Koľko je minimálna podpora v nezamestnanosti?

16. nov 2023

Ahoj idem sa hlásiť na úrad práce. Pracovala som 10 rokov z toho jedna materská ale popri rodičovskej som mala brigádu. Čiže vraj to mi pokazí výpočet na podporu. Môj plat je 1700 v hrubom a pracujem 7 mesiacov v práci kde som robila aj pred materskou a rodičovskou. Popri rodičovskej som pracovala pre agentúru ako odkladac tovaru. Mesačné som si privyrobila cca 300 euro. Asi nemám kvôli tomu vysoký nárok na podporu to mi povedala žena na personálnom. Tak ma to zaskočilo, že však plat mám pekný ale že to je za dva roky brane. Ok. Koľko je nárok na minimálnu podporu? Nech aspoň viem že koľko najmenej môžem dostať 🙁

nivea777
16. nov 2023

minimálna výška podpory neexistuje, je to zastropované len hore,čiže existuje max ale min nie,žiaľ

tahomi
16. nov 2023

Toto je uplny des, ze aj zena co odrobila minimalku/cachrovala s odvodmi alebo cokolvek dostane max podporu. Ale pracujuca zena s peknym plaom kvoli privyrobeniu nie, aj ked si roky odvadzala vysoke odvody 🤦🏻‍♀️

nivea777
16. nov 2023

@tahomi nenazvala by som to čachrovaním s odvodmi. Nie je na tom nič nelegálne,protizákonné ani nič zlé. Takto je to nastavené, berú sa do VZ posledné 2 roky a to,či tam žena má nejaký VZ alebo nie už nikoho nezaujíma. Preto treba po RD nastúpiť aspoň na jeden deň do práce = väčšinou sa čerpá dovolenka,aby bolo aktívne poistenie a nikto nemôže žene zakázať ak s tým súhlasí aj z-ľ, ukončiť PP a dať si dovolenku preplatiť. A žiaľ, neznalosť neospravedlňuje. Či to je fér,nefér to už je otázka na niekoho iného. Ja píšem o faktoch.

tahomi
16. nov 2023

@nivea777 nelegalne nie, ale som nazoru, ze tato diera by sa mala zaplatat. Tiez mam na vec svoj nazor.

nivea777
16. nov 2023

@tahomi ešte je otázne,či to bola dohoda na pravidelný alebo nepravidelný príjem takže to tiež môže zavážiť. Autorka max nedosiahne tak,či tak,aj keby nemala tú brigádu.

autor
16. nov 2023

@nivea777 mne nejde o maximálnu podporu, len teda som dúfala že aspoň tých 700 e by mi mohlo vyjsť, no asi zrejme nie... Dohoda bola cez noslus platená od hodiny, platili za mňa odvody len vtedy keď si si podrobila počas toho rodicaku. Teraz sa sťahujeme do iného mesta takže preto potrebujem dať výpoveď a kým doriesime škôlku pre deti tak by som rada využila podporu. A potom budem hľadať samozrejme novú prácu v novom meste . Je to BA takže sa nebojím žeby som si prácu nenašla. Teraz bývame v TN.

autor
16. nov 2023

@tahomi aj mne to pripadá ako des, ale tak čo už narobíme. Myslela som, že existuje nejaké minimum ale takto vôbec neviem s čím môžem rátať

nivea777
16. nov 2023

Pokiaľ to bola dohoda na nepravidelný príjem,tak to podporu neovplyvní lebo sa neplati poistenie v nezamestnanosti

autor
16. nov 2023

@nivea777 musím si poriadne pozrieť tu zmluvu, ďakujem za info 🙂

bublinka1426
16. nov 2023

neexistuje ziadne. a myslim ze to je fer.

mogaa
17. nov 2023

Ak si robila popri rodičovskej tak 700 eur mať nebudeš....okolo 700 by si mala ak by si počas RD nepracovala....tým že si pracovala si si podporu rapídne znížila, lebo teraz sa ti vezmú vymeriavacie základy počas posledných 2 rokov...také sú jednoducho podmienky....rovnako ako môžeš získať po RD maximálnu podporu, tak rovnako si vieš podporu týmto spôsobom "pokaziť"....a nie, nie je to nefér, také sú podmienky ktoré sú vopred známe......

nivea777
17. nov 2023

@mogaa autorka mala pravdepodobne dohodu na nepravidelný príjem a to jej podporu neovplyvni. Len teda musí presne zistiť aká to bola dohoda