Koľko miniete mesačne vody?

5. dec 2023

Prosím vás koľko miniete vody za mesiac? Hlavne ma zaujíma 2-4clenna rodina, mimo polievania, napustania bazéna atď. Ide o to, za sused nám vodu zo žumpy vypúšťa na pozemok. Fekal tam chodí výnimočne - len aby sa nepovedalo.

jarka_black
5. dec 2023

Rodina 4 ľudia cca 10 m3 mesačne. Ale poznám aj takých, čo minú 38 m3 mesačne 🙂

simsalabim
5. dec 2023

Sused vypusta zumpu na tvoj pozemok a teba zaujima spotreba vody?! Ved to, co robi, je trestne.

autor
5. dec 2023

@jarka_black ďakujem

autor
5. dec 2023

@simsalabim zaujíma ma to preto, že ak tam znova pôjdem, aby som vedela argumentovať. Lebo ma určite bude presviedčať, že ju ešte nenaplnili a preto si ju nedávajú vyťahovať. Neviem ako v tomto postupovať. Chcem to vyriešiť v dobrom. Nie je horšie ako mať zlého suseda. Za 10 rokov čo tu bývajú tam fekal nebol ani raz. Teraz keď sme sa ozvali, tak príde raz za 3 mesiace. Neviem ako v tomto smere postupuovat. Hlavný problém je, že my sme odkázaný na studňu, ktorá samozrejme vďaka nemu nie je pitná.

autor
5. dec 2023

@buberova ďakujem.

martinkatinka
5. dec 2023

Ved zavolaj MP, ked bude vypustat ma vas pozemok.

autor
5. dec 2023

@martinkatinka no vieš ako, silné pochybujem, že to robí za bieleho dňa a snáď tam nebudem striehnuť každý večer

x_mery_x
5. dec 2023

My sme traja, mame 7m3 zumpu a naplnime ju za 8tyzdnov.

lenkahvh
5. dec 2023

Natočiť na kameru? Na svojom pozemku môžeš nie?

michal711
5. dec 2023

Sme traja bývame v byte. Mesačne minieme 2600litrov studenej a 2400 teplej vody.

duratlicka
10. dec 2023

4 členná rodina v byte, umývačka riadu: 1,5m kubického TÚV, necelých 6 SV. To periem doma ešte pracovné veci, tak nám.kvôli tomu zdvihli platby. Umývačka veľa pošetrí. Pred ňou to bolo 2,5 TÚV a necelých 5 SV.