Koľko platíte hypotéku?

alenamihal
15. jún 2022

Kolko platite hypo a na ako dlho ?? MY mame 590 eur na 30 r. ( uz len 25 haha ) Ja uz rozmyslam ako sa jej rychlo zbavit,aby som nemusela cely dochodok tlacit do hypo..a to len mam par rokov za sebou a dlhy maraton pred 🙂

vevapeto
15. jún 2022

@alenamihal 590 na 30 rokov? To máte veru dosť.

anjelicek26
15. jún 2022

Bohuzial su ceny nehnutelnosti v dnesnej dobe tak vysoke, ze moc nevymyslis... Len tie platy k tomu alikvotne nestupaju. Chces splatit hypoteku skor? Smer zahranicie jeden alebo obaja, 5-10 rokov a potom predcasna splatka hypoteky... Jedine takto efektivne vies splatit skor, Slovenske platy su (v drvivej vacsine) biedne a stupaju pomaly a inflacia ide hore velmo - teda naklady na vsetko stupaju, ci uz energie, potraviny, s tych penazi, co ti po vyplateni hypoteky ostavaju je kazdy den menej a menej kupna sila za tym. Viem, ze takto ste to neplanovali a takto to ma strasne vela ludi... my sme nasu hypoteku splatili 18rokov po stavbe (asi 5 rokov dozadu) a dom ma dnes uz dvojnasobnu hodnotu v tejto lokalite....

alenamihal
autor
15. jún 2022

@vevapeto dost,ale zatial to financne zvladame...je to velky dom ..

melanta
15. jún 2022

Zrejme jediná šanca, ako sa hypo skôr zbaviť je zvýšiť príjmy a robiť každý rok mimoriadne splátky a skracovať si tak každý rok splatnosť úveru.

ivangeline
15. jún 2022

necelych 300 na 25r..

alenamihal
autor
15. jún 2022

@anjelicek26 financne to vzladame platit,ale este stale dokoncujeme okolo domu..takze skor splatenie neprichadza do uvahy...ja len,ze ci aj ini ludia maju take hypo,ked je situacia aka je a nebude lepsia...

pieksamaki
15. jún 2022

@anjelicek26 hej..aj ja som musela takto vycestovat.....ano.presne takto to je...zial zit sa musi dalej.....

ruza123
15. jún 2022

@vevapeto my platime 1300 na 30r. a sme s tym ok. Hodnota domu od kupy stupla o dobrych 150-200tis., keby nieco tak predame, absolutne nemam obavy..

ajko2011
15. jún 2022

630,19€ na 15 rokov. 4 roky už máme za sebou. 😁

beata_k
15. jún 2022

@alenamihal Vzhladom na inflaciu, je to dost. Drzim prst, nech sa vam financne dari.

ruza123
15. jún 2022

@alenamihal 1300 platime, takze vy ste natom super..

missdiva
15. jún 2022

@alenamihal podla mna rozmyslas uplne zle. Totalna blbost splacat hypo. Za 25rokov bude 590€ tolko ako teraz 590 korun slovenskych... cize dochodku by som sa nebala. Teda pokial nezijete teraz uplne nadoraz nevadilo by mi to.
Ale teda skoda, ze mate taku hypo len na jeden dom, je lepsie si to rozdelit do viac mensich (ked sa inak neda) nehnutelnosti...

alenamihal
autor
15. jún 2022

@ruza123 nieeeeeee...to vazne ????? Vsak tolko sa plati v zahranici ako napr UK ..

