Koľko peňazí mi vrátia, ak zruším životné poistenie?

kucerkaa
28. feb 2014

Ahojte neviete mi poradiť koľko peňazí by mi mali vrátiť ak zruším životné poistenie?a či mi vôbec niečo vrátia?Poistenie bolo uzavreté pred 5 rokmi.Ďakujem za odpovede

sisaha
28. feb 2014

@kucerkaa nikto ti nepovie kolko presne dostanes. Zavolaj svojmu agentovi, ktory ta ma na starosti alebo na kontaktne centrum a on ti povedia aka je odkupna hodnota.. Ale predpokladam ze dostanes velmi malo. Takisto zalezi ci si ho mala zamerane na setrenie (investovanie), alebo na riziko...

brumka
28. feb 2014

@kucerkaa musis si pozriet kolko ti doslo na poslednom vyuctovani ako odkupna cena tusim to ti vratia. ale zalezi aj kolko si platila ale myslym ze malinka suma

alenah31
28. feb 2014

@kucerkaa ak máš uzatvorené životné poistenie tak ti vrátia iba v prípade, že si to mala aj so šetrením.....len za životné poistenie bez šetrenia ti nevrátia nič. Teraz v januári som ja zrušila svoju životnú poistku spolu s manželom pretože sme dostali hypo a podmienkou bolo uzatvoriť životnú poistku, aby kryla náklady hypo keby sa nám niečo stalo a za 14 rokov platenia 23,98 Eur na manžela a 22,13 Eur mesačne na mňa mi vyplatia spolu LEN 1.311, 37 Eur čo je suma šetrenia, ktoré sme tam mali. Kebyže máme iba životnú poistku bez šetrenia nedostaneme nič nakoľko sme ju mali uzatvorenú na 25 rokov a nesplnili sme podmienky plnenia.

sisaha
28. feb 2014

@alenah31 nemala si ju rusit.. nechala si sa oklamat bankou. Mala si vo svojej povodnej poistke zvysit iba krytie na smrt, alebo si to s muzom rozdeliť a urobiť vinkulaciu v prospech banky...Banky sice podmienuju hypoteky urobenim si zivotky u nich, ale tie su potom tak predrazene, ze okrem smrti a invalidity tam ludia nemaju nic kryte a platia za to tolko, ze inde v tom maju napr. aj kriticke choroby, urazy a podobne..

talula
28. feb 2014

ja som tiez zrusila, par rokov som tam sporila po 20e/mes a dokopy tam bolo vyse 700e, vratili mi len okolo 200e, takze tak, ale nevadi aj tak som rada, ze je to zrusene....

nigguska
28. feb 2014

@kucerkaa pokial mas doma niekde zmluvy tak by si k tomu mal mat prilozeny aj papier,na ktorom mas mesiac po mesiaci uvedene,kolko tam uz ms penazi pri pravidelnom plateny ....tam by mala by uvedena aj odkupna cena....ale vo vseobecnosti plati,ze prve tri roky nedostanes vobec nic a poto msa odratava priblizne 400-600 eur z tej sumy co si tam vlozila(zaplatila).

kucerkaa
autor
28. feb 2014

@nigguska tú zmluvu mi robili ešte rodičia a keď som si našla prácu a zarábala tak mi to dali nech si to platím,vôbec netuším čo je na zmluve pravda pretože všetko je tam ešte v korunách ale za tých 5rokov by som tam mala mať 1000€ a to mi chce každý povedať že z toho dostanem len 100€ tak to zruším ihneď.Keby som si tie peniaze dávala každý mesiac do vankúša tak mám z toho väčší osoh ako takto..je to zderstvo

jancuch
28. feb 2014

@kucerkaa Pravda je taká, že všetky poisťovne si účtujú vysoké skryté poplatky a to nie len v prvých dvoch rokoch, ale počas celej doby poistenia. To ti samozrejme žiadny predajca poistenia nepovie, lebo potom by nikto nemal záujem o poistenie. To znamená, že čím dlhšie sporíš, je síce pravda že viac dostaneš, keďže pravidelne vkladáš peniaze do poistenia, no tým, že si poisťovne sťahujú poplatky počas celej doby poistenia, je logické, že tak strata sa v dlhšom časovom horizonte zvyšuje (+ peniaze sú znehodnocované infláciou).
Pokiaľ máš čisto úrazové poistenie bez sporenia, tak v tom prípade ti poisťovňa nič nevyplatí a to bez ohľadu, kedy úrazovku zrušíš (vyplatí ti len v prípade poistnej udalosti - úraz, hospitalizácia atď.). Nájdeš už veľa o tom aj na internete, napr. si preštuduj toto:
http://cmorej.blog.sme.sk/c/327767/Poistenie-di...
http://viacmenej.sk/sporenie-cez-poistku-len-to...
http://charta.transparency.sk/charta.sk/monitor...
http://hnporadna.hnonline.sk/osobne-financie-64...
http://peniaze.pravda.sk/poistenie/clanok/65279...
http://cmorej.blog.sme.sk/c/344916/Neuzatvarajt...
http://www.opoisteni.sk/poistne-produkty/zivotn...
http://financie.etrend.sk/osobne-financie/13-sk...

