Koľko eur mesačne odkladáte deťom?

10. aug 2023

Ahojte chcem sa opýtať akú sumu mesačne odkladáte resp. investujete svojim deťom . My investujeme synovi 60€ neviem či je to malo alebo veľa. Ďakujem

akiana
10. aug 2023

🍿

x_mery_x
10. aug 2023

My nic, len ked dostane peniaze na sviatky, tak to odlozime.

nikaa951
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
10. aug 2023

Podľa možností.... Ak môžeš odkladať 60, tak je to fajn, ak vychádza len 10 aj to je fajn, ak 200 je to fajn a ak nič aj to je v poriadku

zmrzlinka2021
10. aug 2023

Nič - nevidím zmysel. Peniaze stracaju na hodnote a najlepsia investicia do dietata je poskytnut mu domov lasky a bezpecia, oboch rodicov, vzdelanie...

autor
10. aug 2023

@zmrzlinka2021 áno veď samozrejme to všetko má tiež

simona20201309
10. aug 2023

Investuuem do vzdelávania. Nakupujem milión didaktických hraciek, do kníh, do sportov. O 15-20r budú mať vaše nasetrene 0eniaze takú hodnotu, ako dnes 1000e.
Viem, že nie každý si to môže dovoliť, ale jediná rozumná investícia je nehnuteľnosť, ktorá rokmi nestráca svoju hodnotu

zuzubb007
10. aug 2023

Nic budes mu odkladat po 60 euro a peniaze stracaju hodnotu za mna je to najvacsia kravina sporit dietatu o 20 rokov bude ta suma taka smiesna, ze az si za to kupi akurat tak gauc

anjelicek26
10. aug 2023

Investovat a setrit su dost rozdielne veci.. Ale ano ta suma je *smiesna* so buducna AK sa jedna o setrenie.. investuj radsej so anglictiny,plavania ci ineho sportu pre dieta kazdy mesiac,vyuzije to viac...

zmrzlinka2021
10. aug 2023

Peniaze extremne stracaju na hodnote.
Radsej treba investovat do vzdelania, poznávania, zázitkov dietata. Setrit OK, ale nie 20 rokov, ale dajme tomu 1-2 roky a dietatu zaplatit vylet, ktory proste nevies z jedného platu financovat.

lilly46
10. aug 2023

My odkladáme tiež 60€ mesačne s tým, že ak sa naskytne možnosť (dedičstvo, úspešný projekt atď.), tak mu časť z toho prihodíme ak nám to možnosti dovolia. Samozrejme, že to nedržíme na účtoch, ale radíme sa s fin. poradcom, príp. manžel pozerá kde sa to najlepšie zúročí.

autor
10. aug 2023

Normálne som v šoku že všetci ste rovnakého názoru. Náhodou investovanie mi už niekoľko tisíc zarobilo tak preto investujem aj svojim deťom . Ale ok

vero96
10. aug 2023

Otvorili sme investičný účet ešte pred narodením, odchádza tam 150€ mesačne.

greeetas
10. aug 2023

75 kazdemu, vo Finaxe

dixitka
10. aug 2023

Samozrejme treba investovať, aspoň aby investícia predbehla infláciu. Nie odkladať do ponožky. Ja mám pre syna účet vo finaxe, zatiaľ som to nastavila na 40 eur mesačne, a uvidím časom, ako nám to bude vychádzať. Keďže neviem ešte, koľko ďalších detí budem mať, kedy sa vrátim do práce atď.

anjelikdianka
10. aug 2023

My nič,ale svokor posiela im 20 eur na sporenie mesačne.On chcel tak posielá.

masinka
10. aug 2023

Posielam babam po 20 E mesacne do Primabanky, maju tam na sporeni 5 % urok, je to na 5 rokov. Za ten cas sa im tam nazbiera 1200 E + po zdaneni cca 120E z urokov, najstarsia si pojde na buduci rok robit vodicak, bude to mat akurat na to.

lucia851
10. aug 2023

15 eur

simonah73
10. aug 2023

obidve maju ucty v banke, kam im kazdy mesiac cez trvaly prikaz ide 30e kazdej. tiez maju obidve zivotne poistky, kde pri dovrseni 18 r dostanu nejake peniaze, co v pripade starsej bude buduci rok, platim im tak do 25e kazdej. k tym uctom maju obidve smartbanking vo svojich mobiloch a tiez aj platobne karty aj ked mensia (12r) ju ma v mojej penazenke.