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
missdiva
15. jún 2022

@ruza123 ale k tomu je dolezite aj to kolko mate nehnutelnosti v akej lokalite a na ako dlho....

sonicka96
15. jún 2022

My máme splatiť ešte 26r 214,67€ mesačne 🙂

alenamihal
autor
15. jún 2022

@missdiva haha,to su presne slova mojho manzela 🙂 tak mame byt ak by nahadou prislo k najhorsiemu ,tak sa preda,co dufam,ze nepride k tomu ...

missdiva
15. jún 2022

@alenamihal no tak potom naco riesis vysku hypo na dom ked ju vies vyplatit v nudzi bytom, ktory nepotrebujes alebo ti ju vedia splatit najomnici??

anjelicek26
15. jún 2022

@alenamihal presne situacia nebude rozhodne lepsia a ani nehnutelnosti lacnejsie... mne je len luto ludi, co zarabaju pomenej, ze toto je proste pre nich nerealne, byvaju potom u svokrovcov a cakaju, kym konecne niekto v rodine umrie a idu sa utlct kvoli dedicstvu, lebo ina cesta k vlastnemu byvaniu pre nich nie je :( Ale najomne by ta nevyslo lacnejsie a toto bude neskor tvoje...

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
athom
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenamihal
autor
15. jún 2022

@missdiva No ten byt si chceme drzat do dochodku na vylety ,kedze je v Tatrach 🙂

alenamihal
autor
15. jún 2022

@anjelicek26 ja mam kamosku a byvaju u svorkovcou a odkladali to z roka na roka a teraz sa chytaju za hlavu ,ze zmeskali vlak,ci kupa pozemka ,alebo material ....no v tejto dobe by som asi do stavania nesla ...

missdiva
15. jún 2022

@alenamihal no ved ja sa vam necudujem, ze si ho chcete nechat, predavat by bola blbost ale ked budete z nejakeho dovodu v nudzi tak mas tu moznost alebo to prenajat a zial na vylety budete chodit autom.
Ked v nudzi nie ste tak jasne, ze si ho nechajte, na hypo ste dvaja cize podla mna cca 300€ na jedneho sa da zvladat.
Horsie to maju ludia, kt platia hypo len za jednu nehnutelnost, v ktorej byvaju...

vikusjk
15. jún 2022

@alenamihal k tomu bytu, podla mna dobre rozmyslas, ked ho nechcete teraz predat kvoli splateniu hypo na dom, kedze hypo zvladate splacat v pohode. Ak bude zle, budete riesit potom. Nehnutelnosti su dlhodobo zaujimava investicia, pretoze sa zhodnocuju.

17alexis
15. jún 2022

@alenamihal my budeme mat celkovu splatku tiez okolo 600€, ked docerpame celu hypo, no plan mame splatit ju za 10 rokov. Chvalabohu, my sme na Slovensku a nemame "typicke" slovenske platy. O par dni nastupujem na MD, budem ju mat vysoku, ostane mi aj plat lebo popri budem robit sice na par hodin len, ale za rovnake peniaze a muz robi v IT, cize ak budeme zdravi, dame to. V dnesnej dobe je tazko s peniazmi ak ma niekto obycajnu pracu, kde sa nic extra nevyzaduje, tiez som taku mala, tak to viem pochopit aj to porovnat.

jana_eyre_2
15. jún 2022

Podobne ako vy, len troška menej - s tým rozdielom že už máme menej rokov pred sebou a máme momentálne dlhý fix na 10rokov, čo som rada že sa muž rozhodol tak ako sa rozhodol, lebo čo tak trocha sledujem tak úroky pôjdu hore.. my sme si brali hypotéku vo finančnej kríze, čiže už ozaj dávno.. odvtedy sme ju viac krát prefinancovali.. mali sme aj splátku takmer 800€ a splácali sa takmer defacto len úroky, ale našťastie sme to po prefinancovani upravili a spláca sa pekne aj istina, ze to za tie roky už na zostatkovej sume vidno..

qetka
15. jún 2022

1000 Eur na este 28 rokov

alenamihal
autor
15. jún 2022

@jana_eyre_2 tiez riesime fixaciu teraz,ze to dame na 10r. a potom sa uvidi...mozno stiahnem roky ,alebo menej platit...ked budem pchat do ponozky 🙂 ono ja sa nechcem zbavit hypo na 0 ...ale aspon polovicu 🙂))))

alenamihal
autor
15. jún 2022

@qetka vazne??? no nech pan boh stoji pri Vas 🙂)))