Koľko miniete na nákup?

17. jún 2022

Baby koľko miniete v prepočte po tomto zdražovaní na nákup ? Ja za obyčajny , ničim výnimočný nákup t.j nejaké ovocie , zeleninu, cereálie, mäso miniem na jeden nákup ktorú vydrží týždeň 160-170e...mňa ide z toho rozhodiť , a to ešte máme z čoho , sú ľudia ktorí nemajú ani za čo nakúpit..
Ešte prídu nedoplatky čo sa všetko zvyšovalo 🙈🙈🙈..ja neviem neskutočne šlo všetko hore ..

misana84
17. jún 2022

ja som nechala v lidl 66€ za 2kartony mlieka a take hluposti ako ovocie, zelenina, syry, natrierky, jogurty...že žiadne maso a nic na varenie....

vani190493
17. jún 2022

@misana84 my taktiež, sladkosti nekupujeme, ale kúpime kofolu alebo zmrzlinu a podobne, chodím každé tri dni. 😉

sorayaardente
17. jún 2022

Sme traja a na týždeň minieme dokopy cca 100 eur to je taky priemer, niekedy viac, niekedy menej, závisí, čo treba dokúpiť, keď dôjde. Kupujem aj ovocie, zeleninu, mlieko, vajcia, mäso, jogurty, nekupujeme nezmysly, ale to, čo reálne zjeme, lebo si plánujem obedy dopredu.

banalu
17. jún 2022

Niekedy sme sa smiali s muzom, ze ked v lidli berieme maly kosik budeme platit 50€ a ked velky tak 80€. V podstate sme kupovali tie iste polozky len niekedy ine (jeden nakup viac masa, druhy nakup viac zeleniny, peciva) a vzdy to tak vychadzalo, vzdy sme platili bud okolo 50 alebo 80€. Teraz za maly kosik platim min. 80€ a velky 120€... nestacim sa cudovat, z tych konecnych sum... A rozmyslam, ze ak to ma byt este horsie tak ja uz neviem 🤦‍♀️

chiaraaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
banalu
17. jún 2022

@sorayaardente aj my tak presne, mame na chladnicke na tyzden naplanovane co sa bude jest 👌 je to super sposob zuzitkovania vsetkeho co clovek doma ma a nemusi pol dna rozmyslat co bude varit 👍
Dokonca som si spravila tabulku s jedlami ktore najcastejsie varime a k tomu ake potraviny mi na to treba. Naplanujeme a potom pozrieme co mame doma a co treba dokupit a tak sa robi nakupny zoznam.

dominci
17. jún 2022

🙈 uf už som myslela že som ja neschopná urobiť rozumný nákup, 2 dospelí deti 12r a 2r a týždenný nákup bez kozmetiky tiež 150€-170€, deti jedia v zariadeniach, manžel tiež ja si obedy chystám a teda neviem kde robím chybu a asi chyba bude v tých cenách.... aká spokojná som bola v januári so zvýšením platu a pri tomto raste cien ako keby ani žiadne nebolo.

lolita555
17. jún 2022

Ja mám 150 eur na týždeň a sme 4.chodim na nákup každe 3/4 dni,je to strašná drazoba teraz

luccija
17. jún 2022

Do 150 tydenne

chiaraaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nwnw
17. jún 2022

Radsej to ani nepocitam. Jest musime. Snazim sa kupovat vo velkom a do mraznicky,nech aspon benzin usetrim. No ide ma porazit, ked tyzdnovy nakup musim obehat masiaren, kaufland, billa, a coop. Lebo anina jednu poluevku zeleninu nemaju dobru v jednom obchode. V Lidli minule vykladali plesnive rajciny, v Coop zemiaky este za Marie Terezie sadili 🤷.
Ved nemozme jest suche cestoviny.
Ovocie ani neviem co kupit. Plne chody citrusov a nezrelych jablk.

vani190493
17. jún 2022

A to si vo vláde myslia, že koľko pomohli tých 75€ naviac.