jancuch
28. feb 2014

@kucerkaa a otázka koľko ti poisťovňa vyplatí, tak si pozri akú máš odkupnú hodnotu - je to suma, ktorú ti poisťovňa vyplatí. Samozrejme ak to nie je čistá urázovka, pretože ako som už spomínala, pri úrazovke odkupná hodnota nie je.

alenah31
28. feb 2014

@sisaha ja som sa nenechala oklamať, vedela som čo robím. Okrem tejto poistky máme ešte komplexné životné poistenie rodiny, naše deti majú aj svoje vlastné úrazové poistenie a syn ešte zvlášť poistenie kvôli tomu, že je aktívny športovec. Je to zložitejšie....ale za poistenie ako také sme platili cez 300e mesačne , redukovala som to nakoľko keď si zrátam čo ide ešte deckám na knižky každý mesiac + každý má stavebné sporenie.....nebolo to adekvátne. Naša hypotéka nebola podmienená tou poistkou nakoľko to čo si opísala (upravenie poistky) sme urobili s tou čo máme ako komplexné rodinné poistenie a okrem toho máme hypo na 10 rokov nie na 30 - to ubehne ako voda a ešte aj vlastné rezervy. Ja som len reagovala na to, že ak niekto zruší životnú poistku zasa to nie je nejaké finančné terno pokiaľ nie sú dodržané podmienky zmluvy - nemusí dostať nič.

sisaha
28. feb 2014

@alenah31 ok, mozno som zle vyrozumela...

kejbi
6. mar 2014

kejbi@kucerkaa
Pracujem v tomto smere. Mozes mi do mailu poslat naskenovanu zmluvu a zistim ti, ci ta zmluva je vyhodna a aka cca odkupna hodnota tam je. Ak mas zaujem, tak ti napisem mail.

zzuzana82
6. mar 2014

@kucerkaa Tak ako bolo povedane, zalezi aj ci si tam mala setriacu cast, my sme rusili teraz , ja som ju mala uzatvorenu tiez tak cca pred piatimi rokmi , prisiel mi uz papier , ze by som mala dostat okolo 600eur naspat, sama som zostala dost prekvapena 😅 Moj priatel mal vsak podobnu poistku a jemu priamo na mieste povedala , ze dostane len nieco cez 150eur , on ju mal zhruba tri roky, ja dlhsie o nieco, tak teraz babo rad podla coho to je . Najlepsie je ist sa priamo opytat tam kde mas poistku a hlavne sa nenechat prehovorit na uzatvorenie dalsich 10 😀 a mas uplny recht, keby si clovek tie peniaze odklada kazdy mesiac do vankusa , to co dava do poistovne, ma este viac ako potom co dostane od nej 🙄

kucerkaa
autor
6. mar 2014

@kejbi ahoj ja som si až teraz všimla že si mi písala tak pošli mail ale na zmluve mám všetko ešte v korunách slovenských

frapper
7. mar 2014

@kucerkaa ja si myslím,že to ti tu na koníku nikto nevypočíta,nespoliehaj sa na to,ale poradím ti napíš dopis do tvojej poisťovne,ak nemáš kedy ísť na pobočku,nech ti dajú písomnú informáciu,koľko by si dostala vyplatené pri odkupe PZ.Pokiaľ tam máš so šetrením,odkupná hodnota bude.Ten dopis pošli do príslušnej poisťovne-doporučene a oni to prepočítajú podľa ich poistno-technických zásad a dajú ti odpoveď,potom sa rozhodni čo urobíš.Nezabudni uviesť všetky údaje,ako meno,adresu,č.PZ.Nerozhoduj sa unáhlene,veď ak sa platí malá čiastka,možno je lepšie nechať zmluvu dobehnúť do konca.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanja111
7. mar 2014

Moj muz rusil po 5tich rokoch,mesacne platil 33e a vratili mu 2000e.

