Koľko prispievate rodičom?

xddddoxxxx
26. aug 2024

Ahojte, byvam s rodicmi a moja otazka je, kolko ste prispievali alebo prispievate rodicom. Byvame v jednej miestnosti 4členna rodina a rodičia chcu aby som z vyplaty prispievala 400€ ked budem mat cca 800. Otec ma 70 mama ma 53 mam brata ktory ma 14. Otec ma dochodok 320€.

ivik4
26. aug 2024

😱😱😱 za mna je to priserne vela . Ja som davala rodicom tu chvilu po skole kym som u nich este byvala 100e, kamoska co viem davala 150 a zvysok co som vedela o niektorych,nedavali nic, rodicia ani nechceli.
Nejaky kompromis ? Ste sa rozpravali o tom? Skresat na 200 napriklad 🙄

xddddoxxxx
autor
26. aug 2024

@ivik4 ano ze 200€ je malo... Mama nepracuje iba otec bere dôchodok

nessi01
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzubb007
26. aug 2024

Bývate tam 4 osoby okrem rodičov správne chápem?

haley7897
26. aug 2024

@xddddoxxxx to uz mozes ist radsej do nejakeho zdielaneho byvania kde budes mat aspon vlastnu izbu a klud...

xddddoxxxx
autor
26. aug 2024

@zuzubb007 nie rodicia ja a brat

zuzubb007
26. aug 2024

Tak reálne náklady na stravu na osobu sú tých 200 eur + 100 za nájom vidím to na 300 eur, ale tak na tvojom mieste by som sa radšej osamostatnila uz

haley7897
26. aug 2024

@xddddoxxxx toto nieje ani ze prispievanie na byvanie ale doslova pokryvanie ich nakladov

sisa_s
26. aug 2024

@xddddoxxxx ved nedavno si pisala v inej teme, ze mama pracuje

xddddoxxxx
autor
26. aug 2024

@sisa_s uz nepracuje

tterezka_
26. aug 2024

stravujete sa spoločne? bývate v dome alebo v byte?

xddddoxxxx
autor
26. aug 2024

@tterezka_ v dome kde je jedna miestnost neni tu voda musi sa dovazat elektrina je napojena od susedov ktorym sa plati 50€

sisa_s
26. aug 2024

@xddddoxxxx za 3t aka zmena 😀 odstahuj sa a plat si vsetko sama, ked sa ti nepaci poziadavka rodicov

haley7897
26. aug 2024

@xddddoxxxx tak to vidis. Otec dochodok, mama bez prace a tebe hodili na hlavu naklady za vsetkych. Chod do svojho. Je to nefer.
Ani len voda..? Utekaj.

xddddoxxxx
autor
26. aug 2024

@haley7897 nemam do čoho nájmy sú tu od 800€

haley7897
26. aug 2024

@xddddoxxxx zdielane izby v bytoch. 2-3 studenti, pracujuci v 3-4 izbovych bytoch. Kazdy ma vlastnu izbu,
zdielana kuchyna, kupelna. Uplne bezne. Urcite to bude menej ako 400

tramtada31
26. aug 2024

Chod niekam do zdieľanej izby, vycestuj do väčšieho mesta.

skeblicka777
26. aug 2024

môj syn prispieva 200e, jemu sa aj to zdá veľa 🙈. Ale jednoducho býva, stravuje sa, niekde sa musí naučiť, že v živote nič nie je zadarmo. Ale teda u nás je všetko,voda, teplo, elektrina...ja by som na tvojom mieste odišla z domu, buď zdieľané bývanie, práca s ubytkom... Šetriť na vlastný byt alebo podnájom. Teraz keď sa poddaš a povieš ok, budem dávať 400e, mama nebude mať dôvod sa snažiť nájsť poriadnu prácu, lebo však ty zatiahneš. Nebuď hlúpa a utekaj odtiaľ

martul
26. aug 2024

@xddddoxxxx ale prosím ťa, 800,- EUR? Kde bývaš, v Bratislave? Ale ani tam garzónka toľko nestojí.

xddddoxxxx
autor
26. aug 2024

@skeblicka777 ale ona uz proste nechce ani pracovat nema snahu nic a otec povedal ze ci mi niekto nedava rozum ze to neni muj rozum ked chcem davat 300

haley7897
26. aug 2024

@xddddoxxxx akonahle zacnes platit 400 nemas sancu setrit aby si niekedy odisla. Rodicia sa budu citit komfortne, matka sa nebude ani pokusat vratit do prace. Mas pred sebou roky starostlivosti o brata. Ten akonahle bude moct bud odide a ty sa ostanes starat o rodicov, alebo bude sediet doma ako rodicia a budes sa starat o troch...
Chod odtial prec.

skeblicka777
26. aug 2024

@xddddoxxxx otec keď je múdry, nech sa postaví k tomu ako chlap a nájde si brigádu, to že má 70, no mal myslieť skôr, keď si vedel urobiť dieťa, ktoré nevychoval pokiaľ nastúpil na dôchodok, tak to nie je tvoja starosť. Utekaj odtiaľ, skončíš presne ako píše
@haley7897

xddddoxxxx
autor
26. aug 2024

@skeblicka777 toto je hroza...

xddddoxxxx
autor
26. aug 2024

@skeblicka777 dieta ze ma pomahat rodicom ze ci nechcem pomahat

alickapusinka
26. aug 2024

@xddddoxxxx v jednej izbe 4. Traja dospelý a brat maloletý. A máš davať 400 eur čosi strašne veľa ak si vezmeš do prenájmu jednu izbu budeš mať lacnejšie.AK by mali veľký dom nepoviem ale za jednu izbu o ktoru sa delite 4 tak by som nebývala vôbec aby som ako dospela nemala žiadne súkromie pochopila som že je to 1 izbový byt.Odid od nich vždy sa dá najsť lacnejšie.A nemať žiadne súkromie toľko platia otázne je že či pomaly nepovyťahuje ešte aj iné peniaze od teba.Budeš pre nich len zlata baňa aby si im sypala nakonci mesiaca zisťiš že nemáš nič ani odložene.Postupne od teba povyťahuju a nebudu mať žiadnu snahu.Ani matka ani otec čo ma malý dôchodok prečo nejde ešte pracovať. Dobre 400 eur a po pol roku to bude 500 eur neskor 600 eur a TY zistiš že nemáš nič a nič si nemôžeš dopriať a nemáš žiadne peniaze ani odložene.Utekaj čím skôr.

sisa_s
26. aug 2024

Hladaj cim skor podnajom/zdielanu izbu, lebo od septembra to bude mega problem, rekonstruuju sa internaty a vela studentov zhana nahradne ubytovanie

skeblicka777
26. aug 2024

@xddddoxxxx toto sú také rečí vydieračské, hrajú ti na city. Opakujem sa, keď si vedeli urobiť dieťa vo vyššom veku, majú sa o neho postarať, ty nie si POVINNÁ. A mama je ešte mladá žena nato, aby sedela doma. Otec tiež asi veľa nenarobil v živote, keď má dôchodok 300e

miruska1923
26. aug 2024

my s bratom 150€, plus nejaké nákupy potravín, ak je treba kúpiť niečo do domácnosti, delíme si to 4 🙂

haley7897
26. aug 2024

@xddddoxxxx dieta ma pomahat rodicom, nie prebrat vsetky ich povinnosti.
Go:
https://spolubyvanie.sk/byty-prenajom-bratislava

xddddoxxxx
autor
26. aug 2024

@miruska1923 to mate dobre, oni povedali ze uz nemusia stresovat ked robim