Koľko platíte inkaso?

thirstymonk
15. apr 2024

Čauko, vedeli by ste sa podeliť o sumu, ktorú platíte za elektriku a plyn?

My máme TUV + kurenie plynovy kondenzak. Mesačná platba za plyn 117€
Elektrika na varenie a pracujem z domu na PC, mesačne 90€

Ide o 8 izbový dom, cca 200 štvorcov

bimbina
15. apr 2024

277€ spolu- doteraz sme mali nizsie nastavene a vzdy vol nedoplatok. Teraz nam upravili, tak snad bude aj preplatok .

misienka123
15. apr 2024

266 vrátane vody,8 izbovy 2generačný dom

suzitok
15. apr 2024

210€ 150m2 plyn + elektrika, vždy máme preplatok

araavdva
15. apr 2024

Okolo 370€ trojgeneracny dom. Tri kúpeľne, kuchyne. Je v Tom voda, elektrika plyn plus jeden Digi satelit. Kurinec plynom a sporáky máme kombinované všetci.

doriiis
15. apr 2024

Plyn 150 € ale mavame okolo 300- 350 € preplatok.Elektrina podľa spotreby.Ziadny nedoplatok

zuzkaa1991
15. apr 2024

@thirstymonk 160m² dom všetko na elektriku platili sme.160eur mesacne vykuruje sa cez zimu fotofolie(podlahové) plus krb ohrev
od minuleho leta.mame fotovoltiku.takze sme.znizili kazdy rok preplatok.a.to som bola.na rodičovskej takze.kazdy den svetlo tv varenie atd

regina22
15. apr 2024

Do 300 spolu, vyše 300 stvorcovych

erikavesela
15. apr 2024

@zuzkaa1991 o kolko sa vam to vdaka fotovoltike znizilo?..dakujem

erikavesela
15. apr 2024

300 m2, obaja robime z domu, kurenie, varenie a tuv na plyn, truba na elektrinu, manzel IT, takze pc ide cely den...plyn 91€, elektina 80€

zuzkaa1991
16. apr 2024

@erikavesela aj o.60% mam znizene naklady co podla appky vidi manzel.spotrebu...ale.stale platime viac nech mame.preplatok teraz sme.malo vyuctovanie z 120.dali na 93eur ale.zvysila som opat na 110eur
Tym ze sa snažím mycku pracku klimu atd nastavovať kym som v praci

thirstymonk
autor
16. apr 2024

@erikavesela Zaujimave sumy... ako čim kurite a varite? Deti mate?

erikavesela
16. apr 2024

@zuzkaa1991 dakujem...pytam sa na realne skusenosti, tiez o tom uvazujeme...mam aj nejake ponuky uz na realizaciu...este ta poprosim...kludne do ss...kto vam fotovoltiku robil?...dakujem

belaanabela
16. apr 2024

@thirstymonk máme skoro rovnaký Dom ,sme 4 dosp.a 11r.dieta Vodu platíme 6€ Chvalabohu za studňu, dve WC,kúpeľne, každý deň sprcha,myčka ide každý deň.
Elektrina 64€ (svietime,varíme ) Digi TV 20€, Plyn 36€ (kvadrika) kúpime drevom,ale môžme i plynom.,.,.Internet 17,24€ a to všetko : 2 SME dve rodiny Som max spoko👌

erikavesela
16. apr 2024

@thirstymonkakurat sme dostali vyuctovania, takze su to nove platby na zaklade vyuctovani
Kurime plynom a varime na plyne...mame rekuperaciu a krb, kt.kurime v takomto obdobi...za drevo sme dali 180€ minuly rok a este mame z nech 2/3...dom neprekurujeme, kurime az pri vnutornej teplote pod 21..mame 2 deti

thirstymonk
autor
16. apr 2024

@erikavesela Drevom už začnem aj ja kuriť ďalšiu sezonu a za plyn pojde 50€ ročne :D

erikavesela
16. apr 2024

@thirstymonk velmi zalezi na tom ako mate urobeny krb/pec...kamoska ma v rohu obyvacky, bez prieduchov do domu a teda nevyhreje jej ani tu obyvacku, teta ma salavu pec v strede domu, ale prieduchy len do izby nad nou...druha polovica domu je ako mraznicka...my mame v strede domu, s tym, ze mame nad nim (krb) galeriu, kt.sa nam siri teplo na horne poschodie...pracovnu mame trosku mimo a ta je zretelne chladnejsia v tomto obdobi...ale tam zase idu pocitace...a ked sa inak neda, prikurime klimou

thirstymonk
autor
16. apr 2024

@erikavesela Ja mám v garáži už rok umiestnený kotol na tuhé (na biomasu, aby sa eu nepokakala)... a nezaložil som ho len preto, že ešte nemám komín. Bude úplne mimo, ale vyhrievať bude cez radiatory klasicky.

erikavesela
16. apr 2024

@thirstymonk to bude potom super...

thirstymonk
autor
16. apr 2024

@erikavesela Hej, tak sme mali aj v predošlom dome... Ja som veľmi chcel krb, ale manželka povedala, že je to blbosť... jednak zavadza v obyvačke, jednak vyhrieva len tu chyžu, kde je (pokiaľ nemaš prieduchy, čo sme my nemali a ani teraz nemame) a jednak keď čistiš popol, ta furt maš bordel a popol nasadany na poharoch v obyvačke a na gauči...
Kotolňu mam mimo domu, zavrem sa tam, kurim, mam aspoň chvíľu kľud od deti hehe :D Vyhrieva celý barák, keď sa mi tam narobí svinčík, tak nevadí, raz do roka povysávam... Keď čistím komín, tak bordel mám len v tej chyži... proste nemá to nevýhody. Dokonca ešte aj cenovo v tom nie je skoro žiaden rozdiel