simca06022011
17. jún 2022

velmi zalezi na tom co kupujes, za 160eur urcite nekupis "nic". Plny kos som tlacila z lidla pred 2t, platila 80EUR. Inak bezne, ani neviem kolko teraz miniem. Maso kupime naraz, cize to neratam vobec. Ale tak dajme tomu raz za 2-3t idem do slatinskeho obchodu na syry 15EUR, tesco donaska/alebo coop, raz za tyzden a to kupujem aj radlery, pivo teraz v lete cca 100EUR, "domaca" masiaren raz za tyzden cca 10EUR (sunka, salama a tak). 3ludia. dcera zje ale za dvoch :DD
Velmi zalezi na tom teraz, kde sa co kupuje. Velmi. Viac ako inokedy, uz nie su rozdiely par centove. Napr. letela fotka internetom, slnecnicovy olej venus.. pred cca 2t som bola v bille (predtym v coopke mali u nas za 4,xx -asi 4,79 ?) a bol za 2,79... teraz som pozerala v utorok, a bol uz v coop za 3,79. A vela veci som takto videl, ktore som v bille nekupila, a naopak.. teraz ja odporucam chodit do viacerych obchodov, cielene, ja viem ze je to otrava, a zasobit si trochu spajzu - usetri to.

misana84
17. jún 2022

@vani190493 mna pobavilo ako pan Kollar nechodi na nakupy lebo žije sam a prizna sa, že nevie kolko stoji maslo :D ...ja si neviem predstavit ako žiju ludia co maju minimalku

vani190493
17. jún 2022

Keby namiesto toho zmýšľania sa nad maslom, dával reálne prídavky a nie almužnu.

vani190493
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucia851
17. jún 2022

Mne muž nadáva keď za jeden deň miniem 30 eur v obchode. Akoby som ja mohla za to zdrazovanie

lejusinka
17. jún 2022

Akoze my nakupujeme vela a kvalitne. Vsetko Bio, organic, najvyssia kvalita co su najdrahsie potraviny a 160 sme este za tyzdenny nakup nedali 🤷🏻‍♀️

lejusinka
17. jún 2022

@vani190493 stat nema vyzivovaciu povinnost voci detom ale rodicia 🤦🏻‍♀️ V inych statoch nedostanes nic na dieta…

karelova
17. jún 2022

@vani190493 nadávať na štát je najľahšie, však? A čo si urobila ty s manželom pre to, aby ste nemali iba almužnu? Ste hádam svojpravni, dospeli a hlavne zodpovední sami za seba a svoje dieťa. Hanba by ma fackovala sa iba večne sťažovať na štát, ked som mladá a mam zdravé ruky, nohy.

katy084
17. jún 2022

😱toľko peňazí minúť za týždeň 160-170€ na stravu si neviem predstaviť...

vani190493
17. jún 2022

@lejusinka ja viem

vani190493
17. jún 2022

@karelova my pracujeme obaja, ja nepíšem, že nepracujem

majkalenpalinkova
17. jún 2022

@katy084
@katy084 no moja ja bohužiaľ áno za jeden nákup miniem 70 e a mám to na 3 dny

karelova
17. jún 2022

@vani190493 ja nepíšem, ze nepracujete ale keď nestačia Vam príjmy, treba urobiť cosi a nie sa sťažovať štát. Š tát nemá živiť Vás ani Vaše deti, na to ste vy. Nepochopím toto nikdy.

katy084
17. jún 2022

... tak každému chutí nieco iné ☺️...ja mam 70€ cca na 7dní

tianna
17. jún 2022

@karelova v poriadku, tak potom nech nemusíme platiť odvody štátu a všetko bude ok. Sa nečudujem že to tu tak vyzerá keď sa stále nájde dosť ľudí ktorým nevadí absolútne nič.. 🙄 a navyše teda ok, poraď.. keď človek má ucnovku, jedno z detí postihnuté teda nemôžu pracovať obaja rodičia čo akože majú takí ľudia podľa teba robiť?!

tianna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrejka1974
17. jún 2022

My sme štyria a za týždeň tak 100 eur

dadis
17. jún 2022

@karelova Ja si nemyslim, ze mam zly plat, 2,5tis brutto, co je cca 1900 netto. Ale teda nemam vobec pocit, ze som za vodou. Setrim, nekupujem vsetko, stale mam v hlave, co si mozem dovolit a co nie. Teraz bol rozhovor v Nku s ucitelkou. Keby som bola ucitelkou, co bol moj sen a rodicia ma odhovarali, tak amen tma 😞.