Koľko míňate na výlety?

25. júl 2024

Zaujíma ma koľko míňate na výlety,ale taký čo zarábajú tisíc eur v čistom. Co zarábate oveľa viac nemusíte mi písať.
Ostala som sama s 2 deťmi.Tento týždeň sme chodili na výlety a nechala som 100 eur za vstupné a 50 eur na benzín. Boli sme na hradoch, v prírode, na akciách pre deti a v jednej zoo. Niečo sa platilo niečo bolo vstup zdarma.
Môžte dať aj návrhy ako spestriť deťom prázdniny z málo peňazí. Na kúpalisko nechodíme to nás vôbec neláka. Ostatné môžu byť barsjake nápady.
Jedlo a vodu snažím sa brať so sebou no keď zjeme/vypijeme musím kúpiť na mieste.

laurikagab
25. júl 2024

myslim, ze si detom urobila krasne zazitky za velmi dobru cenu!! ja som s detmi este nebola nikde..boli chore a snad uz od augusa zacneme niekam chodit..ale my milujeme kupko a to je dost drahe..inak este take opekacky spojena so zbieranim lesnych plodov..to nase deti milovali, teda detom staci aj malo a hlavne ked su male, obycajne ihrisko..zmrzka..zoo..

slavka1988
25. júl 2024

Ono jeden výlet a 100€ je fuc až sa čudujem že kde som toľko nechala a potom to chyba zas inde ,ale ulahcujem si to tak že aj keď ich lákajú hranolky a podobne veci že im doma urobim rožok obložený alebo niečo kúpené v obchode plus voda ,len my zas radi chodíme ma kúpalisko a bez jedla kúpeného tam to neni až tak moc peňazí a záleží aj od toho odkiaľ si lebo u nás moc vyžitie nie je

zuzubb007
25. júl 2024

Drahý je akýkoľvek výlet, vždy keď dakde ideme jeden výlet od 50-100 eur

zafir01
25. júl 2024

Príjem vyšší ..ale neminame veľa. Máme tri deti Často chodíme opekať do hory dnešné deti často už nevedia ,ako chutí zemiak z pahreby . Na výlety tiež nosím vodu ,a často aj toasty napríklad .
Najbližšie sa chystám s deťmi do kukuričneho bludiska ( okolie Bytča) .mám to hodinu cesty . Robia aj nočné hru v bludisku ( deti majú 13r , 6,5r a 2,5r ) .vstupné zanedbateľné .
Máme v okolí malé jaskyne ,ktoré sú otvorené bez vstupneho . Chodíme na bicykle .
Ale áno ,keď ideme napríklad na Liptov, oravu ( hrad , loď ... ) tak 150€ nie je nasich . Nejaké vstupné ,parkovné , benzín a je to.

Veľmi záleží odkiaľ si. Vždy sú aj po okolí výlety ,kde netreba veľa peňazí

doriiis
25. júl 2024

No na takýchto výletoch moc neusetris.Max tak nejaké rodinné vstupné alebo skupinové ak zoberieš kamošku s deťmi.Inak nič.Jedlo je všade predražené a keď si chce človek naozaj ten deň užiť tak u nás 100- 150 € bez vstupného jak nič padne.Ale tak my sme štyria.A to ešte buď rada,že na kúpaliská nechodíte.My tiež nie už.

viestta
25. júl 2024

Ak mate moznost, cestujte vlakom, vybavis detom preukaz, usetris na cestovnom.
Popozeraj zazitkove vlaky, byva ich v lete dost, ked ich vypravuje ZSR, tak deti maju cestu zadarmo, pripadne ak su nejake "komercne" tak cestovne je celkom prijatelne. Aj na autobusoch vies usetrit, cez vikendy maju niektore spolocnosti "vikendove" cestovne pre rodiny za symbolicku cenu. Skus popozerat. Nie je to take pohodlne ako vlakom, ale o dost lacnejsie.

iwesska
25. júl 2024

To si super vybavila za taku cenu. My sme boli v Bojniciach a 120e nas stal vstup na 3 mesta - zamok, zoo a malicka jaskyna. Extremne drahe vstupy su v SR.

engel76
25. júl 2024

@iwesska boli sme aj v Cechach a Rakusku a tam su vstupy este drahsie, a nehovoriac o parkovnom este.

marcellka32
25. júl 2024

@viestta ale veď vlaky sú pre deti a študentov zadarmo...

viestta
25. júl 2024

@marcellka32 "statne" vlaky ano, ak je iny prepravca ako ZSR (pri nostalgickych vlakoch su to vacsinou dobrovolne zdruzenia) tak ten si urcuje cestovne, pretoze toto nie je dotovane zo statneho rozpoctu

janai1
25. júl 2024

@marcellka32 kde napr. v Regiojete majú deti a študenti vlak zadarmo ?