7miriam77
10. aug 2023

Ja od narodenia dcérky mám v Prima banke založený detský účet, dávam mesačne 20 e...úročí sa to tuším 5% ročne. 20e je málo, viem, a viem aj to, že hodnota peňazí klesá...no chcem jej to dať v 18rokoch ako také štartovné. 🍀 Mne šetrila mamina a v 18tich mi dala 10.000 SK a potešilo ma to

petamich
10. aug 2023

my tiez investujeme malemu 🙂 ma zabezpecene vsetky potreby (nechapem tymto komentarom, ze investujem do vzdelania, ved okej aj my mu kupujeme knizky a vzdelavacie hracky ale to sa snad nevylucuje), zaroven mu ale kazdy mesiac odkladame, kolko sa podari, ja som momentalne na rodicovskej, takze sa nam dari tak 60-100€ davat bokom, ked sa vratim do prace budeme snad aj viac a ked tam je tak 500-1000 manzel mu to poslem do fondov

a nemyslim si, ze za 20 rokov to bude smiesna suma 🙂 investicnu strategiu tam ma nastavenu 20-30 rokov, takze v dospelosti akoby nasiel

lauriik
10. aug 2023

@zmrzlinka2021 to sa nejako vylucuje?

lauriik
10. aug 2023

My odkladame kazdej tusim 100€ ale maju to v investicnych fondoch aby to malo nejake zhodnotenie.

ruxandra
10. aug 2023

Kks, niektore ake spiatocnicke nazory 😅 financna gramotnost je fakt na slovensku asi len v plienkach, neuveritelne..
a robis dobre, ze im to investujes, pocuvat zeny, ktore vsetko rozflakaju a detom nic neinvestuju, asi nebude najlepsie riesenie.

Kks, zasnem fakt, toto nemozu mysliet vazne niektore 🤦‍♀️

sasa1310
10. aug 2023

deťom nešetrím. Deťom mám zainvestované v nehnuteľnostiach. Šetríme mesačne stále, a nie priamo deťom. Deti budú potrebovať, tak im dáme z našich našetrených, aby si mohli hypotéky zobrať. Poprípade sa niečo predá

zuzanka.zuzu
10. aug 2023

svokrovci posielajú 50e a budú platiť buď úplne alebo čiastočne drobcovi škôlku 12 000e/ročne, moja mamka kúpila pozemok, my byt... mne sa o takom niečom ani nesnívalo, chcela by som sa narodiť ako naše ďalšie dieťa 😀

lienka9
10. aug 2023

Mame investicne ,ale je to smiesna suma,asi 15 eur mesacne.som teraz na materskej,ale po vrateni do roboty to chcem prehodnotit..necakam,ze si zato kupi potom hory doly,ale mne takto setrili rodicia a v 18tke som si zaplatila vodicak.tak aspon to by mu malo pokryt..

0silvia0
10. aug 2023

My sme mali stavebne sporenie, tusim sa setrilo cca 30-40 euro mesacne, uz sa ani nepamatam.
Vzdy je fajn mat nieco nasetrene. Aspon nejaky zaklad.

merlinja
10. aug 2023

@zuzanka.zuzu to čo je za škôlku - 12000 ročné. To majú zlaté tanieriky, postieĺky s baldachynom a už aj jadrovú fyziku v anj študujú?

ropucha6
10. aug 2023

Dieta je male, zatial posielam cca 200e do fondov. V buducnosti ich planujem pouzit na nejake zahranicne pobyty, skoly atd.