happyfrog80
7. mar 2014

ja uz by som si nikdy nedala ziadnu.Ludkovia ja uz som sem pisala davno myslim,moj ma zivotnu poistovnu ,mal to mat ze do 99 rokov jeho zivota a potom mu povedali ze to ma na 20 rokov takze prvi ojeb.No uz to plati 13 rokov,vrazil tam €5000 a loni mu chceli vyplatit €1500 aj ked ma viac sporiaci ako poistenie ten ucet.
Tento september to chce zrusit .Co myslite mala by som sa poradit s pravnikom?Abo co treba vediet pri ruseni?Ono nikdy nedostane viac ako by si tam nasporil a ako slubocali bo zneuzivaju krizu a stale menuju ze jednotky su nizke.Sme v uk a uz sa nechceme zaoberat nejakou poistkou .Je to vsetko ojeb.Ak pocka do 20 rokov tak bude len a len im davat na platy a oni mu nakoniec odkazu sorry je kriza ,vyplatia mu €1000 😀.su smiesny.Dik za rady.

happyfrog80
7. mar 2014

@tanja111 no to si este dobra ze 2000 to moj tam vrazil cez €5000 a chceli mu vyplatit 1500 loni tak tu ziadost zrusil a chceme tento rok to zrusit.

tanja111
7. mar 2014

@happyfrog80 no neviznam sa do toho velmi..ale teraz jak manzel rusil ta tolko mu mali dat tak tolko mu dali.mal to na jednom papieri pekne napisane ze aku sumu dostane po x rokoch..

kucerkaa
autor
7. mar 2014

@frapper dobehnúť do konca?zmluva je uzavretá do roku 2089 😀

sisaha
7. mar 2014

@kucerkaa to mas asi investicne...cize preto je to na taku dlhu dobu, aby peniaze mohli zarabat.. Treba si vzdy uvedomit, ze ked rusim investicnu zmluvu do 10 rokov, je tam mala odkupna hodnota.. Investuje sa v dlhodobom horizonte, vtedy je mozne ziskat aj zaujimave zhodnotenie.. Kriza nie je dovodom na rusenie zmluvy.. ked trhy padaju..prave vtedy treba nakupovat, ked je cena nizka, aby ked sa pozbierali, tak ste na tom mohli zarobit..

Slovaci este stale nepochopili, ze zivotne poistenie primarne nie je o "šetreni". Zivotka ma sluzit ako poistna ochrana, ked sa stanu take situacie, ktore znemoznia cloveku riadne pracovat a pod vplyvom svojich zavazkov si ich nie je schopny riesit.. ano, su to peniaze hore kominom, lebo nic sa nestane, tak naspäť človek nič nedostane.. Preco niektorí nemaju problem poistiť si autá (to su tiež peniaze vyhodene hore kominom), alebo nehnutelnosti... Ale čo sa tyka vlastneho zdravia, tak sa uvažuje presne naopak.. Už som počula aj nazory, že ked dostanem infarkt umierm a rodina dostane peniaze.. a co ked ten infarkt prežije (v dnešnej dobe mediciny - bezna vec) ale nebude schopny už pracovať? Ostane na krku rodine ako dalsi hladny krk, ktory odcerpava z kolaca.., nehovoriac o liekoch, liečbe, pomockach. Preco vtedy tí, ktorí predtým povedali, že oni nič nepotrebujú a sú zdraví, ale nechali sa "ukecat", zrazu pri takejto prilezitosti pochopia, ze to nejaky zmysel ma.. Preto ja si myslim a sama mam take poistenie, že peniaze kazdy mesiac vyhadzujem hore kominom, ale viem, ze ked sa cokolvek stane, moju bonitu a rodinu to neovplyvni...

kucerkaa
autor
7. mar 2014

@sisaha suma na vyplatenie je tam ešte v korunách 260 000Sk si myslím že na dnešnú dobu je to nič a či už mi niečo vrátia alebo nie aj tak to zruším...už som sa rozhodla

frapper
7. mar 2014

@kucerkaa tak ako hovorí sisaha,bude to asi investičné,už je na tebe ako sa rozhodneš.

katka888
7. mar 2014

@alenah31 , @sisaha mala skor namysli to, ze ziadna banka k hypoteke ta nemoze donutit si ad jedna urobit zivitne poistenie cez nich a po druhe , k hypoteke je nutna vinkulacia na poistenie nehnutelnosti, nie na ziotne poistenie. ak ti pracovnik banky povedal, ze musis mat zivotku a este dodal ze cez nich, tak ta oklamal.