jana_eyre_2
25. júl 2024

Ja radšej sumu nenapíšem, lebo až mi je zle koľko sme toto leto už minuli.. ale už mám veľké deti, chodíme celé leto niekam, aj cez pracovné dni, keďže z práce chodievam skôr (chodím skoro ráno a skoro potom končím)

Ale keď ideme na výlety bez toho aby sme minuli peniaze, tak vždy ideme do lesa.. super je ísť niekam kde je potok a nie je zákaz macania sa v ňom.. je to náš súkromný aquapark, bavíme sa o tom ako sa v lese spravat, spoznávame nové a nové miesta (mapy.cz majú super prehľadne turistické chodníky aj slovenské, my často chodíme do malých Karpát, milujem tie lesy) ak sa dá opekat a nie je zákaz, aj si niečo opečieme.. najmladší si občas berie auto na diaľkové.. máme dvoch psov takže to je aj účel a deti baví chodiť po lesoch..

marcellka32
25. júl 2024

@janai1 štátna klasická preprava vlakom

janai1
25. júl 2024

@marcellka32 ved to viestta napísala ze sú zadarmo a v iných si treba kúpiť lístok a ty si na to napísala, že ale veď vlaky sú zadarmo ...

viestta
25. júl 2024

@marcellka32 ale ja pisem (aj) o nostalgickych vlakoch. O vlakoch zriadovanych ZSR som napisala, ze maju cestovne zadarmo ak im vybavi preukazku

ivangeline
25. júl 2024

Turistika a príroda. Tie sú zadarmo. Stanovačky a opekačky. Prespavacky. Návštevy. No a sledovať akcie v okoli. ;) A absolútne netuším, koľko minime na výlety. ;D ZOO,kúpalisko,kaštieľ,..

autor
25. júl 2024

Ja viem presne koľko minieme na výlety aj na tábory ja si to všetko zapisujem. No vlaku tiež som plánovala výlety žeby sme išli do blízkeho mesta popozerať. No moc ďaleko nemôžem to by deti nevydržali cestu. Opekacka znie tiež fajn len zistiť kde by sa dalo. Stanovať neviem z toho mám trochu strach niekde spať v prírode.

30katrusa40
25. júl 2024

Skús pozrieť v okolí veľké ihriská a parky kde je vdtup voľný. Vezmi ich na vyhliadku do prírody a spravte si piknik. Ja viem zobrať deti len na väčšie ihrisko kde sa zabavia potom na zmrzlinu a ideme domov. Záleží aj od toho kde bývaš . Aspoň okres keby napíšeš tak by ti vedeli maminy z okolia poradiť.

30katrusa40
25. júl 2024

Ešte mi napadlo bývajú teraz v mestách kultúrne podujatia popozeraj , určite budú mať aj detské predstavenie . Niekedy je aj letné kino v meste zadarmo

summer23456
25. júl 2024

No ja som dnes bola s dcérou na zámku a v múzeu, len pre nás dve vstupné za toto 17 eur. Plus cesta, vodu sme mali,ale jasne sme museli ešte dokúpiť, jedlo sme nevzali,takže sme si kúpili, nabudúce veru beriem aj nejaké toasty🙈😉 jeden deň a fakt pomaly 50 eur pre dve. Tak rada si prečítam nejaké tipy.

lenkakravcova
25. júl 2024

Turistika - zadarmo
Ísť k rieke, jazeru - zadarmo
Opekacka - za náklady na jedlo (paličky vystruhas z vŕby)
Ísť na lúku na bylinky a spoznávanie rastlin - zadarmo
Ísť do lesa na huby - zadarmo
Možno ešte nejaké dní miest - bývajú zadarmo, alebo voľné jarmoky
Ísť na pizzu za 20€

Vody si berte so sebou viac, auto unesie. Budeš mať v podstate len náklady na jedlo (čo máš stále) + benzín.

autor
25. júl 2024

@30katrusa40 Na letné kino a kultúrne oslavy chodíme to býva zvyčajne zadarmo. Sme z Nitry.

betulinka1
25. júl 2024

Ked nie kupko, tak Salu mate asi 25 km a tu je pekna plaz pri Vahu zadarmo. Najdes z kazdej strany mosta pekne miesta, viete sa aj prejst popri rieke. Tu su aj ohniska na opekanie v prirode. Inak aj si z Nitry tak v parku Sihoť mas opekacie miesta novovybudovane. Tam si viete opiect, je tam pekny posed k tomu.

viestta
25. júl 2024

Ake stare su deti. Vo vlaku vydrzi par hodin aj trojrocne. Staci ho cestou zabavit

kulumulu123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kulumulu123
25. júl 2024

Ak pripises lokalitu odkial si bude sa ovela lahsie radit 😉