nábytku, keď sa ti už ani nepáči a chcela by si nový.