katka888
7. mar 2014

@kucerkaa a kvoli comu to vvlastne chces rusit? mnohi tu na nete su "experti" na ZP, ale zabudnu ti povedat, ze ZP je beh na dlhe trate, je to ako s chlebom, ak spravvis cesto, das ho do rury a o 2 min vvypnes, mozes nadavat kolko chces, ze je to chleba na prd, a ze recept je zly, ale problem je v pekarovvi a nedodrzaniu podmienok pecenia. aj ZP je produkt na dlhu dobu, ak ho chces zrusit skor, samozrejme, ze ten efekt sa moze minut ucinku.
odkupnu hodnotu ti na poziadanie daju v poistovni, tu na nete ti to nikto neprerata. jedine co ti prerataju odbornici z netu moze byt, ze ti povvvedia, ze mas vvsetko zle a oni maju pre teba nieco lepsie. jediny kto tym ziska, je dany odbornik na novej provvizii.

kucerkaa
autor
7. mar 2014

@katka888 chcem ju zrušiť pretože si nemyslím že je to dobrá investícia,keby som tie peniaze vkladala každý mesiac do vankúša tak mám z toho väčší osoh ako takto.zdá sa mi že tie peniaze zbytočne vyhadzujem a pritom by som sa mala radšej poistiť keď stratím zamestnanie alebo keď som dlhodobo PN alebo ak sa mi niečo stane a budem na invalidnom dôchodku a nie ak umriem.ak si budem odkladať peniaze a umriem tak z toho moja rodina bude mať určite väčší osoh.stáčí mi keď je poistený manžel a ten dáva na poistenie dvojnásobok toho čo ja

katka888
7. mar 2014

@kucerkaa Zivotna poistka ma kryt nie len umrtie, ale aj tebou vvyssie popisovane skutocnosti, trvale nasledky urazu , najlepsie s progresiou, aspon na 10 000 eur, kriticke choroby, aspon na 10 000 eur, dlhodoba PN, najlepsie do 50% denneho prijmu, mozno ak suma mesacne plateneho poistneho povoli, aj hospitalizacia, mensie urazy. takto robena poistka je dobra poistka.
to, ze za 5 rokovv mas na odkupnej hodnote menej, ako si zaplatila je logicke, nakolko nie cela mesacna platba ide do sporenia.
prvve mesacie si poistovna stahuje poplatky na krytie rizika, nakolko ak sa klientovi nieco stane o pol roka, no z niecoho, z nejakeho balika to poistovna musi hradit. ak zrusis poistku a das si novu, de facto mozes na tom byt horsie, prides o roky , kedy ti peniaze akurat zacali pracovat v sporiacej ciastke, zacnu pracovvat akoby zaaaase od zaciatku, dalej poplatky vvzhlaodm k veku a zdravotnemu stavu uz mozu byt vysie. a o 5 roko , ked sa pozries na novuv poistku, zase iba budes idiet, ze si minuse.... ale na tej starej poistke, ak sa kuknes na nu o dalsich 5 roko, uz mozes byt pluse a potom to moze krasne rast. pisem, ze moze, neviem aku presne zmluvvu mas. v priemere kazda poistka do 10 rokov , myslim tym klasicku priemernu poistku s priemernou poistnou sumou a priemernym poistnym je do 10 rokov na odkup vviac menej nevyhodna.
tu mozno staci iba jedine, urobit upravvu na uz existujucej zmluve a klienta to moze vo finale vyjst lacnejsie. nie kazda stara poistka je automaticky zla a nie kazda kapitalovva poistka je tiez automaticky zla. su starsie zmluvy, ktore maju yhodnu technicku urokovu mieru, co sa opat prejavi neskor. pozor na to, ako dlho pecies chleba , alebo hovvvadzie a pozor na to, kedy chces rusit nieco, co este len nabera ako sa hovori grady. tak ako ked pecies chlieb a zda sa ti, ze sa pecie slabo, tak pridas teplotu, aj poistka, ak myslis, ze nefunguje spravne, pokus sa ju upravit nie hned rusit. a potom tu citame, ake su poistky zle, nevyhodne, no jasne, ak ich ludia rusia po 3,4, 7, 10 rokoch a nastavene ich mali ludia na 30 rokov. mozme nadavat na blby recept a otrasny chlieb, alebo dodrzat vyrobny proces a vychutnat si lahodku.
este by som si dala pozor na vylukovost.

katka888
7. mar 2014

@kucerkaa p.s. prepac za stylizaciu a chyby, pisem narychlo a na PC mi vynechava "v" , alebo mi ho prida dvojmo ☹