Koľko platíte za sociálny byt?

esmeralda1414
2. júl 2021

Prosím vás koľko platite za socialny byt, viem je to individuálne aj v akom meste a kolko izbový,ale chcem vedieť aspoň približne ďakujem

sonkamirka
2. júl 2021

@esmeralda1414 my sme v obecnom, stavane ako soc.byty a platime za velky trojizbak 4 osoby 260 vratane energii

esmeralda1414
autor
2. júl 2021

@sonkamirka ďakujem pekne

katka2602
2. júl 2021

My sme v služobnom, ale tak isto platia aj v sociálnych. 3i 303€ + 60€ sipo, v 2i 200€+50€ sipo. Košice (2 dospelý a 2 deti).

borka168
2. júl 2021

@esmeralda1414 my tiež v obecnej bytovke (pôvodne stavane ako soc. byty, ale teraz su už pridelovane všetkým) 211 eur mesačne s energiami - 2 izbový byt

majamat
3. júl 2021

my sme v obecnom akoze socialnom byte a s energiami asi 290e.

a mame v byte vlastny kotol na kurenie a ohrievanie vody.

floren
3. júl 2021

jednoizbový 170€, trojizbový 260€

majamat
3. júl 2021

ozaj my sme v 3i byte - okolo 80 m²

esmeralda1414
autor
4. júl 2021

@majamat prosím vás a ako to je ten byt je holobyt a treba asi kúpiť všetko ako je práčka, chladnička atď.

didi2102
4. júl 2021

@esmeralda1414 ujo je v 2iz,220eur, bola to nová bytovka a jediné čo bolo , bola mini linka s pecou,chladnička práčka neboli čiže všetok nábytok kupoval

floren
4. júl 2021

@esmeralda1414 linka a sporák, ani ziatovky nič, len drôty trčali zo stropu

katka2602
4. júl 2021

@esmeralda1414 to záleží od toho či to je úplne nový byt, alebo už tam niekto býval. My sme mali, linku, sporák, lustre to je samozrejme, aké to bol nový byt. V druhom byte, kde pred nami bývali tak nám nechali taky byt, že som plakala, tiež len káble trčali. Podlahy zničené, linka katastrofa.

majamat
4. júl 2021

@esmeralda1414 uplne holobyt to nebol. bola tam kuchynska linka + sporak, v kupelni a aj na wc a aj v chodbe su svietidla. take tie stropnice, tiez neonky nad umyvadlom, aj v kuchyni aj v kupelni.

no aj tak ziadna vyhra. my sme sli povodne do 2i novopostaveneho bytu a potom sme si poziadali o 3i byt, ktory teda bol rovnako stary, cize uz tam skoro 5r neikto byval. trochu ho prerobili, cize my sme si museli zaplatit to co tam nechavali. teda akoze prerabka bola fajn, cize nam to vyhovovalo.

no co sa tyka sporaka, dokupovali sme si svoj, ten co sme mali, ten divne buchal, ked rura hriala, pripadne sa schladila. vzdy som sa zlakla. akoby bomba buchla. dvierka rury nam blbli, ked sme ich chceli zatvorit, museli sme prekonat odpor a cely sporak akoby nadskocil. hore tie mriezky okolo horakov boli na okrajioch zaoblene a tym, ze to bol sporak akychsi nestandardnych rozmerov ( 50x55cm ), 2 stredne velke hrnce, rresp take trosku sirsie hrnce, som nedala vedla seba. a co bolo uplne najhorsie, stredne velke a najpouzivanejsie horaky boli vpredu a ked som mala na nich panvicu, stalos a, ze mi normalne sklzla dole, na zem. to bolo az nebezpecne.

linka? to je dlasia katgoria. mame tu 4 velkosti bytov + garzonky a teda kazdy tento byt ma uplne inu kuchynu a okrem vacsieho 2i, vsetky maju otrasnu kuchynu. my sme mali napr, kuchynsku linku dlhu 118cm a to s tym, ze 2/3 bol drez s odkvapkavacom. mala som 28cm na pracu. aspon som mala malu spajzu, inak neviem co by som robila. akoze hroza. spekulovala som,a ko to prerobit, ale nijak to envychadzalo. sporak, ktory sme kupili mal rozemry 60x60cm a teda bol natesno. uz by som tam nedala linku, ktora by mala 120cm. navyse hlbka skriniek bola mensia, ako ma kuchynska doska, pretoze tam bolo poza skrinky vedene potrubie. no cele zle. nebol tam ani priestor, kde dorobit dalsie skrinky a kuch, dosku.